Teraz jest 28 mar 2024 22:33:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2014 22:10:29
Posty: 2
eCzytnik: Boox
Post Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Cześć,

Mam pytanie do Was... bo nie wiem czy czytnik reklamować czy nie... Problem jest ze świeżo kupionym czytnikiem Afterglow.

Czy ktoś z Was tak miał?

1. Czytnik ma trochę inne menu niż z tutaj
http://onyx-ereader.pl/download/manual/ ... l%20PL.pdf

2. Czytnik nie ma aplikacji Legimi ani CoolReader
3. Nie wiem czemu ma mDrive, mDrive news. Pełna lista aplikacji to "Booxsource", Galeria, Internet, mDrive, mDrive news, Muzyka, Pobrane, SkyDrive, Słownik...
4. Mam jakąś aplikacje "Słownik", która za chiny nie chce mi otworzyć żadnego słownika quickdic, a postępowałam według instrukcji
5. Nie mam nigdzie opcji na ebookach jak aktywować syntezator mowy Ivona? Gdzie to znaleźć? W opcjach coś jest, odsłuchałam próbkę, ale w opcjach ebooka .epub nic nie widzę.
6. Na czytniku jest pełno jakiś lektur
7. Czytnik był w 80% naładowany
8. Przy podłączeniu wifi, czytnik nie sprawdza aktualizacji po naciśnięciu "sprawdź teraz" (nic się nie dzieje)

... czy ktoś w sklepie się bawił moim czytnikiem?


11 paź 2014 22:27:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Wygląda na to, że wszystko w porządku, tylko masz w czytniku już najnowsze oprogramowanie, którego jeszcze nie ma do pobrania.
Sprawdź numer wersji w: Ustawienia -> O nas -> O urządzeniu - ostatnia linijka na dole: Numer kompilacji...

Ad1. To się troszkę zmienia wraz z wersjami oprogramowania (główna strona może wyświetlać "ostatnio dodane" albo "ostatnio czytane" - zmienia się to w ustawieniach, w preferencjach użytkownika.
Ad2. Legimi trzeba sobie samemu zainstalować pobierając ze strony legimi.com (nie z google play), wersję dla czytników z e-ink.
CoolReader jest usunięty w najnowszych wersjach oprogramowania (podobno ze względu na trudność jego modyfikowania), ale można pobrać sobie najnowszą wersję oryginalną i zainstalować, śmiga znakomicie na czytniku.
Ad3. Te dwie aplikacje to nowość dystrybutora (wartość dodana), czyli darmowa chmura, która już pojawiła się na C65 Classic. Booxsource to dostęp do sklepu on-line wprost z czytnika przez WiFi (booxsource.com).
Ad4. Słownik powinien czytać format stardict, jeśli każdy pakiet słownika jest wgrany do osobnego podkatalogu (dowolna nazwa dla każdego słownika), w katalogu "dicts" utworzonego w pamięci wewnętrznej czytnika.
Ad5. W czytniku jest nowa aplikacja domyślna dla epub "Neo Reader", która nie ma jeszcze opcji czytania na głos. Musisz otworzyć ebooka w jakiejś innej aplikacji (przytrzymaj w tym celu dłużej palec na okładce ebook) i z wyświetlonej listy (Otwórz za pomocą) wybież jakąkolwiek inną. Jak książka się otworzy, po wywołaniu menu, w dlnym pasku zobaczysz opcję "Czytaj na głos" - tam są kontrolki i regulacja głośności.
Ad6. To standardowy pakiet darmowych publikacji dostarczany wraz z czytnikiem.
Ad7. To normalne, podczas dłuższego przechowywania bateria nie powinna być naładowana na max. Optimum to jakieś 70-80%
Ad8. Ten typ tak ma - odezwie się dopiero wtedy jak coś znajdzie, a na razie nie ma co, bo chyba masz najnowsze dostępne :)

A czy ktoś się bawił, to pewnie można by poznać po opakowaniu, czytnik powinien być w nienaruszonej foliowej koszulce.

_________________
W Obrazek też ;)


11 paź 2014 22:52:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2014 22:10:29
Posty: 2
eCzytnik: Boox
Post Re: Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Cześć,

Dzięki wielkie za odpowiedź :) W sumie odetchnęłam z ulgą :)

Gdyby nie Ty to bym nie wpadła na to, że ten czytnik nie czyta słowników quickdic - o dziwo taki słownik był tam wgrany, i to jeszcze w katalogu quickdic - więc myślałam że o taki format chodzi.

Wszystko było tak, jak mówiłeś. Jedyne co mnie zaniepokoiło to przy dużej operacji wycięcia i wklejenia dużej ilości książek, czytnik się samoistnie zrestartował, co spowodowało utratę części książek. Niefajnie.

Ale oprócz tego jestem bardzo zadowolona :) Czy możesz mi polecić jakieś dobre etui do czytnika?


17 paź 2014 20:22:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Nie wiedziałem, że quickdic nie czyta - u mnie (starsza wersja oprogramowania) jest ta aplikacja i można ją ustawić jako domyślną w: Ustawienia -> Język -> Słownik, a takze wywołać go niezależnie w aplikacjach.

Jedyne etui jakie można polecić to oryginalne HiGAARD z funkcją usypiania/wybudzania przy zamknięciu. Są takie czarne i brązowe (zbliżone kolorem do Storii). Można je dostać u dystrybutora (allegro albo booxsource.com), były też w Vobisie, Agito, Karen, Komputronik itd. (cena ok. 60-65 zł)
Jakby chwilowo brakowało, można napisać do dystrybutora zapytanie kiedy sprowadzą następne, bo one pasują do całej serii (AfterGlow, Storia i Classic).

_________________
W Obrazek też ;)


17 paź 2014 20:44:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2014 16:19:31
Posty: 1
eCzytnik: onyx boox 65c storia
Post Re: Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Nie chce zakładać nowego wątku więc dopisze swoje pytanie C65 storia
1. Czy istnieje możliwość wgrania słownika który będzie wyświetlał tłumaczenie bezpośrednio nad wyrazem zaznaczonym? ( chce skrócić czas dostępu do słownika)
Najlepsze byłoby kliknięcie na słowo i automatyczne pojawienie się tłumaczenia w napisie nad tłumaczonym wyrazem. Mam nadzieje że rozumiecie :)
Obecnie muszę wejść najpierw w stronę tłumacza. Pomocy!
2. Ładujecie booxy włączone ? Czy lepiej wyłączone/bez znaczenia?


17 paź 2014 21:37:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Ad 1. Onyx włącza okno, które wyświetla na raz tłumaczenia z różnych słowników, które są wgrane - to raczej nie zmieściło by się w "dymku" nad wyrazem. Nie testowałem wszystkich aplikacji słownikowych dla Androida i nie wiem, czy któraś wyświetla tłumaczenia "nad wyrazem", ale tak samo zachowują się one na czytniku jak na normalnych tabletach.
Po prostu użyj takiego programu słownikowego jaki Ci odpowiada - nie ma tu żadnego ograniczenia.

Ad 2. Jak wyżej - czyli bez znaczenia.

_________________
W Obrazek też ;)


17 paź 2014 23:12:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx c65 Afterglow zakupiony w sklepie Komputronik
Ad 1. Dla mnie szybki dostęp do słownika również jest priorytetem. Bezpośrednie wywołanie słownika poprzez tapnięcie w porządany wyraz możliwe jest do ustawienia w programie AlReader. Zamknięcie okienka z tłumaczeniem jest jeszcze szybsze, bo wystarczy wcisnąć przycisk "powrót" na obudowie czytnika. Z takimi ustawieniami korzystanie ze słownika na Onyksie (wbrew temu co niektórzy tutaj wypisują) jest bardzo komfortowe.


18 paź 2014 8:23:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: