Teraz jest 08 maja 2024 17:51:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Legimi na ONyx Boox leaf 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Legimi na ONyx Boox leaf 2
Kupiłam Onyx Boox Leaf 2 wersja biała z etui ( które się do niczego się nie nadaje , ale to na inny temat), nie działa na nim legimi tak jak bym chciała ( tzn działa), ale każda wersja , która zainstalowałam nie pasuje mi , wiem , że tej ostatniej mam nie instalować ponieważ bardzo szybo zużywa baterię , a ta którą miałam na Viking-u 2.65 to wszystkie czcionki są pogrubione już w standardzie, ( na córki czytniku można to zmienić , a Leaf 2 nie działa) , może ktoś mi zaproponuje fajną wersję legami.


14 gru 2022 18:28:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2634
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Chyba wersja legimi-2.46.7.apk była polecana, jako działająca akceptowalnie. A co do pogrubionych liter, to poszukaj może opcji dostosowywania sposobu wyświetlania poszczególnych aplikacji. Wcześniej można to było ustawić dla każdej z osobna.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


14 gru 2022 23:19:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 712
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Napisz może Z tego co pamiętam to kiedyś używałaś PB Ink Pad 3 Pro (jeżeli dobrze pamiętam) Możesz porównać oba czytniki?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


21 gru 2022 20:55:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Znalazłam rozwiązanie, może na przyszłość komuś się przyda ( mam wersję 3.0.19 ) , trzeba w optymalizacji aplikacji wybrać inny kolor i tam jest - pogrub tekst strony internetowej- trzeba to wyłączyć :) ( tak jest w każdej wersji sprawdzone).

Tak, mogę porównać te czytniki:

Dla mnie Inkpad 3 jest szybszy ;). czasami w onyxie trzeba kliknąć dwa razy , aby się zadziałał dotyk ( wygląda to tak jakby trzeba było dotknąć pod odpowiednim kątem). W PB można uzyskać bardzo pomarańczowe światło , w onyxie jest takie mleczne ( nie da się uzyskać takiej pomarańczy).
Ekran w Onyxie jest dużo lepszy dla mnie wszystko jest ostrzejsze , PB wygląda jak stara książka( tzn, ja miałam tak ustawione oświetlenie) .
Przyciski w Onyxie bajka , dużo wygodniej się go trzyma w dłoni.


22 gru 2022 7:47:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 712
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Powiem Ci, że z perspektywy czasu mojego pierwszego Onyxa wspominam całkiem dobrze. Jedyny zgrzyt to jego tragiczny koniec i olanie sprawy przez serwis dystrybutora. Natomiast osobiście nie przesiądę się już (o ile będą produkowane czytniki jakiś renomowanych firm) na czytnik nie obsługujący katalogów. Onyx z tego co pamiętam je obsługuje więc dlatego dopytuję :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


23 gru 2022 22:17:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Muszę powiedzieć, że jak pierwszy raz miałam Onyxa w ręce to mało co się nie załamałam ( a tak na niego liczyłam) i ta okładka wszystko na nie , jedyny powód , że nie odesłałam to, że zamówiłam na goodereader i odesłanie było w ogóle nie opłacalne, a znam firmę Onyx z dobrej strony ( córka obecnie używa właśnie Onyxa Leaf z okładka z przyciskami i jest bardzo zadowolona), po sprawdzeniu wszystkich paramentów leaf vs leaf 2 nie widziałam nic do czego mogę się przyczepić i zamówiłam. Mogę jedynie napisać, że te czytniki to dwa różne światy , nawet nie można porównać leaf vs leaf 2. Spróbuję jeszcze uszyć nowe etui do leaf 2 , niestety do szybkości muszę się jedynie przyzwyczaić.


30 gru 2022 20:46:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 712
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Czyli - jeżeli dobrze Cię zrozumiałem - to niezbyt polecasz ten czytnik?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


30 gru 2022 21:23:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Powiem tak, jak dla kogoś kto nie miał styczności z Onyxem to będzie ok, jak ktoś wie jak może to wszystko dobrze o chyba nie może po aktualizacji będzie lepiej działać, na ta chwilę mam mieszane uczucia, jest dużo rzeczy na plus ekran, przyciski wykonanie , ale jeden ważny minus oprogramowania ( jak się już zacznie czytać to jest ok).


30 gru 2022 21:54:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2013 11:26:13
Posty: 2
eCzytnik: not yet
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Donni napisał(a):
Kupiłam Onyx Boox Leaf 2 wersja biała z etui ( które się do niczego się nie nadaje , ale to na inny temat), nie działa na nim legimi tak jak bym chciała ( tzn działa), ale każda wersja , która zainstalowałam nie pasuje mi , wiem , że tej ostatniej mam nie instalować ponieważ bardzo szybo zużywa baterię , a ta którą miałam na Viking-u 2.65 to wszystkie czcionki są pogrubione już w standardzie, ( na córki czytniku można to zmienić , a Leaf 2 nie działa) , może ktoś mi zaproponuje fajną wersję legami.

Też kupiłem Leaf 2 (poprzedni czytnik Kobo) i mam problem z apką legimi. Mam aktualną wersję ze sklepu Google Play (3.14) i źle wyświetla mi strony, a mianowicie obcina dolną linijkę lub dwie. Druga sprawa to nie wiem gdzie jest opcja optymalizacji aplikacji, o której pisałaś w tym wątku... Ogólnie w porównaniu z kobo ekran bajka, ale system to Android, więc dużo bardziej skomplikowany.


01 sty 2023 18:23:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Legimi w wersji 3.14 jest bardzo wolno działa, proponuje sprawdzić wcześniejsze wersje, ja obecnie testuje 3.1.2 ( ta wcześniejsza 3.0.19 to wersja beta ) , aby jak najlepiej ustawić legimi proponuję wejść w informację o koncie( tam gdzie jest nasz login, subskrypcja itp) - tam wchodzimy w Ustawienia i wyłączamy Animacja przy zmianie strony, natomiast całą resztę w ustawień zmieniamy ,gdy dłużej naciśniemy na legimi w aplikacjach na czytniku powinno nam się wyświetlić: odinstaluj, zarządzaj, optymalizuj, dodaj do grupy.
Wchodzimy w Optymalizuj i tam mamy trzy zakładki: Ekran, Kolor i Inne, wchodzimy w zagładę ekran i już w ustawieniach DPI ( normalnie jest ustawione 350 DPI) im mniej DPI tym strona książki zajmuje mniej miejsca na ekranie ( najlepiej się pobawić i ustawić pod siebie, ja obecnie mam 311). W zakładce Kolor wybieramy na samy dole inny kolor wchodzimy w ikonkę ołówka i na samym dole odznaczamy Pogrub tekst strony internetowej. Ostatnim etapem (jeżeli jest taka potrzeba), to ustawienie marginesów , ale to już w samej aplikacji tam gdzie zmieniamy czcionkę. Mam nadzieję, że pomogłam.


02 sty 2023 19:34:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2013 11:26:13
Posty: 2
eCzytnik: not yet
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, zmiana ustawień pomogła i tekst wyświetla się prawidłowo.
Pozostaje mi jeszcze przetestowanie starszych wersji aplikacji.


06 sty 2023 22:50:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Legimi na ONyx Boox leaf 2
Cieszę się, że się udało wszystko ustawić, należy tylko pamiętać, że każdą zmiana wersji legimi uważa za zmianę urządzenia ( mamy takich zmian chyba 14 w rok).
Mam pytanie czy Onyx boox leaf 2 spełnił oczekiwania ?


07 sty 2023 9:40:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: