Teraz jest 19 kwi 2024 4:37:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
komputer 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 18:42:01
Posty: 12
eCzytnik: kindle 4
Post komputer
Witam
Ponieważ mój komputer ma już 4 lata, a od tamtej pory nic w nim nie zmieniałem (poza kartą graficzną), chciałem go trochę odmłodzić. No i tu mam problem. Mianowicie dotychczas kupowałem zestawy oparte na procesorach intela, jednak teraz mam ochotę na AMD. Co sądzicie o tej firmie? Interesuje mnie zwłaszcza AMD Phenom X4 965. Komputer będę używać głównie do gier. Procesory tej firmy są tańsze od Intela, a jakość (możliwości) jest podobna. Problem w tym, że jak zmienię procesor na AMD to muszę kupić również nową płytę główną no i przy okazji pamięci (DDRIII). Jak sprawdzałem w sklepach to całość zamknęła by się w około 1000 zł.
Mój aktualny zestaw:
procesor Intel Core 2 Duo E6550
płyta główna- Asus P5KC
karta graficzna- Asus 9600GSO (w planach Gigabyte 8650 OC)
zasilacz Chiefftec 400W

Czyli jeszcze raz: zmieniać sprzęt na taki oparty na AMD, czy lekka modernizacja?


10 wrz 2011 17:31:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: komputer
No, do tej płyty jesteś jeszcze w stanie wcisnąć C2Q, więc nie taki najgorszy procesor.

Jeśli chcesz się przesiadać na AMD (albo wymieniać większość bebechów), polecam zestawy komputerowe z PurePC - całkiem rozsądne propozycje wraz z przedziałami cenowymi. Przy Phenomie trzeba, jeśli mnie pamięć nie myli, patrzeć na rewizje, by nie kupić starszej. Jeśli nie wymieniasz teraz grafiki, a także zasilacza (chociaż nie wiem, czy to by Ci się nie przydało prędzej czy później), dysku i napędu optycznego - to popatrz na ten zestaw.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 wrz 2011 17:50:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 18:42:01
Posty: 12
eCzytnik: kindle 4
Post Re: komputer
Na razie jestem pewny tylko tego, że muszę wymienić kartę graficzną. (Za trochę ponad miesiąc wychodzi battlefield 3, no i chciałbym móc sobie pograć w nią spokojnie.) Wybrałem 6850 Gigabyte OC. Ale może skuszę się na tego 6870, którego mi pokazałeś, nigdzie nie znalazłem taniej tego modelu. Tylko muszę wymienić zasilacz, bo 400 W nie poradzi sobie z 6870.
Co do reszty to nie wiem kiedy, ale na pewno, będę musiał wymienić. Podoba mi się także płyta główna z tego zestawu. Tania ale funkcjonalna.
Dziękuję za pomoc.


10 wrz 2011 19:44:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron