Teraz jest 28 mar 2024 14:36:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2012 20:44:50
Posty: 8
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
JohnX napisał(a):
Witam. Jestem użytkownikiem Kobo Glo. Mam słownik angielsko-polski stworzony według recepty na mobilethread. Działa bez zarzutu. Jest niezwykle pomocny, gdy brakuje nam znaczenia danego słowa. Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować, piszcie.


Hej,

Przymierzam sie do kupna Kobo Glo ale wlasnie sprawa slownika do tej pory mnie powstryzmywala. Czy dziala on tak jak w Kindlu tj. po podswietleniu slowa wyskakuje okienko z ltumaczeniem i czy dziala we wlasnych ksiazkach z poza ksiegarni Kobo?


28 mar 2013 11:54:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2013 12:10:28
Posty: 2
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Cześć toga. Sprawdź youtube, jest kilka porównań glo vs paperwhite. Słownik działa podobnie jak w "Kundlu" z tego co widziałem. Działa póki co na wszystkim.


31 mar 2013 19:13:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2012 20:44:50
Posty: 8
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Dzięki za info. O Kobo obejrzalem juz niemal wszystko i jestem za. Sprawa slownika byla jak do tej pory niejasna.

Pozdr

T.


31 mar 2013 23:31:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:01:30
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Hej
Od jakiegoś już czasu mam Kobo Glo. Czyta się fajnie, światełko pomaga nocą, a nagrody cieszą :P
Mam jednak zagwozdkę z wifi. Za każdym razem gdy próbuję się połączyć z siecią są problemy. Tzn Glo niby się łączy, ale zaraz potem gdy tylko próbuję wejść na jakąś stronę dostaję komunikat, że wystąpił problem z siecią i muszę łączyć się ponownie. Próbowałem na 3 sieciach w różnych standardach (n, g), z ukrytym SSID i rozgłaszanym, z WPA2 i bez zabezpieczeń (w tym przypadku Glo poinformowało nawet, że jest to publiczny hotspot i tak będzie sieć traktował). A raz podczas próby podłączenia czytnik chyba w ogóle się zawiesił, bo na nic nie reagował.
Tak więc nie wiem, co jest grane. Czy ktoś z Was miał podobne problemy z wifi? Co prawda nie jest mi ono właściwie do niczego potrzebne, ale skoro już jest to fajnie by było żeby w ogóle działało..


09 kwi 2013 10:56:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2013 15:19:14
Posty: 1
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Hej mietek81.
Przed chwilką sprawdzałem i połączyłem się u siebie z liveboxem.
Wszystko działa bez zarzutu.


10 kwi 2013 15:32:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Ja w Kobo Mini na szczęście nie miałem z wifi żadnych problemów. Tak z ciekawości... jaką masz wersję firmware? Próbowałeś aktualizować przez Kobo Desktop?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 kwi 2013 18:22:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2013 8:25:33
Posty: 10
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Z wifi to chyba jednak problem z czytnikiem. Na moim Glo wszystko jest w porządku, przynajmniej z siecią.

Czytnik mam od około miesiąca i niestety od jakiegoś czas wyczuwam, że w środku coś się poluzowało bo ilekroć wezmę czytnik do ręki i go obrucę to czuję, że coś w środku się przesuwa. To pewnie nic poważnego, czytnik działa bez zarzutu ale jednak denerwujące jest takie coś. Jak będę następnym razem w Londynie (czytnik kupiłem w Currys, zapłaciłem nawet za extra gwarancję na 3 lata pomny doświadczeń z Kindle 3) będę musiał podejść do sklepu, może coś z tym zrobią albo go wymienią. Boje się sam w nim grzebać, skoro jest jeszcze na gwarancji.

Inną kwestią, o którą chciałbym poruszyć to rozmiar okładki do prawidłowego (pełnego) wyświetlania jej na czytniku. Wyczytałem gdzieś że powinno to być 800 x 600 ale niestety czasami tak wgrane okładki i tak wyświetlają się albo ścięte z dołu i góry, albo po bokach. Dziwna sprawa. Może udało się komuś znaleźć patent na to, bo wygląda to tak, że za każdym razem niewiadomo jak okładka będzie wyglądać.

Pozdro.


11 kwi 2013 8:34:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:01:30
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Odpowiedzią na mój problem był reset do ustawień fabrycznych (factory reset - opcja dostępna z menu) czytnika. Należy jedynie pamiętać, że coś takiego czyści bazę czytnika, więc traci się wszystkie książki załadowane do pamięci oraz statystyki, osiągnięcia itp.


07 maja 2013 10:45:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2011 12:01:07
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
JohnX,
Witam,

kupiłam właśnie Kobo Glo, na razie jest w fazie testów ;)
Chętnie wypróbuję słownik, o ile jeszcze można. Tylko bardzo bym prosiła też ewentualnie o instrukcję, jak należy go zainstalować, bo laik ze mnie zupełny. :)
Mail podam na privia.

pozdrawiam
Monika


Ostatnio edytowano 15 lip 2013 13:01:11 przez Offka, łącznie edytowano 1 raz



07 lip 2013 17:16:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2013 23:02:35
Posty: 2
eCzytnik: Kobo glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
JohnX napisał(a):
Witam. Jestem użytkownikiem Kobo Glo. Mam słownik angielsko-polski stworzony według recepty na mobilethread. Działa bez zarzutu. Jest niezwykle pomocny, gdy brakuje nam znaczenia danego słowa. Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować, piszcie.


Hej, kupiłam dzisiaj Kobo Glo i na początku się bardzo cieszyłam, ale teraz chce mi się płakać, bo nie potrafię zainstalować angielsko-polskiego słownika ;( Potrafiłbyś mi to wyjaśnić krok po kroku? Możesz na forum, możesz na maila: eveflabea@o2.pl

Proszę o pomoc!

Asia


08 lip 2013 23:08:51
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
na forum nie da się załączać plików.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lip 2013 16:44:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2013 23:02:35
Posty: 2
eCzytnik: Kobo glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
athame napisał(a):
Jaką pojemność ma Twoja skrzynka e-mail? Mogę podesłać działający słownik Bumato wraz z instrukcją jak wgrać, ale zajmuje on trochę ponad 30 MB.

PS. Czy na forum mogę umieścić plik takiej wielkości?

Edit: Oczywiście taki słownik zamiast polskich znaków ("ó", "ł" itp.) ma ich odpowiedniki bezogonkowe. Niestety... kodowanie latin1.



Hej!

Dzięki wielkie za odpowiedź! eveflabea@o2.pl -> powinno spokojnie przyjąć taki załącznik!


11 lip 2013 14:55:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2013 13:17:49
Posty: 2
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
Czesc. Jestem tu nowy. Właśnie kupiłem Kobo Glo i też interesuje mnie wgranie słownika bumato. Bardzo bym prosił o instrukcję i słownik (stybba1@interia.pl). Z góry dziękuję


02 sie 2013 13:26:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2013 19:36:57
Posty: 2
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
athame napisał(a):
zajmuje on trochę ponad 30 MB.
...
Oczywiście taki słownik zamiast polskich znaków ("ó", "ł" itp.) ma ich odpowiedniki bezogonkowe. Niestety... kodowanie latin1.

Jakby ktoś chciał potestować to dziś przerobiłem Bumato (mobi na kobo) - waży niecałe 8MB i ma polskie ogonki ;)


12 wrz 2013 11:56:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2013 12:28:56
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2/3
Post Re: Pierwszy czytnik na prezent Kobo GLO ?
@spysiuk, a mógłbyś to gdzieś wrzucić, np. na Dropboxa?


13 wrz 2013 13:52:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron