Teraz jest 28 mar 2024 16:22:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Czytnik Pocketbook 622 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2013 14:32:40
Posty: 4
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Zamówiłam Pocketbook 622 :) teraz tylko czekać na dostawę ;):)
dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi i sugestie, forum okazało się bardzo pomocne przy podjęciu decyzji ;)


19 sie 2013 13:50:57
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Z tego co wiem to w żadnym z czytników z ekranem eInk nie da się zmienić kontrastu. Tak ma ta technologia. To co można zmienić to np. krój czcionki aby był wyraźniejszy.


16 wrz 2013 13:40:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2013 15:25:52
Posty: 17
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Potwierdzam. Nigdzie w opcjach nie ma zmiany kontrastu.


16 wrz 2013 14:23:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2013 17:48:44
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Witam Wszystkich forumowiczów :) mam pytanie odnośnie tego modelu czytnika...nabyłem go z drugiej ręki i okazało się,że do ustawień jest założone hasło a osoba która mi go sprzedała niestety nie może sobie je przypomnieć :( czy ktoś jest mi w stanie doradzić w tej materii...czy jedynym wyjściem jest upgrade softu? a może inne pomysły ;) będę wdzięczny za pomoc


16 wrz 2013 18:00:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Najpierw napisz do serwisu i przedstaw sytuację - chciałeś zmienić ustawienia, ale zapomniałeś hasła i tak dalej... Istnieje opcja resetu do ustawień fabrycznych, ale nie wiem czy obejmuje to zdjęcie zabezpieczenia i nie wiadomo czy nie wyleje to dziecka z kąpielą - bo mogłoby się okazać że wybranie zupełnie podstawowych opcji wymaga wpisania...


16 wrz 2013 19:24:02
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Osoba która Ci go sprzedała, powinna oddać pieniądze. A papiery jakieś były? Bo jest obawa że jakiś kradziony...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 wrz 2013 21:12:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2013 17:48:44
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Czytnik legalny zakupiony w empiku, są na to papiery...możliwe,że kłopoty z tym hasłem skłoniły ją do sprzedaży :( Wysłałem maila do serwisu ale chyba jutro zadzwonię osobiście... w Windowsie są sposoby aby dobrać się do hasła i je usunąć ale czy jest taka możliwość w czytniku....może jakiś dobry informatyk od linuksa rozgryzł by to ;) na obecna chwile pozostaje mi serwis..no i może jakiś forumowicz ;)


16 wrz 2013 21:30:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2013 17:48:44
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Dostałem odpowiedź od konsultanta od spraw technicznych :) tak jak podejrzewałem " ... Dla anulowania hasła należy ręcznie przeinstalować wersję oprogramowania..." dostałem jeszcze link do softu dla empika w wersji 4.0 ale niestety nieaktywny...może dostane poprawny. Nie omieszkam go wkleić jak otrzymam


17 wrz 2013 14:33:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2013 17:48:44
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
a to obiecany link ... soft empiku 4.0 http://download.pocketbook-int.com/Test ... 9_user.zip


17 wrz 2013 17:53:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2013 0:00:45
Posty: 3
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Witam, posiadam PB 622 i jestem zadowolona z urządzenia, tylko jeden jest mankament. Przy podłączaniu go przez USB celem zgrania plików, co chwilę przerywa mi połączenie. Wygląda to tak, jakby ktoś bawił się kablem i co chwilę go odłączał, podłączał, odłączał, podłączał... . Czytnik mam od pół roku, na samym początku nie było tego problemu, potem pojawiał się sporadycznie. Po aktualizacji oprogramowania jakiś czas temu jakby się poprawiło, ale teraz bywa, że nic nie jestem w stanie wgrać, bo tak połączenie świruje. Próbowałam przywracania ustawień fabrycznych, formatowania pamięci, bo może tam gdzieś się coś naśmieciło, ale to nie pomogło. Czy ktoś byłby w stanie coś poradzić? Zastanawiam się, czy nie dać go na gwarancję, bo może problem leży gdzieś w elektronice.


11 paź 2013 18:55:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Sprawdziłabym na innych portach i innych komputerach. Oraz z innym kablem. Tak na wszelkie wielki żeby wyeliminować takie zmienne jak szwankujący port USB (ostatnio mało zawału nie dostałam, bo myślałam, że to dysk pada, a to to tylko port...), uszkodzony kabel no i of kors różne cyrki z komputerami. Jeśli w każdej konfuguracji jest tak samo, to... Na serwis.


11 paź 2013 19:46:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2013 0:00:45
Posty: 3
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Na innych portach i innym kablu też sprawdzałam i było to samo, ale nie próbowałam na innym kompie także zobaczę jak będzie w takim przypadku. Swego czasu pamiętam wyskakiwał mi komunikat o złych/braku sterowników, ale nie udało mi się znaleźć żadnych innych na necie a potem komunikat już się nie pojawiał.


11 paź 2013 21:29:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
niear napisał(a):
Jedyny sposób jaki znalazłem wiąże się z ustawieniem "na sztywno" fontu dla AV w userStyle.css i nadaniem prawa "tylko do odczytu" plikowi. W pliku jest błąd polegający na tym, że dla nie-regular ustawiany jest jej rozmiar... powinno to wyglądać w stylu jak u mnie:

@font-face
{
font-family: userfont;
font-style: normal;
src: url(fonts/Caecilia.ttf);
font-weight: normal;
}
@font-face
{
font-family: userfont;
font-style: italic;
src: url(fonts/Caecilia-Italic.ttf);
font-weight: normal;
}
@font-face
{
font-family: userfont;
font-style: normal;
src: url(fonts/Caecilia-Bold.ttf);
font-weight: bold;
}
@font-face
{
font-family: userfont;
font-style: italic;
src: url(fonts/Caecilia-BoldItalic.ttf);
font-weight: bold;
}


Trochę wykopaliska - ale i u mnie pojawił się ten problem.

Zastosowałem Twoje - czyste i piękne w swej prostocie rozwiązanie.
Skorzystałem i dziękuję

Ale...
U mnie przy sofcie 4.2 formatowanie działało super
1. Jeżeli w ebooku były zaszyte fonty - AV wyświetlał tekst sformatowany przez wydawcę. Można było zmienić jedynie wielkość czcionki. Marginesy, interlinia, kierunek - wszystko na sztywno.
2. Jeżeli w ebooku nie było fontów - Można było zmienić font z okna wyboru AV i marginesy. Reszta na sztywno

I wg. mnie - tak powinno być.

Po zmianie softu na 4.3 - od razu pojawił się problem z fontami. Zastosowałem Twoje userstyle.css
Pkt. 1 (powyżej) - wszystko jak należy, z tym że mogę zmieniać wielkość czcionki i marginesy, reszta na sztywno. I tak jest ok.
Pkt. 2 (powyżej) - font na sztywno (czyli zdefiniowany w userstyle). Mogę zmieniać wielkość czcionki i marginesy.

Naraszcię dochodzę do pytania. :)

Co należy zrobić/zmienić aby przywrócić funkcjonalność z wersji 4.2 ?
Chodzi mi przede wszystkim o zmianę czcionki w książce bez zaszytych fontów.


19 paź 2013 22:52:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Interesująca kwestia. Jeśli w książce nie ma zaszytych fontów, to odpaliłabym książkę FBReaderem. Program ma to do siebie, że dla wszystkich książek otwieranych w nim używa tych samych ustawień (stają się globalne nawet gdy zmian dokonasz tylko przy czytaniu jednej z nich), wychodząc chyba z założenia, że skoro chcemy czcionkę XYZ wielkości AB, margines C itp itd, to wszędzie będzie tak samo, bo tak nam się wygodnie czya. Trochę sprowadza to plik do samego tekstu, ale mi odpowiada do tego stopnia, że jak wydawca przegnie z formatowaniem w pliku EPUB, to ściągam MOBI, które może nie jest tak wychuchane, ale bez gadania dostosuje sie do mnie. FBReader ma niestety wadę - książki z wszystymi stylami i czcionkami odpalają się z bezszeryfową czcionką, której nie idzie zmienić.

Co do zasady nie lubię zaszytych czcionek i sztywnych styli, bo albo czcionki za chude na mój gust, albo marginesy machną na pół ekranu...


20 paź 2013 16:48:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Nie używam FBreadera. Co najwyżej do pdf.
Właśnie dlatego, że nie stosuje się do styli (stylów?) zaszytych w książce.
Pełno bękartów, szewców. Zdarza się że gubi twarde spacje.
Dzieląc wyrazy nie dodaje łącznika (dywizu) na końcu wiersza.
Czytanie przypomina trochę to z notepada.
Dla mnie odpada.

AV robi to wszystko dobrze i zachowuje formatowanie przewidziane przez wydawcę, tak że książka przypomina wydanie papierowe.

Co do marginesów - jeżeli nie da się zmienić w AV - wprowadzam ręcznie poprawki w Sygilu. 5 min. roboty i jest pięknie.

Boli mnie tylko to co opisałem w pkt. 2. Działało w wer. 4.2 i nie działa w wer. 4.3.


20 paź 2013 17:39:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron