Teraz jest 29 mar 2024 13:10:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Problem z odczytaniem książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2011 12:05:21
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Problem z odczytaniem książki
Witam.
Mam problem z książką, którą otrzymałem do czytnika (Biografia Steva Jobsa). Ściągnąłem książkę z NEXTO.PL zgodnie ze wskazówkami. Książkę ściągnąłem za pomocą programu Adobe Digital Editions. Mam plik w formacie epub i jak wrzucam go na swój czytnik to wyskakuje mi komunikat: Brak uprawnień do otwarcia dokumentu. Sprawdź hasło lub ustawienia DRM.
Proszę o pomoc, bo jestem nowy w temacie ebooków i nie "ogarniam" tak bardzo jak Wy.
Z góry dziękuję za pomoc.


27 gru 2011 12:29:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Problem z odczytaniem książki
andro1989, musisz zarejestrować czytnik w ADE, lub wyleczyć plik z DRM ;)


27 gru 2011 13:23:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Problem z odczytaniem książki
Może pomóc konwersja z epub na epub w Calibre.


27 gru 2011 14:01:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2011 12:05:21
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Problem z odczytaniem książki
a jak to się robi, tzn. jak się rejestruje w ADE? jak wyleczyć z DRM plik? próbowałem konwersji z epub na epub w Calibre, ale dostaje komunikat: Nie można przekonwertować książki jest zablokowana DRM.


27 gru 2011 14:49:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2011 12:05:21
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Problem z odczytaniem książki
udało mi się z tą książką :) ściągnąłem najnowszego calibre i przekonwertowałem z epub na epub i wszystko ładnie działa :) tylko mam pytani bo jak chce zmienić czcionke to pokazuje mi się jedynie powiększenie a nie mogę wybrać rodzaju czy to jest normalne ?


27 gru 2011 16:33:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Problem z odczytaniem książki
Tak, to normalne. W plikach epub i pdf nie ma możliwości zmiany kroju czcionki, tylko jej wielkość.


27 gru 2011 16:52:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2011 12:05:21
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Problem z odczytaniem książki
a jaki według Was jest najlepszy format do czytania ebooków?


27 gru 2011 19:38:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Problem z odczytaniem książki
Jaki format - to bardzo indywidualna sprawa. W Calibre konwersja do epub daje wynik (u mnie :( ) akapitami, często oddzielonymi od siebie o więcej niż jedną linię. Pliki epub i pdf - jak wyżej , bez zmiany kroju czcionki. Dobrze, w miarę naturalnie (tzn. jak w książkach drukowanych) czyta się plik po konwersji do mobi. Dobrze się czyta rtf. ale duża objętość plików. Pliki txt muszą być w Unicode (bo nie będzie polskich liter), chm - po konwersji z html, czasem przekłamania. Ktoś kiedyś na tym forum napisał (dotyczyło pdf), że jeśli są "śmieci" w pliku źródłowym to i będą w wynikowym. Ponieważ ebooki są zwykle z różnych źródeł wydaje mi się, że każda książka wymaga indywidualnego podejścia. Zabezpieczone pliki prc wystarczy otworzyć w Calibre a potem z katalogu Biblioteka przegrać na czytnik. Zabezpieczenie zostaje zdjęte automatycznie.


27 gru 2011 22:08:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z odczytaniem książki
Brak możliwości zmiany kroju czcionki na booxach nie wynika z tego, że jest to epub (tutaj właśnie da się to zrobić), ale z tego, że ten epub jest otwierany przy pomocy adobe reader mobile, który takiej opcji nie umożliwia.

Co do rejestracji czytnika. Musisz uruchomić Adobe Digital Editions. Podpiąc czytnik. ADE powinno zauważyć urządzenie i wyświetlić je z lewej strony. Po kliknięciu na czytnik w programie powinnien pojawić się monit z pytaniem, czy autoryzować urządzenie. Klikasz 'yes' i możesz czytać zabezpieczone książki kupione na swoje konto.


28 gru 2011 0:00:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Problem z odczytaniem książki
andro1989 napisał(a):
a jak to się robi, tzn. jak się rejestruje w ADE? jak wyleczyć z DRM plik? próbowałem konwersji z epub na epub w Calibre, ale dostaje komunikat: Nie można przekonwertować książki jest zablokowana DRM.

Opis rejestracji i obsługi ADE (Adobe Digital Edition) w celu przeczytania książki zabezpieczonej DRM powinien być zawsze na stronie na której można kupić takie książki!
Instalując ADE jesteśmy proszeni o rejestrację naszego konta (nazwa, adres e-mail). Jako pierwsze urządzenie do czytanie jest automatycznie rejestrowany komputer na którym to robimy. Następnie na naszym koncie w ADE możemy rejestrować następne urządzenia (np. smartfon, czytnik itd.).
Informacja o rejestrowaniu czytnika w ADE jest podana na stronie: onyx-ereader.pl

Co do usuwania DRM to jest na ten temat artykuł tu, na stronie eksiazki.org: http://www.eksiazki.org/2010/06/22/systemy-drm-przeglad/


30 gru 2011 19:17:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron