Teraz jest 29 mar 2024 14:18:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Czym Drukować i jak ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post Czym Drukować i jak ?
Mam pare pozycji które chciałbym sobie wydrukować, i w tym momencie pojawia sie problem, gdzie ustawic tak by drukowało na 1 a4 dwie strony oraz dodatkowo codrugą strone, tak by później obrócić i mieć na 1 kartce 2 strony bez potrzeby ciągłej zmiany kartki ;)

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


22 lip 2007 21:43:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Hmmm jezeli masz te pozycje w dokumentach wordowskich (*.doc) to opcje niezbedne masz od razu pokazane przy kliknieciu plik/drukuj... wyswietla Ci sie okno w ktorym wybierasz w prawym dolnym rogu "stron na arkuszu" a w lewym dolnym wybierasz wszystkie parzyste ... a potem po przełożeniu wszystkie nieprzyste.

_________________
Obrazek


22 lip 2007 23:33:07
Zobacz profil
Post 
nie każda drukarka ma opcję drukowania 2 stron na jednej. musisz spawdzić we własciwościach drukarki.
"preferencje drukowania" i czy jest tam okenko"liczba stron na arkuszu" - tam można wybrać odpowednie ustawienie.
niestety nie znam sposobu żeby z automatu ustawić takie drukowanie żeby możba było potem poskładać książeczkę (ja sama wpisuje kolejne strony, które mają się drukować - można się do tego przyzwyczaić).
:D


10 mar 2008 16:29:09
Post 
Jak sobie do prf'a zrobisz to Adobe Reader ma bardzo zaawansowane opcje drukowania :)


15 mar 2008 23:07:29
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Do PDFa to nie jest problem , w OO mozna exportować dokument , juz dosszlem i tak do wniosku, że opłaca się z 2 stron i 2 strony na 1kartce, gdyż jeśli książka ma 3xx strony wychodzi to około 8x stron, oszczędzam w ten sposób lasy i tusz w mojej drukarce, a czcionka wychodzi około 10tki wiec spokojnie da sie czytać.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


16 mar 2008 9:07:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post 
Zakładając, że drukarka ma opcję dwustronnego drukowania to metodą prób i błedów doszedłem do następującego ustawienia w Word'zie minimalizującego zużycie papieru przy równoczesnym dbaniu o oczy:
- ustawienie strony landscape/poziome/horyzontalne;
- wydruk dwustronny;
- czcionka times new roman, rozmiar 9;
- marginesy góra i dół po 2cm, boki lewy i prawy po 0,8cm;
- tekst wyjustowany do lewej, akapit jak najmniejszy;
- odstępy między wierszami 1pkt,
- tekst uformowany w dwie kolumny, odstęp między kolumnami 0,5cm.
Warto ponumerować strony.
Oczywiście "wyrzucam" wszelkie ilustracje i puste miejsca pomiędzy rozdziałami.
Stosując powyższą metodę "oszczędzam" nawet ponad 50% stron w stosunku do "oryginału"
Otrzymany wydruk zszywam u góry.


17 mar 2008 13:45:06
Zobacz profil
Post 
Niedawno drukowałem książkę na plujce HP . Mam zainstalowany darmowy pakiet Open Office. Można tam po prostu wydrukować najpierw nieparzyste strony i potem wydrukowany plik stron wkładamy z powrotem do podajnika (odpowiednio ułozone - najlepiej zrobic test) i dodrukować parzyste.
Na pewno większość programów ma taką opcję.


04 lip 2008 21:49:31
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 20:24:00
Posty: 7
Post 
ja tam bym nie drukował jak nie chce ci się czytać z kompa to ściągnij Expressivo. Przynajmniej sobie posłuchasz przed snem.

Edit by Mori: +1 za spam.


22 paź 2008 19:26:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: