Teraz jest 28 mar 2024 23:53:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pocketbook 611 czy polecacie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012 17:26:40
Posty: 6
eCzytnik: pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
a co do gwarancji przy zmianie oprogramowania... Wystarczy wejść w instrukcję pdf uaktualnienia na stronie producenta i tam jak wół napisane:
"Official firmware updates do not influence the warranty conditions.",


15 gru 2012 18:12:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012 0:25:18
Posty: 32
eCzytnik: Narazie naprawiam
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Jak dostać od empiku te 10 książek?


15 gru 2012 21:41:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
bdr90 napisał(a):
Jak dostać od empiku te 10 książek?


właśnie też mam z tym problem, kupiłem ostatnio i nie dostałem kodu...
zgodnie z regulaminem to:
- jeżeli kupiłeś bezpośrednio w empiku powinieneś mieć kod pod paragonem
- jeżeli zamówiłeś z dostawą do domu to dostaniesz na maila (wysyłane w każdy piątek)
- jeżeli zamówiłeś z odbiorem w salonie to powinieneś też dostać wydruk z kodem

Ja natomiast odebrałem w salonie zamówienie (nie sprawdziłem wcześniej czy mają czytniki na miejscu- mój błąd, bo były). Nie dostałem kodu i napisałem do empiku, póki co ktoś mi powiedział, że dostane kod mailem.

Jeżeli masz już kod to musisz się zarejestrować na http://virtualo.pl/ i tam jest u góry takie coś: "Zrealizuj swój kod na ebooka." Wpisujesz tam kod i powinieneś dostać ebooki.

EDIT: Regulamin dostępny tu: http://media.empik.com/content/new_even ... ok-611.pdf


15 gru 2012 22:15:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
powiedzcie mi jak zmienić format w calibrze z pdf na doc? Nie widzę go w opcjach. Czy normalne jest że plik 5 mb zmienia się na RTF prawie godzine, albo i dłużej bo jeszcze nie doczekałem do końca?


16 gru 2012 8:06:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
calibra nie obsługuje doc.


16 gru 2012 11:24:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012 17:26:40
Posty: 6
eCzytnik: pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
kriss napisał(a):
bdr90 napisał(a):
Jak dostać od empiku te 10 książek?


Jeżeli masz już kod to musisz się zarejestrować na http://virtualo.pl/



Jeśli klikniemy w link podany w regulaminie promocji, czyli https://empik.virtualo.pl/kod to nie trzeba się wcale rejestrować.


16 gru 2012 19:31:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012 17:26:40
Posty: 6
eCzytnik: pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
bdr90 napisał(a):
Jak dostać od empiku te 10 książek?


Sprzedawca w momencie kupna oprócz paragonu drukuje również specjalny kod który podaje się tutaj:

https://empik.virtualo.pl/kod


16 gru 2012 19:32:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010 16:28:51
Posty: 27
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3, Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
uwazny napisał(a):
Właśnie dokonałem zmiany softu z empikowego na ten oryginalny ze strony pocketbook. Tak jak zauważyliście jest to tak naprawdę downgrade gdyż empik dysponuje nowszą wersją.
Wrażenia? Szczerze NIE POLECAM zmiany softu na oryginalny. Oto jego wady:
- pozostawianie smug z poprzednich stron na ekranie (znikają dopiero przy pełby odświeżeniu strony czyli domyślnie co 5) - w empikowym sofcie ten problem nie występował.
- nie są obsługiwane sieci z ukrytym SSID - to już żenada (w empikowym działa OK)
- Strona główna przeglądarki to teraz oobrey.com a nie empik.com - nie można zmienić strony głównej.
- beznadziejnie nieintuicyjne przypisanie funkcji klawiszy w stosunku do softu empikowego.
- domyślnie zmieniony słownik na "jakiś tam szajs obcojęzyczny"
- dużo gorszy wygląd ekranu głównego, oraz listy książek.

Ogólnie wszystko jest uwstecznione. Widać, iż empikowcy w wersji 19 wymogli bardzo dużo pozytywnych zmian od producenta w stosunku do 18.
Ja żałuję zmiany. Jak przywrócić soft empikowy.?

Nie pracujesz przypadkiem dla empiku? Nie sprawdzałem talko ukrytych SSID ale reszta wad nie występuje! Oprogramowanie oficjalne jest o niebo lepsze od epikowskiego. oobrey.com przekierowuje na google.com w czytniku, reszty nie chce mi się komentować bo to jakaś propaganda.

PS. miałeś przeglądarkę w sofcie empikowym, u mnie nie było?

_________________
"Dla uczciwych to piekło, dla cwaniaków raj,
Dla głupich głupota, dla mnie to mój kraj."


17 gru 2012 0:24:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012 0:25:18
Posty: 32
eCzytnik: Narazie naprawiam
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Można w nim zmieniać motywy?


17 gru 2012 2:42:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010 16:28:51
Posty: 27
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3, Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Można zmieniać w sofcie od producenta są 2 do wyboru :)

_________________
"Dla uczciwych to piekło, dla cwaniaków raj,
Dla głupich głupota, dla mnie to mój kraj."


17 gru 2012 9:08:13
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
mulat napisał(a):
uwazny napisał(a):
Właśnie dokonałem zmiany softu z empikowego na ten oryginalny ze strony pocketbook. Tak jak zauważyliście jest to tak naprawdę downgrade gdyż empik dysponuje nowszą wersją.
Wrażenia? Szczerze NIE POLECAM zmiany softu na oryginalny. Oto jego wady:
- pozostawianie smug z poprzednich stron na ekranie (znikają dopiero przy pełby odświeżeniu strony czyli domyślnie co 5) - w empikowym sofcie ten problem nie występował.
- nie są obsługiwane sieci z ukrytym SSID - to już żenada (w empikowym działa OK)
- Strona główna przeglądarki to teraz oobrey.com a nie empik.com - nie można zmienić strony głównej.
- beznadziejnie nieintuicyjne przypisanie funkcji klawiszy w stosunku do softu empikowego.
- domyślnie zmieniony słownik na "jakiś tam szajs obcojęzyczny"
- dużo gorszy wygląd ekranu głównego, oraz listy książek.

Ogólnie wszystko jest uwstecznione. Widać, iż empikowcy w wersji 19 wymogli bardzo dużo pozytywnych zmian od producenta w stosunku do 18.
Ja żałuję zmiany. Jak przywrócić soft empikowy.?

Nie pracujesz przypadkiem dla empiku? Nie sprawdzałem talko ukrytych SSID ale reszta wad nie występuje! Oprogramowanie oficjalne jest o niebo lepsze od epikowskiego. oobrey.com przekierowuje na google.com w czytniku, reszty nie chce mi się komentować bo to jakaś propaganda.

PS. miałeś przeglądarkę w sofcie empikowym, u mnie nie było?

Mnie też intryguje sprawa tej przeglądarki - bo przyglądając się czytnikowi w Empiku jej nie zauważyłem.
A druga rzecz: wersja 19 i 18? Czy napewno mowa o PB 611? Bo wg. producenta najnowsza wersja to 15.8.1 ...
Z innych rzeczy:

- strona główna przeglądarki - no cóż, jest mi wszystko jedno, której strony nie chcę jako domowej, bo nie pasuje mi ani Obreey ani Empik ...

- czy klawiszy nie da się przedefiniować na to co się chce? To w czym problem? Tak poza tym na moim PB 622 zarówno na sofcie Empik jak i "Obreey" klawisze były zdefiniowane tak samo, więc dziwi mnie to co piszesz ...

- No cóż, nie wiem jakie słowniki są dostarczane w jednej i drugiej wersji ale trzeba było brać pod uwagę, że różnice tego typu mogą wystąpić. Tak czy inaczej słowniki powinno się dać dograć ...

- Co do wyglądu - kwestia gustu: Empik ma uproszczone menu (coś w stylu PB 613) a Obreey daje menu oryginalne. Mnie osobiście chyba bardziej się podoba to oryginalne. Nie zdziwię się, że da się to zmienić poprzez zainstalowanie odpowiednich tematów.

Jeśli chodzi o zmianę na soft Empikowy to obawiam się, że będziesz mieć z tym problem ... Dotychczas nie widziałem nigdzie udostępnionej tej wersji, więc masz "pozamiatane". To chyba Stanisław Jerzy Lec napisał: "Co zrobić jak dziewczyna mówi ci, że jest z tobą w ciąży? Pomysleć kilka miesięcy wcześniej" ;)


17 gru 2012 10:20:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Nie kumam peanów na cześć softu empikowego - zwykły, bez wodotrysków. Ale zdanie o ghostingu mnie osobiście rozłożyło na lopatki, bo to już jest kłamstwo! Na empikowem sofcie ghosting był taki sam, więc bzdura na resorach. Mapowanie klawiszy - tak samo. Słownik w 4.0 jest przyzwoity, empikowego nie zdążyłam sprawdzić.

Btw - na empikowym sofcie dziwnie chodziły tematy, więc... Cóż...

Ktoś chyba nie wie jak trendsetting powinien wyglądać.


17 gru 2012 12:08:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2012 11:13:19
Posty: 13
eCzytnik: Na razie brak, jest tablet
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Jeżeli chodzi o ebooki z empku w promocji, to empik wysyła kod po ok tygodniu. Właśnie go dostałem.


17 gru 2012 15:31:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
jakie są najlepsze metody zmiany pdf na inną, aby bez kłopotu poszło na pocketbooku i były polskie litery. Mam jedną książkę, którą zmienaiałem na RTF, mobi, epoub i we wszystkich nie brak polskich liter.


17 gru 2012 20:16:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
tsuisou napisał(a):
jakie są najlepsze metody zmiany pdf na inną, aby bez kłopotu poszło na pocketbooku i były polskie litery. Mam jedną książkę, którą zmienaiałem na RTF, mobi, epoub i we wszystkich nie brak polskich liter.


Hmmm a w oryginalnym pliku masz polskie znaki? Bo jak nie to nic nie wymyślisz, z pustego i Salomon nie naleje. Ale jak masz to sprawdź dobrze kodowanie tekstu.


17 gru 2012 20:51:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron