Teraz jest 29 mar 2024 14:27:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Matura - Literackie i filmowe wizje przyszłości 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2008 22:51:16
Posty: 20
Lokalizacja: D.
Post Matura - Literackie i filmowe wizje przyszłości
Chciałbym poprosić o pomoc a mianowicie brakuje mi książki do tematu który brzmiał mniej więcej : Literackie i filmowe wizje przyszłości. Przedstaw temat, odwołując się do analizy wybranych przykładów. W temacie skupiam sie bardziej w strone robotow,androdów itp czyli połączeń człowieka z maszyna, i samych maszyn czy mogą osiągnąć samoświadomość i czy mogą rozwinąć uczucia dlatego wybrałem filmy typu Ghost in the shell , blade runner , Animatrix... z książkami już gorzej wybrałem Blade runner (jeśli jest film to nie wiem czy książka tez powinna być chciaz rożni sie od filmu) i opowiadanie Issaca Asminova "sny robotów" (nie wiem czy roboty i pisanie na ich temat to jakoś bardzo dobrze pasuje do tematu) czy moglibyście mi napisać jakieś tytuły książek ? Albo jakieś sugestie żeby rozszerzyć temat na inne zagadnienia ? byłbym bardzo wdzięczny ^^"


11 lut 2009 19:15:08
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Kiedy przeczytałem Twojego posta z miejsca przyszły mi do głowy dwie pozycje, które idealnie nadadzą się do tego, czego masz zamiar się przedsięwziąć:

1. Isaac Asimov, Robert Silverberg - "Pozytronowy człowiek"
2. Opowiadanie w zbiorze [url=http://biblioteka.eksiazki.org/index.php/Kroki_w_nieznane:_Almanach_fantastyki_2006]Kroki w nieznane: Almanach fantastyki 2006
[/url]
- David Marusek - "Album ślubny" .

O opowiadaniu Maruska więcej TUTAJ a o powieści (i filmie na jej podstawie) Asimova i Silverberga TUTAJ.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 lut 2009 14:00:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2008 22:51:16
Posty: 20
Lokalizacja: D.
Post 
Dzięki muaddib2 Pozytronowy człowiek to świetna książka jedna z najlepszych chyba jakie czytałem jeśli chodzi o S-f a także idealna książka do mojego tematu , album ślubny tez jest niesamowity ale jednak najbardziej do tematu pasuje Pozytronowy człowiek.


21 lut 2009 16:26:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2009 19:58:01
Posty: 10
Lokalizacja: Âżary
Post 
dobry temat szczególnie w odniesieniu do współczesnej industrializacji życia i mocnego uzależnienia od wszelkiego rodzaju maszyn lub urządzeń wyposażonych w jakikolwiek układ logiczny.
Proponuję sięgnąć do kanonu światowego filmu s-f "2001: Odyseja kosmiczna" kubricka nakręconego na podstawie Arthur C Clarke.
Nadzorujący lot statku kosmicznego komp HAL 9000 pod wpływem czynnika zewnętrznego uzyskuje samoświadomość. Dobra pozycja i dająca do myślenia.
Z książek może by po Lem sięgnąć, w końcu to "ojciec" światowego s-f.


21 lut 2009 20:51:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2008 22:51:16
Posty: 20
Lokalizacja: D.
Post Re: Matura - Literackie i filmowe wizje przyszłości
Doszedłem do pewnego momentu w pisaniu mojej pracy.. wiem że czasu coraz mniej ^^ właśnie dlatego mam pytanie jaka wziąć literaturę przedmiotu ? za niedługo pasuje oddać bibliografie do poprawy wiec byłbym wdzięczny jeśli w miarę szybko ktoś pomoże:D

a i czemu biblioteka nie działa ? o.O


21 mar 2009 20:01:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron