Teraz jest 28 mar 2024 18:18:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2013 21:23:28
Posty: 3
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Witam serdecznie,

Stałem się niedawno posiadaczem Nooka Simple Touch. Byłbym bardzo zadowolony, gdyby nie pewien mankament -- gniazdo microCD w moim Nooku, a właściwie jego mechanizm, wydaje mi się nie działać prawidłowo.

Chodzi o to, że umieszczenie karty w slocie urządzenia zawsze kończy się jej wypchnięciem przez wewnętrzną sprężynę. Żeby całość zadziałała, koniecznie muszę założyć również gumową zatyczkę - dopiero ona dociska kartę na tyle, żeby Nook ją "zauważył". Czasem zdarza się też, że tę zatyczkę trzeba jeszcze dodatkowo docisnąć palcem, bo inaczej karta przestaje być widoczna.

Spodziewałem się, że gniazdo będzie się zachowywało podobnie jak jego większy kuzyn (SD) w moim laptopie. W tym wypadku umieszczenie karty w slocie skutkuje słyszalnym kliknięciem i unieruchomieniem karty. Dopiero kolejne dociśnięcie uruchamia mechanizm sprężynowy delikatnie wysuwający kartę na zewnątrz. Różnica polega na tym, że w Nooku karta jest zawsze wysuwana i bez stałego docisku z zewnątrz nie kontaktuje ze stykami czytnika.

Czy w Waszych Nookach gniazdo microSD działa tak samo (choć trudno mi uwierzyć, że może być zaprojektowane tak beznadziejnie), czy też trafiłem na wadliwy egzemplarz i powinienem go reklamować?


19 sty 2013 21:53:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Normalnie zaskakuje zatrzask karty po dociśnięciu - ale trzeba to zrobić solidnie. Kolejne naciśnięcie bez problemu zwalnia zatrzask i wysuwa lekko kartę.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


20 sty 2013 14:40:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2013 21:23:28
Posty: 3
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Dziękuję za odpowiedź. Sugestia, żeby docisnąć kartę solidnie podziałała. Aż mi głupio :oops:, ale gniazdo jest jednak sprawne! Do tej pory miałem obawy przed próbą wsunięcia karty tak głęboko; wycofywałem się zaraz po tym, jak tylko dało się słyszeć dźwięk ustępującej sprężyny. Tutaj trzeba natomiast włożyć kartę tak, żeby niemal całkowicie schowała się wewnątrz urządzenia i nie bać się, że uszkodzimy w ten sposób wewnętrzny mechanizm. Wtedy wszystko działa jak należy :mrgreen:


21 sty 2013 12:42:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Brzmi trochę jak lęk przed pierwszą penetracją...:P


21 sty 2013 18:57:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:39:22
Posty: 12
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Ja też na początku nie byłem pewny czy dobrą stroną włożyłem, ale działa także spoko :D
Kolejna sprawa czy wam kabel usb dołączony do zestawu czasami źle się wpina i tak jakby z boku była szpara i wtedy muszę poprawić ?


22 sty 2013 12:50:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Odp: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Nie. Poza tym ostatnio ładowałem nooka ładowarką od samsunga galaxy i hula. Teraz jak gdzieś wyjeżdżam to nie muszę brać dwóch ładowarek.


22 sty 2013 17:39:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:39:22
Posty: 12
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
Oczywiście Nook bez problemu ładuje się na ładowarkach 5V 1.0A np od Galaxy ;) Dodatkowo na ReLauncher pokazuje koło baterii napis AC czyli wie kiedy jest podpięty do PC a kiedy do sieci.


22 sty 2013 18:33:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2013 21:23:28
Posty: 3
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Gniazdo microSD w Nooku Simple Touch
tofik napisał(a):
Brzmi trochę jak lęk przed pierwszą penetracją...:P

Trochę tak :D


24 sty 2013 12:55:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron