Teraz jest 05 maja 2024 12:35:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Sprawdzę wieczorem pdf. Porównanie miedzy Ryśkiem a Aurą jeśli można samochodowo. Rysiek to taka indyjska Tata - jeżdzi to to ale co dało się spierdzielić to producent spierdzielił. Niestety T68 to nie wersja beta urządzenia jak piszecie tylko alpha. Może dystrybutor zacznie coś innego sprzedawać ( co czytnik oprócz AfterGlow to wtopa ) bo zaczyna mi byc wstyd że polska firma daje się tak " .... " albo niestety ma kilenta w .....
Aura to zupełnie inne urządzenie - taki samochód dobrej klasy tylko pytanie dlaczego ta sprzedawana przez Artatech Tata kosztuje tyle samo co C4 Picasso w najdrozszej wersji???


02 paź 2014 10:38:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
na szybko porównanie:
Ekran - wielkość ta sama, jakość - Aura bije Ryśka w straszny sposób, co z tego że mam odświeżanie ustawione co stronę jak i tak mam " duchy " uruchamiam Ryśka i widzę Rysia przez co najmniej 3 strony
Czcionki - Rysiek katastrofa ot takie wyblakłe ksero na starym, pozółkłym papierze, takie ksero z XX wieku
Soft - remis bo Alreader w Ryśku jest naprawdę ok a soft Kobo to szybko, ładnie i sprawnie
Ekosystem - wygrywa Rysiek przez Legimi - tutaj walczymy z Amazon i nie jesteśmy na przegranej pozycji
Waga - Rysiek lżejszy ale Aura mniejsza
Podświetlenie - Aura jeszcze raz Aura. Artatech jak można w kolejnym czytniku to spierdzielić???
Przyciski - Rysiek wygrywa ale jakość ich wykonania leży. Ja przez przyzwyczajenie z PW2 ich nie używałem chyba że dotyk szwankował a zdarzało sie to często
O obsłudze pdf napisze coś wieczorem aczkolwiek nigdy nie miałem potrzeby bo czytam tylko beletrystykę


Ostatnio edytowano 02 paź 2014 12:17:18 przez tomaszek71, łącznie edytowano 1 raz



02 paź 2014 11:13:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Jakbyś mógł w wolnym czasie wrzucić zdjęcia porównawcze oba czytniki. Ja już onyxa sprzedałem i podjąłem decyzje o kobo ale czekam na wersje h2o, trochę brakuje mi czytnika w tym momencie do czytania.


02 paź 2014 11:16:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2014 10:52:55
Posty: 20
Post Re: Onyx T68
Witam wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum.
No i niezła zagwozdka. Wybieram pierwszy czytnik. Na razie czytam na tablecie 8" i jest OK, ale tyle się nasłuchałem o wyższości..., że się przymierzam. Podstawowym warunkiem jest wielkość ekranu. 6,8" jest dla mnie zdecydowaną zaletą (ze względu na ogólnie pojętą starość ;) ). Czyli Onyx T68 lub Kobo AuraHD, H2O. Drugi warunek to Legimi, które mi się ostatnio bardzo spodobało. No i zostaje tylko Rysiek. No, ale po tym co się naczytałem to wywalenie takiej kasy za tak niedopracowany produkt, to trochę przesada. Gdyby Rysiek kosztował dwie stówy mniej, byłbym gotów zapłacić. Poczekam jeszcze. Zakup planuję na Gwiazdkę. Do tego czasu może jeszcze coś się pojawi na rynku. A jak nie to chyba Kobo.
Może ktoś wie czy Legimi podjęło próby uruchomienia aplikacji na innych systemach zamkniętych. Wiadomo, że nie na Kindle, Kobo, ale np. Pocketbook, Cybook itp. Podobno Legimi odpala się na Icarus Illumina HD, ale to 6".

tomaszek71 - dzięki za pierwsze wrażenia z porównania powyższych, czekam na więcej szczegółów.


02 paź 2014 11:47:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Nie obiecuję zdjęć, filmow bo one nic nie dają. Obejrzałem co było do obejrzenia w sieci i z całym szcunkiem do twórców tych filmów i zdjeć to trzeba zobaczyć na własne oczy. Na mobileread piszą że H2O ma naprawdę zauważalnie lepszy ekran od HD a to juz jest poprawianie dobrego na lepsze. Jak na filmie zobaczyć kiespkie odświeżanie T68? Nie zobaczysz. Jak na filmie zobaczysz tani plasyik przycisków T68? Nie zobaczysz. Jak zobaczysz jakość czcionki na czytnikach? Nie zobaczysz


Ostatnio edytowano 02 paź 2014 12:18:52 przez tomaszek71, łącznie edytowano 1 raz



02 paź 2014 11:48:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx T68
Ale na zdjeciach zobaczy sie roznice w kontrascie, tle i ogolne dzialanie, a na filmach jak w praktyce wyglada przelaczanie stron itp. Ja mam podobne dylematy jak chris. Na szczescie mam i62 przerobionego na "czarny" i on mi dziala bez zarzutu w tej chwili. W polaczeniu z lampka ciagle czytam i nie musze przejmowac sie nawet formatami.

Niemniej powaznie myslalem/mysle nad zmiana na cos nowszego, ale wlasnie przez to, ze wolalbym jakies polaczenie onyxa z kobo ostatecznie na razie nic nie kupuje (a spieszyc nie musze sie) zobacze jak sie rozwinie sytuacja na rynku. W onyxie tak na prawde decydujace dla mnie jest demonizowane na forum ogolnie jakos wyswietlanych rzeczy na ekranie. Oczywiscie nie wiem na ile to jest demonizowane a na ile prawdziwym problemem. Gdyby nie to prawdopodobnie przebolalbym inne potencjalne 'problemy'. Za to dla mnie bardzo wazne sa przyciski przelaczania stron, obslugiwane formaty i mozliwosc customizacji wyswietlanych rzeczy (tutaj nawet programow!). Oczywiscie dochodzi b mocny atut w postaci legimi.

Natomiast nalezy zwrocic uwage, ze onyx posiada niby jweszcze jedna zalete - czytanie na glos. I teraz pytanie czy ktos w ogole to bierze pod uwage? Bo ja z tego nie korzystam, a na pewno musi to podnosic cene. Pytanie czy na przyszlosc w ramach oszczednosci ceny nie zrobic tez wersji bez tego (o ile oczywiscie cena bylaby nizsza - nie wiem jednak na ile ta licencja wplywa na cene czytnika)?


02 paź 2014 12:17:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
tomaszek71 napisał(a):
co ztego że mam odświeżanie ustawione co stronę jak i tak mam " duchy " uruchamiam Ryśka i widzę Rysia przez co najmniej 3 strony
I tu jest coś spierdzielone w egzemplarzu, który masz. Rozumiem, że wybudzasz z uśpienia (ekran z rysiem) i pod tekstem widzisz cienie ? U mnie się to nie zdarza. Mam odświeżanie ustawione na wszelki wypadek po 9 stronach ale nie widzę żadnych duchów z poprzednich ekranów. Chyba że włączę to szybkie odświeżanie A2 (w tym kółku na górnym pasku z prawej strony). W tym trybie A2 to tekst jest kanciasty i wyblakły, ale w normalnym (quality) nie ma żadnych śladów na ekranie po poprzedniej stronie czy oknach dialogowych opcji czy rysunkach...
Jakieś duchy widać, ale jak się ustawi negatyw, czyli na czarnym tle, jaśniejsze ślady po wcześniejszej zawartości ekranu, ale to się nie zdarza przy normalnym czytaniu.
Zrób koniecznie jakąś serię zdjęć porównawczych, wiadomo że na zwykłym ekranie monitora z matrycą TN wielu rzeczy nie widać, ale może niektórzy po otwarciu u siebie i ew. podniesieniu kontrastu zobaczą o co chodzi...

Widać z tego nierówność egzemplarzy i ten sprzęt trzeba koniecznie kupować osobiście, z możliwością włączenia i obejrzenia przed odebraniem.

Przyciski boczne są fajne, ale o wiele lepiej się używa te z C65, które mają praktycznie niesłyszalny klik, są lżejsze i odpowiadają w każdym miejscu naciśnięcia.

_________________
W Obrazek też ;)


02 paź 2014 12:27:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Czytanie na głos. Z całym szacunkiem ale wtedy produkt jest skierowany do ludzi niewidomych albo niedowidzących a dla nich czy to tablet czy eink naprawdę nie robi różnicy. Artatech do nastepnego czytnika pewnie bedzie dorzucał kilogram kawy ziarnistej bo czytnik będzie umiał ją zmielić i zaparzyć. Czytanie na głos to dodatek, ale są przecież audiobooki które czytane są przez aktorów a nie plastikową ivonę. Argumentem za t68 jest Legimi. Mamy wreszcie polski ekosystem i tutaj chwała za to. Ekranu nikt nie demonizuje. Odświeżanie mam ustawione na zawsze, wybudzam czytnik i przez 2 - 3 strony widzę zarys rysia na ekranie o pozostałosciach liter czy takiej ramki która sie pojawia przy odświeżeniu nie wspomnę. Ten czytnik jakby kosztował do 500 PLN nie powiedziałbym złego słowa ale mam teraz porównanie z konkurencyjnym produktem o tej samej ( +, - 10 PLn ) cenie i on nie jest wart rynkowej ceny. Polecam lekturę mobileread i poczytanie co myśli " świat " o tym czytniku. Zapewniam nie jest kolorowo i nikt nie demonizuje problemów czytnika bo jeśli pisze jedna osoba to się czepia ale jeśli te same problemy zauważa wiekszość to coś jest nie tak. Boli że na oficjalnym forum firma ma nas wiadomo gdzie i tyle na ten temat.
Airs znajdź mi miejsce na Podkarpaciu gdzie czytnik będzie dostepny i wyeksponowany żeby go zobaczyć i wtedy kupić. Osoby w Artatech odpowiedzialne za marketing itp nie zatrudniłbym do sprzedaży ziemniaków a co dopiero do tak niszowego produktu. Osoba odpowiedzialna z Artatech pojawiła sie ostatnio 18 czerwca, pobiła pianę na temat t68 i tyle. Jak sa problemy nabrali wody w usta i oczywiście nasze pieniażki


02 paź 2014 12:37:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2014 10:44:12
Posty: 43
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Onyx T68
Ja też osobiście nie widzę żadnych problemów z odświeżaniem ekranu, żadnych duchów itp. Co więcej można wymusić pełne odświeżenie ekranu lewym górnym przyciskiem, przytrzymując go chwilę dłużej - przydaje się w nie natywnych aplikacjach np Gazecie Wyborczej, która bardzo ładnie działa na Rysiu.


02 paź 2014 13:02:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2014 10:52:55
Posty: 20
Post Re: Onyx T68
Cytuj:
Przyciski boczne są fajne, ale o wiele lepiej się używa te z C65, które mają praktycznie niesłyszalny klik, są lżejsze i odpowiadają w każdym miejscu naciśnięcia.

To przyciski boczne w Ryśku klikają??? Oj, już widzę jakbym se w nocy poczytał przy mojej lubej.


02 paź 2014 13:26:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
Wprawdzie juz Lynxa zwróciłem, ale potwierdzam "duchy". Mam porównanie do AG i tam jest super.. Nie może tak być ze dużo egzemplarzy ma takie wady. Airs miałeś po prostu szczęście, a Ryśki były w Vobisie który likwiduje swoje sklepy, co i tak niewiele dało bo oświetlenie tam było jak w słońcu na Majorce i takie wady ciężko było zauważyć.. Osobiście sprawdzałem


02 paź 2014 15:11:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Żeby dodać troszeczkę miodu ja T68 się nie pozbywam. Podział w domu bo wszyscy czytający taki że ja Aura, żona PW2 a głąb - synuś pierworodny kochany bedzie czytał na Ryśku. Jeszcze jest 7 letnia córcia ale ona narazie uczy sie czytać i zaprawdę powiadam Wam "Mikołajek" czyni cuda.
W środę długo rozmawiałem z Artatech telefonicznie i jak narazie nie spełniono żadnych obietnic a najprostsza była taka żeby ktoś od nich odezwał sie na forum .... i już wiem gdzie mnie i innych klientów mają


02 paź 2014 15:31:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx T68
A nie mówiłem.. Ze maja nas w poważaniu


02 paź 2014 15:45:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2014 11:23:28
Posty: 39
Lokalizacja: Oświęcim
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: Onyx T68
tomaszek71 napisał(a):
W środę długo rozmawiałem z Artatech telefonicznie i jak narazie nie spełniono żadnych obietnic a najprostsza była taka żeby ktoś od nich odezwał sie na forum .... i już wiem gdzie mnie i innych klientów mają

Dlatego jakoś nie widzę przyszłości w ekosystemie Onyx+Legimi. Legimi czym prędzej powinno przystosowywać swoją aplikację do innych systemów. Może współpraca z Pocketbook? A może coś własnego, w stylu Kindle czy Tolino?

_________________
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni in angulo cum libro


02 paź 2014 15:53:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx T68
Hmmm przypuszczam że kiedyś tak będzie jeśli Legimi będzie miał odpowiednią ilosć abonentów i widział sens w rozwoju aplikacji. Na dzień dzisiejszy android na eink jest rzadkością


02 paź 2014 16:53:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron