Teraz jest 19 kwi 2024 2:06:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
namiastka 
Autor Wiadomość
Post namiastka
Sen jest namiastką śmierci...
co może nam się przyśnić
jeśli...
umrzemy?


06 lis 2008 0:10:58
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
Czy sen jest namiastka śmierci, tego nie wiem, ale mówią, że sen jest bratem śmierci i za jego pośrednictwem Ona wzywa każdego do siebie. Pytanie można postawić też inaczej: a czym w takim razie jest śmierć? Tutaj można otworzyć szeroką polemikę, ale nie w tym rzecz i miejsce. Szczerze mówiąc to oczekiwałem bardziej rozbudowanej treści, chociaż te kilka wyrazów wzbudza w czytelniku lawinę przemyśleń i refleksji. To również powinno być celem wiersza, ale nie jedynym, dlatego uważam, że należałoby rozbudować go o bogatsze przemyślenia, przede wszystkim Twoje własne.


10 lis 2008 8:43:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2008 19:26:24
Posty: 26
Lokalizacja: Kluczbork
Post 
Uważam, że ten wiersz jest za krótki, ale skłania do pewnych przemyśleń odnośnie powiązania snu ze śmiercią.
Możliwe że sen zamiast regenerować to powoduje wręcz odwrotny skutek i wysysa z nas życie.
Może się wydawać paradoksalne lub wręcz nawet absurdalne, ale nie można tego wykluczać.
Jeśli umrzemy to przyśnią się nam najważniejsze rzeczy jakie przeżyliśmy w trakcie życia.


14 lis 2008 20:59:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 23:21:37
Posty: 114
Post 
Myślę, że to bardziej temat na dyskusję niż wiersz. Temat dopiero utworu, który ma się narodzić i powstać z głębokich przemyśleń autora. Jak na razie to nie jest poezja - pomysł zaledwie, ale może taki był zamysł. Pokazać drogę, jak rodzi się wiersz. Utwór, który odsłania przed czytelnikiem kawałek duszy autora.

Powiązanie snu ze śmiercią jest motywem znanym każdemu, kto skończył gimnazjum, więc nie wiem czy jest to aż tak poruszające. Brzmi raczej jak kawałek notatki z zeszytu do polskiego. Gratuluję wszystkim odbiorcom, w których te dwa zdania wzbudziły "lawinę refleksji".

Moja pierwsza myśl brzmiała: "Nic"

_________________
"Ten, który walczy z potworami, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. . . kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie"

Friedrich Nietzsche


15 lis 2008 2:20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron