Teraz jest 19 kwi 2024 23:17:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2013 15:45:55
Posty: 4
eCzytnik: Cybook Odyssey HD
Post Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI
Witajcie
Ostatnio kupiłem czytnik Cybook Odyssey Frontlight HD. Mam problem z zalogowaniem się do mojej domowej sieci WIFI. W sieci mam router FritzBox. Po załączeniu WIFI w Cybooku widzę nazwę swojej sieci ( Fritz!Box ) oraz nazwy innych sieci. Niestety po kliknięciu na nazwę i podaniu właściwego hasła nie mogę się połączyć. Po kilku sekundach otrzymuję komunikat: Nie mogę połączyć z siecią Fritz!Box Czy spróbować ponownie? Ponowna próba powoduje wyświetlenie takiego samego komunikatu. Próbowałem ustawiać w routerze i Cybooku różne hasła i różne szyfrowanie: WPA, WPA2 czy wręcz ustawiłem sieć niezabezpieczoną żadnym hasłem. Filtrowanie po adresie MAC mam wyłączone (wszystkie nowe urządzenia mogą się połączyć z routerem). Zmieniałem również nazwę routera. W.w. czynności nic nie dały. Jednocześnie inne urządzenia jak smartfon, netbook, komputerek MK808, które posiadam łączą się z FritzBoxem bez problemów. Żeby było ciekawiej posiadany Cybook łączy się bez problemów z siecią WIFI jaką posiadam w pracy (router Asus WL-320bg). Po połączeniu wszystko działa uruchamia się przeglądarka i można przeglądać strony internetowe. Może ktoś ma jakieś sugestie co może być przyczyną. Czy może to być spowodowane jednak jakimś uszkodzeniem modułu WIFI w Cybooku? Czy jest jakaś możliwość (program) umożliwiający podejrzenie co się dzieje podczas logowania dwóch urządzeń WIFI aby sprawdzić co jest przyczyną wyskakiwania tego komunikatu?
Pozdrawiam
Wader31


31 paź 2013 12:22:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI
Jedyne, co mi przychodzi do głowy ze wstępnych rozwiązań, to ustawienie kanału pracy routera. Zazwyczaj chyba zaleca się ustawianie 6 lub 11. Zapewne masz ustawianie automatyczne. 6 i 11 bywają najbardziej zatłoczone (jeśli są w okolicy inne sieci to może być problem) ale może zadziała?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


01 lis 2013 8:52:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI
Może spróbuj zmienić nazwę sieci. Ja miałem problem innego typu za pierwszym zalogowaniem do wifi można było się połączyć z siecią, z następnym był już nie (chociaż była ikonka sygnalizująca połączenie wifi, a także router wykrywał, że Cybook jest z nim połączony). Pomagał powrót do ustawień fabrycznych. Ostatecznie problem udało sie rozwiązać przez ustawienie na sztywno IP w Cybooku

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 lis 2013 9:26:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2013 15:45:55
Posty: 4
eCzytnik: Cybook Odyssey HD
Post Re: Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI
Dzięki za odpowiedzi. Nazwę sieci zmieniałem. Próbowałem również wpisać stałe IP do Cybooka (przepisane z netbooka, którym się wcześniej zalogowałem). Niestety nic to nie dało. Podczas prób zauważyłem natomiast ciekawą rzecz. Otóż netbookiem mogę się tylko połączyć używając standardowych procedur Windowsa. Gdy do połączenia używam programu WIFI Hooper otrzymuję komunikat:"adapter reports media as disconnected despite applying network settings unable to connect" i niestety nie mogę się podłączyć. Może ktoś używa(ł) tego programu i wie czym jest spowodowany ten komunikat?
Pozdrawiam


01 lis 2013 19:50:58
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI
Możesz jeszcze zajrzeć do logów FritzBoksa. Są pod System > Ereignisse > WLAN. Komunikat można kliknąć i dostać jego rozwinięcie.

Sam mam 7240, wcześniej 7140 :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


01 lis 2013 22:05:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2013 15:45:55
Posty: 4
eCzytnik: Cybook Odyssey HD
Post Re: Cybook Odyssey Frontlight HD problem z WIFI
Niestety żadne logi dotyczące tego połączenia mi się nie wyświetlają. :(


02 lis 2013 11:03:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: