Teraz jest 28 mar 2024 13:38:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[K Paperwhite] czcionka bladnie po użyciu słownika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2013 20:21:53
Posty: 3
eCzytnik: Paperwhite
Post [K Paperwhite] czcionka bladnie po użyciu słownika
Cześć, od kilku dni mam paperwhite i zauważyłem, że po użyciu słownika w czasie czytania, i ponownym go ukryciu, delikatnie blaknie czcionka tekstu na górze i dole ekranu. Przeszkadza mi to ponieważ dużo czytam po angielsku i często używam słownika, a taka wyblakła czcionka sprawia, że czyta sie mniej przyjemnie. Oczywiscie wszystko wraca do normy po refreshu strony. Tylko ja tak mam czy Wy też, i jeśli tak to czy da się coś z tym zrobić? Sprawdźcie proszę, czy u Was też tak działa - przytrzymajcie na jakimś słowie żeby sie pojawił słownik, potem kliknijcie raz na tekst i zobaczcie czy litery na całej stronie są jednolite.

ps. jest jakiś trick żeby zrobić szybki refresh strony? np podwójnie tapnięcie ekranu, czy coś takiego.

Dzięki za pomoc!


13 maja 2013 20:28:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 0:36:47
Posty: 10
eCzytnik: moonreader, kindle NT, kindle PPW
Post Re: Odp: [K Paperwhite] czcionka bladnie po użyciu słownika
Możesz w opcjach ustawić odswiezanie co każda stronę. Ew jak klikasz u góry żeby sie menu pokazało i zaraz je zamykasz to też odswieza. U siebie blekniecia nie zauważyłem, chociaż nie wiem czy czcionki jakieś bardziej wyrazne sie nie zrobiły po apdejcie softu do 5.3.5

Tapatalked


14 maja 2013 0:37:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2013 20:21:53
Posty: 3
eCzytnik: Paperwhite
Post Re: [K Paperwhite] czcionka bladnie po użyciu słownika
porównuje kontrast i czerń liter z moim kindle 5 i w k5 jest znacznie lepiej niż w paperwhite :/ zastanawiam się czy nie reklamować albo w ogóle zwrócić towar i wrócić do starego Kindle. kurde nie znam nikogo kto by miał Paperwhite i nawet nie moge porównać czy to z moim jest coś nie tak.


15 maja 2013 0:14:19
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: [K Paperwhite] czcionka bladnie po użyciu słownika
K5 czyli Classic podobnie jak Keyboard ma grubszą czcionkę standardową (Caecila), podczas gdy Touch i Paperwhite takiej aktualizacji nie dostały. Dziwne, ale prawdziwe. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


15 maja 2013 0:18:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: