Teraz jest 18 kwi 2024 12:28:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[K Classic] zamiast folderów widzi skróty 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2013 13:18:07
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 4
Post [K Classic] zamiast folderów widzi skróty
Witam! Coś mi się stało z Kindle 4. Jak podłączam go do komputera przez USB, to włącza się jako dysk przenośny, otwieram go a tam widać tylko skróty jakiś 2 folderów (SKRÓTY FOLDERÓW ZAMIAST PRAWDZIWYCH FOLDERÓW) i jeden plik DONT_HALT _ON REPAIR.
Ze złości, ąz usunąłem te wszystki rzeczy. Mimo, że komputer nie widzi tych plików, to ciągle moge czytać książki, które już miałem na Kindle.

Nie wiem czy jest jakaś korelacja, ale pojawiła mi się też mała czarna plamka na wyświetlaczu.


PROSZE O POMOC! Nie moge wrzucać sobie nowych książek! Jak można zadzwonić do serwisu Kindle Polska?


31 sty 2013 13:22:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Kindle 4 zamiast folderów widzi ich skróty
no to po kolei (i od końca):

Cytuj:
Jak można zadzwonić do serwisu Kindle Polska?
Według mojej skromnej wiedzy w Polsce nie działa żaden autoryzowany serwis Kindle. Jak chcesz się kontaktować z jakimś serwisem to w skrócie do wyboru masz: chat Amazona lub telefon do stanów na chat Amazona :D (w obu przypadkach angielski w stopniu komunikatywnym jest wysoce zalecany)

Cytuj:
Nie wiem czy jest jakaś korelacja, ale pojawiła mi się też mała czarna plamka na wyświetlaczu.
to nie powinno mieć żadnego znaczenia, ten przypadek to raczej uszkodzenie wyświetlacza niż problem oprogramowania.

Co do reszty...
1. Nigdy niczego nie robić w złości (zwłaszcza z elektroniką i rzeczami w których nie jesteśmy ekspertami) :P
2. sprawdziłeś czy w Windowsie masz zaznaczone pokazywanie plików ukrytych?
3. wykorzystaj jakiś inny eksplorer plików, np Total Commander i sprawdzić czy dalej Kindle będzie się pokazywał "bez folderów".
4. sprawdź czy np. z poziomu Calibre możesz zarządzać książkami jakie masz w urządzeniu.
5. zaktualizuj urządzenie do najnowszego oprogramowania.
6. spróbuj ręcznie przejść do folderu z ksiązkami wpisując odpowiedni adres w polu adresu np. X:\documents (gdzie X to litera dysku pod jaką pojawia się Kindle po podłączeniu do komputera)
7. spróbuj zrobić Factory Data Restet czytnika (stracisz obecnie wgrane książki), sprawdź zachowanie po tym.
8. Pamiętaj by "wysuwać" Kindla z systemu po skończonym kopiowaniu plików do/z niego (samo wypięcie kabla niby działa i nie powinno mieć negatywnych konsekwencji ale czasami potrafi się to zemścić i coś przestaje działać).


31 sty 2013 13:57:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle 4 zamiast folderów widzi ich skróty
Mi to wygląda na wirusa. Takie same objawy mamy w pracy na nośnikach pendrive podłączanych do służbowych komputerów. Zainfekowany nośnik ma pozamieniane katalogi na skróty, o ile dobrze pamiętam zmienia też atrybuty części plików na hidden. Na części komputerów ze skrótów nie da się korzystać, a na niektórych podwójne kliknięcie otwierało nowe okno z zawartością pendrive'a.
Proponuję sprawdzenie kindle'a programem antywirusowym, w końcu komputer uznaje urządzenie za pamięć przenośną.

_________________
Obrazek


06 lut 2013 12:23:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: