Teraz jest 29 mar 2024 14:47:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[K Touch] Update 5.3.2 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Touch Software Update 5.3.2
Pisałeś wcześniej, że dokonywałeś modyfikacji systemu.
Być może teraz, to kwestia 'integracji' i zgodności sprzętowo-identyfikacjnej, którą naruszyłeś w wyniku własnych interwencji.
W efekcie Twój nr mac i nr identyfikacyjny nie jest zgodny z systemem, obsługującym urządzenie i danymi rejestracyjnymi bazy Amazonu.
Co skutkuje tym, że urządzenie działa poprawnie i można na nim swobodnie działać (czytać książki itp), ale jest i będzie problem z aktualizacją.
Rozwiązaniem tego (wg mnie) jest powrót do oryginalnych ustawień, bądź 'twarde' wgranie nowego systemu w postaci 'image'.
Chyba, że ktoś ma inny pomysł? ;)


30 sty 2013 12:39:42
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 3:11:23
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch WiFi
Post Re: Kindle Touch Software Update 5.3.2
Hmm, postać "ymydż" :) ... Tylko, że nie wiem o co z imagem chodzi :)

Hard reset, tak, też o tym myślę... Wstrzymuje mnie fakt zgrania setek książek na kompa i różnych pdf-ów.
Wyczyszczenie do zera wszystkiego.

Eeon, dzięki za zaangażowanie w wątek, wezmę to pod uwagę. A ktoś jeszcze ma pomysły jakieś?


30 sty 2013 17:18:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Kindle Touch Software Update 5.3.2
pytanie tylko - czy przed modyfikacją zrobiłeś backup (image) systemu? Bo jeśli nie to może być mały kłopot z odtworzeniem poprawnej wersji (zgodnej z właściwościami charakterystycznymi konkretnie dla Tw. kundelka)

Obawiam się, że twardy reset może być nieskuteczny. ;-( Ale jeśli chcesz cokolwiek zrobić, to i tak musisz się liczyć ze stratą wgranych wcześniej książek, więc warto zawczasu pomyśleć o ich backupie . To chyba nie jest dla Ciebie zbytni problem? ;-)

Co do danych sprzętowych, to możesz je sprawdzić na koncie amazonu i porównać z tymi, które masz w kundelku.
Z drugiej strony powiedz jak wygląda synchronizacja i przesyłanie ebooków na Tw. czytnik poprzez email?


30 sty 2013 18:00:11
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 3:11:23
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch WiFi
Post Re: Kindle Touch Software Update 5.3.2
Synchronizacja poprzez email, kabel USB czy WiFi - zależy czy kupuję na stronie amazon.com czy to mam własne pliki.

No właśnie, systemu nie zabezpieczyłem :zakrecony: :::?
Dane sprzętowe - masz na myśli serial number? Jest taki sam na koncie amazonu jak i KT. Sprawdziłem przed chwilą.


30 sty 2013 18:20:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 3:11:23
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch WiFi
Post Re: Kindle Touch Software Update 5.3.2
KT wymieniłem w Amazonie, na nowy... Ingerencja w poprzedniego była tak daleka, że cofnięcie tego nie było po prostu możliwe za pomocą znanych nam metod na tym forum. 8)

Także nowy działa jak potrzeba, i bez JB w przyszłości :) ;)


03 lut 2013 17:11:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: