Teraz jest 07 maja 2024 5:20:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Który z tych czytników wybrać? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2013 1:30:21
Posty: 3
Post Który z tych czytników wybrać?
Cześć, to mój pierwszy test na forum. Od jakiegoś czasu zacząłem szukać czytnika ebook. Po wielu godzinach spędzonych w internecie utknąłem jednak w martwym punkcie. Od razu powiem, że szukam jednej z tańszych, podstawowych opcji. Poszukiwania zacząłem oczywiście od Kindle 5, który później odrzuciłem (tylko roczna i wątpliwa gwarancja wersji SO w Polsce). Z podobnych powodów odpadły również Nook i Kobo. Na liście zostały następujące (niestety po krótkim spacerze po sklepach tylko niektóre widziałem na żywo):

1. Prestigio PER3464BC - sprawia wrażanie delikatnego i mimo wszystko trochę taniego plastiku, mam wątpliwość, czy jest wytrzymały?
2. Onyx BOOX Evolution A62S - mimo tanioplastikowych przycisków wywarł na mnie dobre wrażenie, ale jedyny model w sklepie był zawieszony, więc nie wiem jak działa soft
3. Pocketbook 611
4. Posketbook Basic 613 - jego nie widziałem na żywo, ale po researchu w internecie jest faworytem; czy ktoś z Was może potwierdzić, że mimo wyższej technologii ma niższy kontrast od wersji 611?

Pozostałe, które również biorę pod uwagę, ale zupełnie nie wiem co o nich myśleć:
TrekStor Pyrus
Vedia K10 - słyszałem o problemach z polskimi znakami
Freebook 6.0

Na koniec zaznaczę, że szukam dość solidnego sprzętu (oczywiście w tych granicach cenowych) - takiego, żebym nie musiał chuchać na torbę czy plecak, w którym niosę czytnik. Drugą b. ważną kwestią jest łatwość czytania - ustawianie wielkości czcionki, marginesów i bezproblemowe odczytywanie różnych formatów. O ekranie chyba nie muszę wspominać ;)
Bardzo Was proszę o udzielenie jakichkolwiek wskazówek i rad dotyczących wyboru czytnika ;)

Oprócz tego jescze jedno pytanie - czy znacie sklep w Poznaniu, w którym mógłbym zobaczyć czytniki na żywo? Szczególnie zależy mi na Pocketbookach.


28 cze 2013 16:45:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron