Teraz jest 19 kwi 2024 2:23:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Archiwum "Esensji" w formacie mobi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Czy jest jakiś sposób na przekonwertowanie archiwum magazynów Esensja na format mobi?
Magazyn ten ma format html z podstronami.
http://esensja.pl/magazyn/
Albo ostatecznie, czy mozna to jakoś czytać z poziomu przegladarki Kindle? A jeśli tak, to gdzie to umieścić na czytniku?


29 sty 2012 12:21:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Próbowałeś wrzucenia do calibre i konwersji, ewentualnie wysłania całego zipa do Amazona?


29 sty 2012 22:02:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Wrzucając całego zipa do calibre da się spokojnie czytać, może nie jest idealnie, zostają jakieś niepotrzebne śmieci ale spokojnie można tak robić :)


29 sty 2012 22:17:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Niestety te metody nie zdają rezultatu. Tu trzeba jakiegoś innego pomysłu, ale nie wiem jak to rozgryźć.


30 sty 2012 20:36:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
W Calibre istnieje od dawna możliwość pobierania Esensji przy użyciu opcji "Pobierz newsy". Oczywiście wbudowana recepta (autorstwa matek09) służy do pobrania najnowszego numeru ale w prosty sposób można ją przerobić tak, żeby pobrać numer archiwalny.
Wystarczy w Calibre kliknąć strzałkę przy "Pobierz newsy" i wybrać "Dodaj własne źródło newsów". W oknie które się otworzy kliknąć na "Dostosuj jedno z domyślnych źródeł" i wybrać "Esensja [pl]".
Po wybraniu Esensji na liście pojawi się kod recepty. Należy w nim odszukać fragment
Kod:
year = a['href'].split('/')[0]
month = a['href'].split('/')[1]

i zamienić np. na
Kod:
year = '2011'
month = '09'

(wtedy pobierze się numer 9/2011). Oczywiście należy pamiętać o zapisaniu zmian ("Dodaj/Uaktualnij źródło")
Aby ściągnąć plik mobi do Calibra należy wybrać "Pobierz newsy" -> "Dostosuj"->"Esensja"-> przycisk "Pobierz teraz".

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


30 sty 2012 23:27:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Wielkie dzieki. W 3/4 pomogło. Tzn od numery 2004/08 pobiera i przetwarza kolejne archiwa.
Ale do numeru 2004/07 niestety nie. Archiwa maja inna strukturę, zresztą to widać po menu. Jak z kolei zmodyfikować tę receptę do Esensji, aby te stare numery pościągało?

P.S.
Niestety jest jeszcze problem z polskimi literami. Zamiast ę, ą, ś, ć są znaki zapytania.


31 sty 2012 23:01:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Rozumiem, że problem z polskimi znakami dotyczy numerów starszych od 6/2009 bo wtedy nastąpiła zmiana kodowania HTML z ISO Latin 2 na Unicode.

Wystarczy że dla takich numerów zamienisz dodatkowo
Kod:
encoding = 'utf-8'

na
Kod:
encoding = 'ISO-8859-2'

i będzie OK.

Natomiast do pobrania numerów starszych od 8/2004 nie wystarczą drobne poprawki ale trzeba stworzyć zupełnie nową receptę. Nie wiem czy komuś będzie chciało się w to bawić. Jak chcesz możesz się z tym zwrócić do kolegi matek09 - adres email znajdziesz w źródle recepty do Esensji.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


01 lut 2012 12:14:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Archiwum "Esensji" w formacie mobi
Napisałem na szybko (kod jest dosyć paskudny, co zostało poniekąd wymuszone archaicznym szablonem magazynu) skrypt w Pythonie konwertujący pliki zip z Esensją do formatu ePub. O ile mi wiadomo działa on poprawnie dla wszystkich numerów (testowałem tylko wersje 'Heavy', wymagany Python3 i lxml). Użycie jest proste i sprowadza się do uruchomienia skryptu z podaną nazwą archiwum. Końcowy plik zostanie zapisany w folderze w którym znajduje się archiwum zip. Pisałem skrypt żeby był w miarę przenośny między platformami, ale w końcu zaszła potrzeba zmiany uprawnień, więc mniemam że nie będzie on działał pod Windowsem, a nie chce mi się tego poprawiać. Zawsze użytkownicy Windowsa mogą sobie zainstalować jakąś dystrybucję Linuksa pod VirtualBoxem. EPub kiepsko się konwertuje do mobi, lepiej wybrać AZW3/KF8, lub użyć Duokana.


19 mar 2013 12:51:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron