Teraz jest 28 mar 2024 13:11:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 itd. ) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2014 14:21:57
Posty: 4
Post Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 itd. )
Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Dostałam ten czytnik i jest to mój pierwszy czytnik w życiu. Chciałam wgrać słownik, ale pojawił się problem - wg instrukcji miałam ściągnąć słownik ze strony, do której był wklejony link w instrukcji, zrobiłam to i miałam wkleić do folderu o nazwie "quickDic" (instrukcja po angielsku podawała nazwę "dicts"), ale folderu nie było - pod żadną nazwą. Utworzyłam foldery o tych nazwach i wkleiłam ściągnięty słownik, ale czytnik go nie traktuje jako słownik i nie da się go zaznaczyć w Ustawienia > język > słownik. Czy ktoś się spotkał z takim problem i wie, jak go rozwiązać ?
Nie ma żadnego działającego słownika. W ustawieniach wyświetla się tylko "OnyxDict" jako słownik aplikacji, ale próbując zaznaczyć słowo i przetłumaczyć je lub wpisując je w słownik w aplikacjach, nie otrzymuję żadnego rezultatu...
Będę wdzięczna za pomoc.

t3d: Jako że słowniki w androidowych czytnikach obsługuje się tak samo, zmieniam tytuł wątku


25 gru 2014 16:18:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Program OnyxDict czyta słowniki w formacie StarDict znajdujące się w katalogu "dicts" w pamięci wewnetrznej czytanika (trzeba go sobie założyć). Z tym że poszczególne pliki każdego słownika muszą się znaleźć w oddzielnym podkatalogu katalogu dicts, którego nazwa jest już dowolna (też trzeba samemu go założyć).
Czyli praktycznie: mając jakiś słownik, zakładasz dla niego oddzielny, nowy podkatalog (np. "slownik1") w katalogu dicts i do niego kopiujesz wszystkie pliki słownika. Jeśli masz drugi słownik, to zakładasz kolejny podkatalog (np. "słownik2") w katalogu dicts i analogicznie do niego wrzucasz pliki drugiego słownika.

Jeśli potrzebujesz wiecej funkcjonalności, niż oferuje wbudowany w systemie program słownikowy, zawsze możesz sobie doinstalować jakiś inny (za pomocą pliku *.apk), np. ze sprawdzonych: ColorDict, Hedge Dict, Aard Dict...

_________________
W Obrazek też ;)


26 gru 2014 2:53:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2014 14:21:57
Posty: 4
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Problem niestety nie zniknął - po wrzuceniu słownika do odpowiedniego folderu (wg instrukcji z postu) czytnik nadal nie widzi żadnego słownika, nic nie tłumaczy i nie wiem czy to nie jakiś poważniejszy problem...


26 gru 2014 3:18:52
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Posiadam ten czytnik i widzę parę rozbieżności w tym co piszecie, a tym co jest widoczne u mnie więc po kolei:

- standardowy program do obsługi słowników nazywa się u mnie QuicDic a nie OnyxDic,

- program ten obsługuje słowniki w swoim własnym formacie (nie obsługuje popularnego formatu StarDict),

- QuicDic sam pobiera interesujące nas słowniki z Internetu (nie ma potrzeby wgrywania ich "ręcznie"). Aby pobrać słownik należy wybrać opcję "Zarządzanie słownikami" w opcjach programu.

Dodam tylko jeszcze że mój After Glow pracuje na ostatniej oficjalnej wersji systemu z 20 marca (numer kompilacji: d87966b).


26 gru 2014 10:01:26
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Jeżeli były przywracane ustawienia fabryczne to żadne słowniki Onyxa nie będę działały. I nic tu nie da wgrywanie odpowiednich plików do odpowiednich katalogów. Po prostu oprogramowanie jest do doopy i trzeba odsyłać czytnik do serwisu (tak mi proponował serwis). Wsparcie dla After Glow 1 jeżeli chodzi o oprogramowanie to żenada. Najlepiej wgrać sobie najnowszą wersję softu 1.5 International i olać serwis, tam wszystkie słowniki działają i nie tylko... Jest tu dokładny opis na forum jak to zrobić.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


26 gru 2014 10:26:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
W różnych wersjach oprogramowania do modeli C65 (AfterGlow, Storia) są różne programy słownikowe wbudowane w systemie. Występują dwa: OnyxDict (ikonka Słownik w aplikacjach) i QuickDic (czasem oba na raz, czasem któryś zepsuty).

QuicDic działa tak jak opisał domryba.
OnyxDic jest wybredny i był modyfikowany przez chińczyków (któraś wersja "widziała" słowniki tylko w katalogu "dictdata" (zamiast dicts) - spróbuj może tak.

Jak zaglądnąłem do archiwum, to widzę też, że mam tam pliki słownikowe rozpakowane, czyli oprócz plików słownik.ifo, slownik.idx, slownik.cdi i slownik.dict.dz, jest również rozpakowana wersja, czyli plik "slownik.dict"
Można jeszcze tak spróbować, oprócz zmiany nazwy katalogu nadrzędnego z "dicts" na "dictdata"...

_________________
W Obrazek też ;)


26 gru 2014 11:35:01
Zobacz profil WWW
Post Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
airs napisał(a):
W różnych wersjach oprogramowania do modeli C65 (AfterGlow, Storia) są różne programy słownikowe wbudowane w systemie. Występują dwa: OnyxDict (ikonka Słownik w aplikacjach) i QuickDic (czasem oba na raz, czasem któryś zepsuty).


O, tego nie wiedziałem. W tym bałaganie sensownym rozwiązaniem wydaje się być doinstalowane jednego z polecanych przez airsa programów zewnętrznych, obsługujących format StarDict. Ja do tej listy dopisuję jeszcze program Fora Dictionary - używam go codziennie i wszystko działa jak należy.


26 gru 2014 11:50:51
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
sofi9191 napisał(a):
Dostałam ten czytnik i jest to mój pierwszy czytnik w życiu. Chciałam wgrać słownik, ale pojawił się problem - wg instrukcji miałam ściągnąć słownik ze strony, do której był wklejony link w instrukcji,


Jaki ten link do słowników QuickDict jest? Możesz podać?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


26 gru 2014 12:08:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2014 14:21:57
Posty: 4
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Instrukcja jest tutaj: http://onyx-ereader.pl/download/manual/ ... l%20PL.pdf

i a 38 stronie można znaleźć ten link: https://code.google.com/p/quickdic-dict ... loads/list


26 gru 2014 12:22:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
QuickDic udostępnia całą listę dostępnych słowników (opcja "Zarządzanie słownikami" w menu programu) i umożliwia ich pobranie (jak i zarządzanie) z samego programu, przy aktywnym połączeniu WiFi.
Same pliki słowników mają własny, unikalny format i rozszerzenie *.quickdic ;)

Edit: O, taki link do strony z plikami bardzo przydatny - lista z programu jest trochę inna niż ta ze strony...

_________________
W Obrazek też ;)


26 gru 2014 12:26:20
Zobacz profil WWW
Post Onyx Boox C65 AfterGlow - pytanie o słowniki
Ten QuickDict to całkiem ciekawy projekt. Przykładowo, ściągając słownik IT-PL dostajemy tak naprawdę dwa słowniki: Włosko-Polski i Polsko-Włoski. W StarDict-cie nie ma tak dobrze. :)

EDIT: No dobra, my tu gadu gadu a być może człowiek nadal pozostał z nierozwiązanym problemem. :) Sofi udało Ci się z tym słownikiem?


26 gru 2014 16:56:30
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2014 20:16:52
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C67
Post słowniki
Temat był przerabiany na c65- chodzi o słowniki. Próbowałam zainstalować na różne sposoby- m.in. tak jak tam jest podane, ale nie działa. Mam tylko onyxdict w słownikach, ale nic nie działa. Czy taki słownik powinien być oryginalnie zamontowany?


26 gru 2014 21:39:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: słowniki
agazur napisał(a):
Temat był przerabiany na c65- chodzi o słowniki. Próbowałam zainstalować na różne sposoby- m.in. tak jak tam jest podane, ale nie działa. Mam tylko onyxdict w słownikach, ale nic nie działa. Czy taki słownik powinien być oryginalnie zamontowany?

Na C67 działają takie same słowniki jak w pozostałych czytnikach Onyxa z Androidem.
OnyxDict sprawiał kłopoty (jak w nim chińczycy grzebali), czasem czytał słowniki z katalogu "dicts" a czasem "dictdata" (zależnie od wersji), w każdym razie oddzielne słowniki (w formacie stardict) muszą być w odrębnych podkatalogach.

_________________
W Obrazek też ;)


28 gru 2014 16:23:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2014 20:16:52
Posty: 8
eCzytnik: Onyx C67
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
ściągnęłam niezbędnik ze strony producenta i dopiero katalog dicts zadziałał. Wgrałam sobie też ang-ang słownik, ale po podświetleniu wyrazu najpierw jest tłumaczenie polskie, a na kolejnych stronach pojawia się angielskie. Czy można zrobić tak, żeby te słowniki działały oddzielnie (tzn. albo polski albo angielski- a nie wszystko na 10 stronach). I czy można jakoś sformatować ten słownik, bo teraz ucina mi wyrazy na dole strony


01 sty 2015 13:35:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 gru 2014 14:21:57
Posty: 4
Post Re: Obsługa słowników w czytnikach z Androidem ( C65, C67 it
Przepraszam, wracam po przerwie :)
Już prawie straciłam nadzieję, bo żaden ze słowników ze strony poleconej w instrukcji nie działał, nic nie dawało zmienianie nazwy folderu, plików, rozszerzeń - po prostu nic i wtedy znalazłam inną stronę: http://www.7steps.it/downloads/Downloads/Stardict.html

ściągnęłam z niej 3 słowniki, wpakowałam do folderu "dicts" i 2 rozpoznał !!! :) Nie pytajcie czemu ani jak, bo nie mam pojęcia, w każdym razie działają dwa :) Trzeci (na którym najbardziej mi zależało) niestety nie działa, jest w ogóle duuuużo większy/cięższy i pisze do mnie tylko miły komunikat o treści: "java.lang.ArithmeticException: divide by zero". Na razie nie rozwiązałam tego problemu i chyba się poddam i dam go do jakiegoś magika komputerowo-technicznego :)


01 sty 2015 15:38:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron