Teraz jest 29 mar 2024 0:08:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2013 23:59:33
Posty: 2
eCzytnik: Ipad
Post Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
6 listopada dostępna będzie wersja papierowa książki Sezon Burz. Czy wiecie może czy książka dostępna będzie w formie ebooka?


27 paź 2013 0:02:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
BURZAZADNIA napisał(a):
6 listopada dostępna będzie wersja papierowa książki Sezon Burz. Czy wiecie może czy książka dostępna będzie w formie ebooka?

Nie sądzę aby odrazu. Jednak ebook to ułatwienie piracenia.


27 paź 2013 12:37:54
Zobacz profil
Post Re: Odp: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
langolier napisał(a):
BURZAZADNIA napisał(a):
6 listopada dostępna będzie wersja papierowa książki Sezon Burz. Czy wiecie może czy książka dostępna będzie w formie ebooka?

Nie sądzę aby odrazu. Jednak ebook to ułatwienie piracenia.


Nie uważam tak, żeby wydanie ebooka ułatwiało piractwo. Jeśli wydawca "myśli" to w pierwszej kolejności ustawia na chomiku filtry z fejkowymi plikami. Bardzo ciężko jest tam znaleźć oryginalne wydawnicze ebooki. Niektórzy wydawcy do tego stopnia interesują się swoimi autorami, że np. obecnie znalezienie Sapkowskiego czy Lema jest dużo trudniejsze.
Natomiast informacja, że ebooka nie będzie oznacza na 100%, że książka w ciągu dwóch tygodni od premiery trafi na warezy w formie pirackiego ebooka. Gdyby sprzedawali po 10-15 zł nikomu by się tego szukać po internetach nie chciało tylko by to kupił. W ciągu 1 dnia na allegro w preorderze sprzedali ponad 1000 sztuk papieru za bodajże 36 zł bez przesyłki. Brak ebooka jest marketingową głupotą przez wielkie G.


27 paź 2013 20:32:24
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2013 10:32:41
Posty: 6
eCzytnik: tablet
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
Ja już zamówiłam sobie na allegro tę książkę. Nie chce mi się czekać, aż wyjdzie ebook.

_________________
Even Rocky had a montage!


28 paź 2013 20:00:35
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
Nie będzie e-booka.

Z komentarza u mnie na blogu:

"Dzwoniłem dzisiaj do wydawnictwa. Nie należy spodziewać się prędko wydania elektronicznego. Pani, z którą rozmawiałem, była zdziwiona moim oczekiwaniem jednoczesnej premiery papieru i eksiążki. Wydania w twardej oprawie też nie będzie."

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 paź 2013 23:22:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
Vroo napisał(a):
Pani, z którą rozmawiałem, była zdziwiona moim oczekiwaniem jednoczesnej premiery papieru i eksiążki. Wydania w twardej oprawie też nie będzie."


Ech... szkoda słów, naprawdę.


28 paź 2013 23:41:48
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2013 10:32:41
Posty: 6
eCzytnik: tablet
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
Czyli jednak dobrze zrobiłam nie czekając.. ale szkoda, że nie będzie ebooka.

_________________
Even Rocky had a montage!


29 paź 2013 23:38:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2013 14:44:04
Posty: 11
eCzytnik: nexus
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
nanao napisał(a):
Ja już zamówiłam sobie na allegro tę książkę. Nie chce mi się czekać, aż wyjdzie ebook.


ja jestem przeciwny ebookom
takze dla mnie to nie problem, książka ma byc drukowana, w twardej oprawie i pachnieć drukarnią,
i taką się od razu lepiej czyta,
wiec dla mnie tylko ten 6 listopada ma znaczneie


30 paź 2013 23:31:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2013 14:44:04
Posty: 11
eCzytnik: nexus
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
nanao napisał(a):
Czyli jednak dobrze zrobiłam nie czekając.. ale szkoda, że nie będzie ebooka.



a kiedy zamawiałaś ?
bo Ci początkowi to miali już w czwartek - jutro mieć książki w domu lub paczkomatach
zalapalas sie ?


30 paź 2013 23:33:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
janko0 napisał(a):

ja jestem przeciwny ebookom
takze dla mnie to nie problem, książka ma byc drukowana, w twardej oprawie i pachnieć drukarnią,
i taką się od razu lepiej czyta,


Hehe, serdecznie witamy na forum eKsiazki :P


31 paź 2013 0:03:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
Co do braku wydań w wersji elektronicznej - uważam to za lekceważenie czytelników, mieszkam na tzw."zadupiu" więc nie kupię w "fizycznej" księgarni, w internetowej - cena (z przesyłką) oscyluje w granicach 200% ceny ebooka . Za to ciągle mamy alarmujące raporty o stanie czytelnictwa w Polsce.

janko0 napisał(a):
nanao napisał(a):
książka ma byc drukowana, w twardej oprawie i pachnieć drukarnią, i taką się od razu lepiej czyta, .



janko0 - może krok dalej - np. "Lśnienie" Kinga - przed pierwszym "użyciem" macerować 3 m-ce w zaprzyjaźnionym (lekko wilgotnym) grobowcu celem usunięcia (sztucznej) woni drukarni i uzyskaniu zapachu odpowiedniego do treści książki :zakrecony:

Ortodoksom " w temacie zapachu" polecam http://smellofbooks.com/ ;)
ps."...100% kompatybilny z DRM..." - ciekawe czy działa także w ebookach z watermarkiem :?


31 paź 2013 18:09:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2013 10:32:41
Posty: 6
eCzytnik: tablet
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
janko0 napisał(a):
a kiedy zamawiałaś ?
bo Ci początkowi to miali już w czwartek - jutro mieć książki w domu lub paczkomatach
zalapalas sie ?

Zamówiłam 28 i tak, mam książkę w domu. Nie musiałam psikać mojego tabletu sprayem haha. Jeszcze nie przeczytałam, ale jak to zrobie to napisze, czy warto kupić.

tereza napisał(a):
Co do braku wydań w wersji elektronicznej - uważam to za lekceważenie czytelników, mieszkam na tzw."zadupiu" więc nie kupię w "fizycznej" księgarni, w internetowej - cena (z przesyłką) oscyluje w granicach 200% ceny ebooka . Za to ciągle mamy alarmujące raporty o stanie czytelnictwa w Polsce.?

Jak nie masz paczkomatu nigdzie, to jest kurier za 9zł tylko. Czyli taniej niż paczka PP. Wiadomo nikt nie chce wydawać pieniędzy niepotrzebne jeśli nie chce, ale wyboru zbytnio nie masz. Może autor nie uznaje ebooków albo jakiś inny czynnik na to wpłynął. Nie mam pojęcia.

_________________
Even Rocky had a montage!


01 lis 2013 12:08:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Odp: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
Khouri napisał(a):
Natomiast informacja, że ebooka nie będzie oznacza na 100%, że książka w ciągu dwóch tygodni od premiery trafi na warezy w formie pirackiego ebooka. Gdyby sprzedawali po 10-15 zł nikomu by się tego szukać po internetach nie chciało tylko by to kupił. ... Brak ebooka jest marketingową głupotą przez wielkie G.



Przesadziłeś z tymi "dwoma tygodniami" ;) - niecały tydzień


01 lis 2013 20:46:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2013 14:44:04
Posty: 11
eCzytnik: nexus
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
grucha44 napisał(a):

Hehe, serdecznie witamy na forum eKsiazki :P


a wiecie ze nie skojarzylem, rejestrujac sie na forum, ze eksiazki to forum o ebookach, klapki na oczach, pomyslalem ze to po prostu internetowy serwis 'E' o ksiazkach, :)


04 lis 2013 2:04:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2013 14:44:04
Posty: 11
eCzytnik: nexus
Post Re: Sezon Burz - najnowszy Wiedźmin. Czy będzie ebook?
nanao napisał(a):
Zamówiłam 28 i tak, mam książkę w domu. Nie musiałam psikać mojego tabletu sprayem haha. Jeszcze nie przeczytałam, ale jak to zrobie to napisze, czy warto kupić.

ja juz dzisiaj bede mial ksiazke w domu, i zabieram sie do czytania,
recenzje sa calkiem pozytywne

------------------------------------
nanao napisał(a):
Jak nie masz paczkomatu nigdzie, to jest kurier za 9zł tylko. Czyli taniej niż paczka PP. Wiadomo nikt nie chce wydawać pieniędzy niepotrzebne jeśli nie chce, ale wyboru zbytnio nie masz.

uwazam ze cena z allegro jest wielce okazyjna, watpie zeby w dniu premiery w ksiegarni byla nizzsza niz ta z aukcji z wliczona dostawa


04 lis 2013 2:08:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron