Teraz jest 28 mar 2024 15:09:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Boox Classic połączenie, konta, problemy techniczne 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 cze 2015 19:28:01
Posty: 1
Post Boox Classic połączenie, konta, problemy techniczne
Witam, dzisiaj dostałem ten czytnik i mam kilka pytań i problemów z nim:
1. Co potrzebuję zrobić dodatkowo by uzyskać dostęp do chmury Midiapolis ?
Konto założone, plik wrzucony na serwer, na urządzeniu jestem zalogowany i podłączony do internetu. Jednak po kliknięciu na ikonę drive ekran się tylko odświeża.
2. Co trzeba dodatkowo wykonać by korzystać z czytnika nowości?
Na koncie w midiapolis mam dodane strony, ba nawet foldery potworzyłem by było to łatwiej zorganizować. Po uruchomieniu aplikacji nowości mam tylko dwie zakładki:
Wszystkie nieprzeczytane
Oznaczone gwiazdką
Jednak po wybraniu dowolnej opcji dostaję napis po prawej stronie, lekko poniżej środka:
Nic tu nie ma
Sprawdzałem konfigurację jak również odświeżałem, ustawiłem nawet synchronizację przy włączaniu urządzenia i je zrestartowałem. Nic to jednak nie dało. Po wybraniu opcji pobierz więcej elementów też nic się nie dzieje
3. Czy jest możliwość by w bibliotece można było przeszukać udostępnione zasoby sieci lokalnej lan ?
4. Czy urządzenie może domyślnie pracować w orientacji poziomej ?
5. Czy zamiast listy ostatnio dodane, można by było mieć listę ostatnio przeglądanych dokumentów ? Nie mówię jakaś dłuższa lista ale ostatnie 4-5 by było pomocne
6. Czemu opcja dodania konta do aplikacji nowości również nie daje żadnych rezultatów? Czytnik zachowuje się jak by wyskakiwało nowe okno, jednak nic takiego nie ma miejsca.
7. Czy można w samym czytniku wyłączyć pokazywanie obrazów z dokumentu?
8. Co z powiększaniem obrazków w dokumencie ? Opcja powiększania, zwiększa tylko czcionkę.
9. Jaką funkcję pełni zaślepka na dolnej krawędzi obok wejścia na karty micro ? Chłodzenie? Wejście bezpośrednie dla ładowarki nie przez usb ?
10. Czy istnieje pełna lista skrótów jakie są w tym urządzeniu? Po przejrzeniu for w poszukiwaniu odpowiedzi, natrafiłem na skrót: przytrzymaj przewijanie w lewo by wrócić.


09 cze 2015 20:02:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Boox Classic połączenie, konta, problemy techniczne
Na kilka z tych pytań odpowiedź zna chyba serwis, z którym możesz skontaktować się telefonicznie albo przez formularz na stronie:
http://onyx-ereader.pl/pl/kontakt

Na pozostałe postaram się coś odpowiedzieć:
Ad 1.: Do chmury trzeba się zalogować (założyć wcześniej konto), albo przez czytnik (WiFi musi być włączone), albo przez stronę: https://drive.midiapolis.com/ - potem można przesyłać pliki w obie strony z i na dowolne urządzenie na którym uzyska się do niej dostęp. W profilu użytkownika znalazłem nawet adres konta mailowego, czyli być może planują też dodać np. usługę wysyłania mailem ebooków na czytnik, ale nie wiem jak go użyć...
Ad 2.: Nie wiem, (powinna działać po zalogowaniu na to samo konto co chmura) - u mnie działa, ale kiepsko wygląda, więc nie używam.
Ad 3.: Można przeszukiwać, ale nie z biblioteki, tylko w jakimś dodatkowo zainstalowanym programie, który obsługuje te protokoły. Ja używam wtyczki LAN dodanej do Total Commandera i działa wyśmienicie (ciężko będzie na ekranie bez dotyku).
Ad 4.: Nie, launcher jest zaprojektowany do pionowej orientacji ekranu i zawsze do takiej przełącza, w otwartych książkach, w każdym programie jest wybór obrotu ekranu w opcjach.
Ad 5.: W modelu C65 jest opcja w ustawieniach (System -> Preferencje Użytkownika -> Preferencje ekranu startowego), gdzie można wybrać, czy się chce mieć "ostatnio dodane" czy "ostatnio czytane". Ona jest chyba też w C65S.
Ad 6.: Nie wiem.
Ad 7.: Nie, ale można doinstalować inny program do czytania, który ma taką funkcję, lub ignoruje ilustracje w tekście.
Ad 8.: Jak wyżej - niektóre programy, jak np. AlReaderEINK mają w ustawieniach opcje definiujące stopień powiększenia ilustracji w książce, ale to się ustawia globalnie dla wszystkich książek.
Ad 9.: W tym miejscu w modelach bez "S" czyli z obsługą audio, jest gniazdo na słuchawki.
Ad 10.: Nie znam - trochę informacji na ten temat jest tu na forum, poczytaj wątki z udziałem tego modelu.

_________________
W Obrazek też ;)


09 cze 2015 23:45:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron