Teraz jest 28 mar 2024 17:04:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Jak pozbyć się podziału wyrazów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2013 20:44:26
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Targ
eCzytnik: Niedługo wybiorę
Post Jak pozbyć się podziału wyrazów
Witam mam taki oto problem. Mam książkę która wygląda na zOCRowany skan w którym wyrazy są dzielone przy pomocy "-". Książkę znalazłem w wersji pdf i .doc ale w obu jest to samo. Teoretycznie mogę skorzystać z Wordowego znajdź i zamień ale usunie mi wtedy też znaczki "-" na początku dialogu. Miał ktoś kiedyś taki problem i jak go rozwiązać?


24 kwi 2013 13:18:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 14:19:22
Posty: 3
Post Re: Jak pozbyć się podziału wyrazów
Znam problem, ale mogłeś podać więcej szczegółów. Np. w jakich konkretnie miejscach ten dywiz się pojawia.
Jeśli na końcach linii (np. "teore-[NOWA LINIA]tycznie"), to sprawa jest trywialna. Otwierasz doc-a w Wordzie, naciskasz Ctrl+H, w polu "Znajdź:" wpisujesz "-^p", pole "Zamień na:" zostawiasz puste i klikasz "Zamień wszystko".
Jeśli dywiz znajduje się w środku wyrazów w tej samej linii (np. "teore-tycznie" lub "teore- tycznie"), to sprawa jest bardziej skomplikowana i musisz posłużyć się edytorem z zaawansowaną obsługą regular expressins (np. UltraEdit, EditPlus itp.) lub napisać sobie skrypt w AWK lub Pythonie.
Ja sobie takie dokumenty konwertuję najpierw na format tekstowy przy pomocy rtf2latex2e, potem obrabiam co trzeba i kompiluję w Latex-u do PDF, ale to wyższa szkoła jazdy.
Jeśli sobie nie poradzisz, to wrzuć fragment lub cały dokument na jakiegoś zippyshare i prześlij mi linka na priv, może coś wykombinuję.


08 maja 2013 23:54:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2013 20:44:26
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Targ
eCzytnik: Niedługo wybiorę
Post Re: Odp: Jak pozbyć się podziału wyrazów
Jest jak w tym pierwszym przypadku tzn. myślnik jest na końcu linijki. Tylko jeśli skorzystam z wordowego znajdź zamień, usuwa także myślniki na początku wypowiedzi w dialogu przez co tekst traci na czytelności.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2


12 maja 2013 16:41:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Jak pozbyć się podziału wyrazów
Spróbuj zacząć od zmiany myślników z dialogów na półpauzy, czyli w oknie znajdź wstawiasz: -spacja (czyli puste pole), a w oknie zamień: ^=spacja
Myślniki związane z przeniesieniem wyrazu powinny zostać nie zmienione, więc dalej tak jak pisał kolega Heisenberg.


14 maja 2013 11:04:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2013 20:44:26
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Targ
eCzytnik: Niedługo wybiorę
Post Re: Odp: Jak pozbyć się podziału wyrazów
Spróbuję w ten sposób, tylko w tym momencie walcze z calibre bo oryginał mam w .doc i do czego nie skonwertuje (txt, rtf, html) calibre nie może sobie poradzić, wyskakuje po pewnym czasie błąd, może dlatego że plik wyjściowy rtf waży sobie 90mb.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2


14 maja 2013 20:50:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 14:19:22
Posty: 3
Post Re: Odp: Jak pozbyć się podziału wyrazów
pasterzppp napisał(a):
Jest jak w tym pierwszym przypadku tzn. myślnik jest na końcu linijki. Tylko jeśli skorzystam z wordowego znajdź zamień, usuwa także myślniki na początku wypowiedzi w dialogu przez co tekst traci na czytelności.

Właśnie dlatego napisałem, żebyś w pole "Znajdź:" wpisał "-^p" (^p oznacza koniec linii). To zapobiegnie usunięciu myślników na początku wypowiedzi (w dialogach).
Sprawdź sobie to na jakimś testowym pliku, bo chyba nawet nie przetestowałeś mojej rady i odpisałeś z automatu, że word "usuwa także myślniki na początku wypowiedzi w dialogu".


15 maja 2013 0:40:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2013 20:44:26
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Targ
eCzytnik: Niedługo wybiorę
Post Re: Odp: Jak pozbyć się podziału wyrazów
Nie zrozumiałem tego oznaczenia końca linijki. W takim razie to zadziała na 100%.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2


16 maja 2013 0:08:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: