Teraz jest 28 mar 2024 23:26:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Plotki o Pocketbook Lux 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Czyli Pocketbook testuje swoje czytniki na klientach podobnie jak Onyx. Moim zdaniem kwalifikuje się to do niezgodności towaru z umową.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


25 maja 2013 10:29:41
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Demonik napisał(a):
Mogę nagrać filmik to pokazujący. Na razie minęły 2 dni od jego otrzymania i jestem rozczarowany.

Może wadliwy egzemplarz? Ja tam bym zwrócił się do sprzedawcy aby wymienił albo wysłał do serwisu ...


25 maja 2013 17:19:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2013 17:51:48
Posty: 5
eCzytnik: Planowany zakup
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
A ten Pocketbook Touch 2 to to samo co u nas Touch Lux? Jedyną różnicą jaką zauważyłem jest nazwa, ale mogę się mylić.


25 maja 2013 19:03:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
x Lux Touch ma większą rozdzielczośc ekranu 758 x 1024 i ledowe podświetlenie.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


25 maja 2013 23:09:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:50:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: PocketBook 613
Post Re: Odp: Plotki o Pocketbook Lux
@Quchy
Wygląda na to, że funkcjonują dwie nazwy, Touch 2 i Touch Lux. Aczkolwiek Touch 2 obowiązuje chyba tylko w rosji.


26 maja 2013 23:46:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2013 13:21:01
Posty: 49
eCzytnik: iRiverHD, Kindle Classic, Kobo Aura
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Jonadab napisał(a):
Na czytio.pl jest już dostępny w przedsprzedaży za 699 zł (w tym etui).


Radziłbym poczekać aż trafi do redcoon ;-)


28 maja 2013 8:53:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2013 15:25:52
Posty: 17
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Demonik napisał(a):
Witam,
mam problem ze świeżym PB623. To mój pierwszy czytnik, ale miałem do czynienia poprzednio z Kindle i tam nie było takiego problemu. Chodzi o ekran dotykowy. Działa baaaardzo kapryśnie. Czasami nie reaguje w ogóle na dotyk, czasami dotykam w jednym miejscu, a uruchamia się plik
z miejsca oddalonego o parę centymetrów, czasem nic nie działa przez minutę czy dwie (tak jakby się zawiesił). Wyłączenie i włączenie nie zawsze pomaga, trzeba resetować czytnik i wtedy przez jakiś czas jest ok. Jest to bardzo frustrujące, ponieważ mocno opóźnia działanie czytnika. np. chcę kliknąć ikonkę wyszukiwania, a uruchamia się "ulubione". Klikam plik na górze, uruchamia mi się inny...

Mogę nagrać filmik to pokazujący. Na razie minęły 2 dni od jego otrzymania i jestem rozczarowany.


W tym teście tego czytnika http://cokupic.pl/test/Komputery/Test-P ... ym-ekranem nie widać tego problemu. Może warto go oddać do reklamacji?


28 maja 2013 18:53:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2013 0:20:51
Posty: 8
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Zaktualizowałem firmware na najnowsze (ze strony http://pocketbook.pl/wsparcie - może się komuś przyda) i tego problemu już nie mam. Ekran działa ok, podświetlenie też (choć z niego na razie nie korzystałem).

BTW, Pakiet TTS od 622 tu nie działa, trzeba czekać na wersję do 623.

Mam problem za to z połączeniem WiFi. Z komórki (w trybie router) działa ok, ale już z mojego zwykłego routera (TP-Link) nie chce się połączyć. Próbowałem z wyłączonym zabezpieczeniem, ale dalej nie działa. Co trzeba ustawić w routerze, żeby czytnik mógł się połączyć z siecią? Nie mam włączonego filtrowania MAC, więc to nie to...


29 maja 2013 9:02:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Rzeczywiście w dokumencie Release Notes do nowej wersji oprogramowania dla PB 623 podano, że następujący błąd został naprawiony: "Sometimes the sensor display didn’t respond to touches" czyli "Czasami ekran dotykowy nie reagował na dotknięcie".

Jeśli chodzi o łączenie się z routerem to o ile pamiętam też miałem drobne kłopoty przy automatycznym wykrywaniu/łączeniu (mam PB 622). Spróbuj zdefiniować połączenie "z palca" tj. nie czekaj aż czytnik wykryje sieci ale po prostu wejdź w menu i zdefiniuj. Jeśli nie pomoże to sprawdź czy przypadkiem nie masz jakoś dziwnie ustawionego szyfrowania na routerze i czy nie masz jakichś ograniczeń na DHCP i router po prostu nie może przydzielić adresu IP. Tak z ciekawości na tym TP-Link-u masz oprogramowanie fabryczne, czy może Gargoyle/Open-WRT?


29 maja 2013 9:26:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2013 0:20:51
Posty: 8
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Niestety to nie działa. Serwis zasugerował, abym sformatował pamięć wewnętrzną. Zrobiłem to, ale dalej jest po staremu.

Po wpisaniu klucza WPA i wciśnięciu "połącz" próbuje nawiązać połączenie, i po ok. 40 sekundach wyskakuje tekst: "przekroczono czas połączenia"

Ręczne ustawianie parametrów (IP, maska, DNSy itd) też nie pomogło.

Jeśli łączę się przez komórkę (SGS2 w trybie router) bez zabezpieczeń wszystko jest ok. Łączy się bez problemów.
BTW1. SGS2 spokojnie łączy się z moją siecią domową, z WPA czy bez - obojętnie. Tak samo dwa laptopy.
BTW2. wyłączyłem czasowo zabezpieczenia w moim routerze WiFi (sieć open, bez WPA) i jest dokładnie to samo co przy zabezpieczeniu - czyli nie łączy się

Mam TPlinka 3420 z oprogramowaniem fabrycznym, nie ma z nim żadnych problemów (w sumie podłączonych jest do niego od 4 do 7 urządzeń). Szyfrowanie WPA, DHCP automatyczne (inne urządzenia spokojnie dostają swoje IP)


30 maja 2013 21:36:46
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Spawdziłem wczoraj swojego PB 622 i bez problemu połączył się z routerem w obu trybach, tj. zarówno przez połączenie predefiniowane jak i takie "ad-hoc" ale jestem niemal pewien, że kłopoty z połączeniem kiedyś miałem. Co więcej też mam TP-Link MR 3420 ale obecnie z Gargulcem (w wersji 1.5.9.9) i tak sobie myslę, czy mój kłopot z połaczeniem nie występował gdy miałem na nim oprogramowanie fabryczne (które skąd inąd jest jak najbardziej OK). Jeśli możesz to spróbuj czy czytnik łączy się z jakąś inną zabezpieczoną siecią.

Aha, jak masz skonfigurowane Wi-Fi? Który kanał? Może tu jest jakiś problem?


31 maja 2013 11:17:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2013 0:20:51
Posty: 8
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Dostałem odpowiedź z serwisu:
"Niestety sytuacja jest taka że router będzie nawiązywał połączenie z urządzeniem tylko kiedy on działa w formacie b,g.
Sytuacja ta będzie poprawiona w następne wersji oprogramowania, która będzie dostępna w ciągu kilku tygodni. "

Czyli błąd oprogramowania. SGS2 widocznie w innym trybie się łączy i dlatego miałem w PB internet. Nie będę specjalnie dla 1 urządzenia obniżał szybkość routera (z n na b,g). Poczekam.

No chyba, że można tak skonfigurować router, że tylko z tym jednym urządzeniem będzie się łączył np. tylko w "g". Ustawienia WiFi w routerze mam standardowe, nic tam nie grzebałem (oprócz ustawienia klucza WPA).


04 cze 2013 22:22:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:50:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: PocketBook 613
Post Re: Odp: Plotki o Pocketbook Lux
@Demonik
Spróbuj ustawić na routerze tryb bgn mixed. Jeśli zadziała to będzie pewien efekt uboczny. Transfer na wszystkich urządzeniach podpietych do WiFi spadnie do prędkości g, ale (o ile dobrze rozumiem dokumentację tego trybu) tylko wtedy, gdy pocketbook będzie coś pobierał lub wysyłał. W trakcie bezczynnego połączenia sieć powinna działać w trybie n.


05 cze 2013 6:25:31
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Dokładnie to co Pitreck napisał - przecież z czytnikiem nie wisisz cały czas na WiFi.


05 cze 2013 8:56:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2013 0:20:51
Posty: 8
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Plotki o Pocketbook Lux
Zobaczę wieczorkiem, czy da się to zrobić i powiadomię co wyszło.


05 cze 2013 9:25:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron