Teraz jest 28 mar 2024 22:01:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Poemat "Sclavia" 
Autor Wiadomość
Post Poemat "Sclavia"
Mgły - unoszące się nad słowiańskimi kniejami
Z których to słynie Słowiańszczyzna nad innymi krajami
Od Bałkanów po Ural, od Bałtyku po Morze Czarne
Czyniąc ludzkim zmysłom złudzenia marne


Jak się wam spodobało?
Przyjmę każdą krytykę...


26 mar 2008 20:24:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
Nie podoba mi się bliskie sąsiedztwo wyrazów "słowiańskimi" i "Słowiańszczyzna". Poza tym jest to krótka rymowanka- zbyt krótka i pozbawiona głębii. Mam wrażenie, że postawiłeś bardziej na rymy niż na treść. Myślę, że jakbyś to rozwinął to mogłoby być znacznie lepiej. 3maj sie

_________________
audiatur et altera pars


28 mar 2008 18:19:58
Zobacz profil
Post 
Nie jest złe, to "słowiańskimi" i "Słowiańszczyzna" rzeczywiście trochę razi, ale reszta git, mam nadzieję że to początek czegoś dłuższego. Samo wydaje się takie "niepełne"


30 mar 2008 0:37:22
Post 
Ludzie!!!
Byłem zafascynowany pięknem natury (taki dekadencki wierszyk) poza tym rymy ładnie się ułożyły i to był mój pierwszy niemalże w życiu wiersz!!!


31 mar 2008 21:44:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
Jak na początek to nieźle nawet to wyszło, ale mimo wszystko trochę za krótko. Dam ci radę, którą sam otrzymałem na tym forum: nie staraj się wciskać rymów na siłę. Pamiętaj że liczy się przede wszystkim treść


01 kwi 2008 14:40:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008 19:02:41
Posty: 43
Lokalizacja: szaki
Post 
jeżeli cenisz rymy, spójrz też na rytm. lepiej się odbiera długie wersy, które da się czytać w powtarzającym się równo rytmie, przynajmniej po 2 wersy. inaczej trzeba skrócić i trudniej wepchać rymy. treść to właściwie kwestia tego, co chce się przekazać i można się zgodzić albo nie, ale moim zdaniem nie stanowi o wartości poezji, którą można krytykować. nie każdy pisze wiersze na zamówienie.
słowo poemat sugerowało mi coś dłuższego. a w ogóle punkty za chęć poczytania cudzych opinii :) życzę, żeby każda krytyka, którą spotka Twoja twórczość, była konstruktywna.


02 kwi 2008 23:00:16
Zobacz profil
Post 
Nie śmiem nawet twierdzić że moi krytycy nie mieli racji, ale chyba lekko minęli się z prawdą podając tak ostrą ocenę...
Po prostu nie każdy wiersz musi mieć "głębię", nie każdy wiersz musi traktować o rzeczach abstrakcyjnych, moja rymowanka wyrażała chwilowe zafascynowanie pięknem natury, miała być prosta, lekka i przyjemna, w niej nie chodziło o jakąś filozoficzną treść, mówię o rzeczach pospolitych, niewiele na tej stronie jest wierszy takiego typu!!!


08 kwi 2008 14:01:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: