Teraz jest 23 kwi 2024 8:09:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX A62S Evolution
No ale przecież można ładować A62S przez komputer, a USB ma chyba właśnie prąd 0,5A.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 mar 2013 16:58:14
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
Z tego co mi wiadomo w USB mamy 0.7-0.8A. Ładowarka 0.5A będzie po prostu zbyt słaba żeby szybko naładować BOOXa i cały proces może się mocno przeciągnąć. Poza tym deklarowana wartość ładowarki może się jeszcze zmniejszać, chociażby ze względu na długość kabla. W efekcie urządzenie może być ładowane prądem 0.3-0.4A.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


27 mar 2013 8:47:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2013 22:42:53
Posty: 7
eCzytnik: boox a62s evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Czy końcówka do gniazdka dla kabla USB ze smartfona nadaje się do ładowania booxa? Szukam tych oznaczeń o których piszecie i nie ma. A podejrzewam, że te smartfonowe są jakieś uniwersalne?


27 mar 2013 12:25:40
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX A62S Evolution
Smartfony mają zwykle micro-USB, a Onyxy mini-USB.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 mar 2013 12:30:20
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BOOX A62S Evolution
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Z tego co mi wiadomo w USB mamy 0.7-0.8A.

Standardowo dla USB starszych niż 3.0 500mA

http://pl.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 mar 2013 20:39:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: BOOX A62S Evolution
Warto dodać, że są to wartości maksymalne.

Zazwyczaj są trochę niższe. Szczególnie w laptopach. A tym bardziej przy podłączonych kilku urządzeniach.


27 mar 2013 22:03:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2013 22:42:53
Posty: 7
eCzytnik: boox a62s evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Vroo napisał(a):
Smartfony mają zwykle micro-USB, a Onyxy mini-USB.


No tak, ale z drugiej strony kabelka jest całe usb, które wchodzi do klocka, który z kolei podłączasz do prądu. O ten klocek mi chodzi, czy można go użyć do ładownia czytnika.


28 mar 2013 19:28:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2013 17:53:01
Posty: 5
eCzytnik: Onyx BOOX A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
remik32 - ja mojego Booxa mam od trzech tygodni. Przeczytałam już na nim z 5 książek i "znikły mi z baterii" dopiero dwie kreski. Nie zawiesza się, nie ścina. Nie testowałam czytania na głos. Raz tylko zdarzyło się, że nie zapamiętał ostatniej czytanej strony. Jestem z zakupu tego czytnika zadowolona. Chociaż nie ukrywam, że podjęcie decyzji o wyborze czytnika zajęło mi chyba miesiąc czasu :zakrecony:


hembrita napisał(a):
Vroo napisał(a):
Smartfony mają zwykle micro-USB, a Onyxy mini-USB.


No tak, ale z drugiej strony kabelka jest całe usb, które wchodzi do klocka, który z kolei podłączasz do prądu. O ten klocek mi chodzi, czy można go użyć do ładownia czytnika.



Ja właśnie takiego klocka od komórki używam :) 5.0 V / 0.7 A


28 mar 2013 20:54:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2013 19:14:17
Posty: 2
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
eCzytnik: Onyx A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam, mam dwa pytania odnośnie czytnika.
Pierwsze to: pobrałam ze strony pliki z aktualizacją, wrzuciłam na kartę SD, włączam czytnik trzymając jednocześnie przycisk "ok", mam komunikat "Software update request detected, checking updates..." i po chwili pojawia się komunikat "No update found, booting device..." Po chwili czytnik się włącza. Mam wersję 1.7.5 20121106 a chcę zainstalować 20121122. Próbowałam również wypakować archiwum, ale prosi o hasło.
Drugie pytanie: jak włączyć WI-FI w urządzeniu? :) Widzę na obudowie napis WI-FI, ON, OFF ale nie wiem, co z tym zrobić :)
Z góry dzięki za pomoc


30 mar 2013 19:21:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2012 12:09:39
Posty: 4
Post Re: BOOX A62S Evolution
Kwestia wi-fi była poruszana na tym forum kilkakrotnie, można przyjąć, że wi-fi nie ma, więc z tym nadrukiem na obudowie możesz co najwyżej zrobić sobie zdjęcie. Nikt nie obiecywał, że wi-fi będzie i nie licząc kilku szczęśliwców, nikt go nie ma.
Oprogramowanie, to nie wiem ja wrzuciłem na kartę i zaskoczyło, działa i jestem szczęśliwy. Jedyne co mi się nasuwa to pytanie czy rozpakowałaś to czy wrzuciłaś jako paczkę na kartę? bo jako paczka nie pójdzie, przynajmniej mi nie poszło. ale niech się mądrzejsze głowy wypowiedzą :)
pozdrawiam

_________________
Proszę nie strzelać do pianisty. Robi co może


31 mar 2013 1:53:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2013 17:53:01
Posty: 5
eCzytnik: Onyx BOOX A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Vega79 napisał(a):
Witam, mam dwa pytania odnośnie czytnika.
Pierwsze to: pobrałam ze strony pliki z aktualizacją, wrzuciłam na kartę SD, włączam czytnik trzymając jednocześnie przycisk "ok", mam komunikat "Software update request detected, checking updates..." i po chwili pojawia się komunikat "No update found, booting device..." Po chwili czytnik się włącza. Mam wersję 1.7.5 20121106 a chcę zainstalować 20121122. Próbowałam również wypakować archiwum, ale prosi o hasło.
Drugie pytanie: jak włączyć WI-FI w urządzeniu? :) Widzę na obudowie napis WI-FI, ON, OFF ale nie wiem, co z tym zrobić :)
Z góry dzięki za pomoc




Poniżej fajna instrukcja napisana wcześniej na tym forum.
Może zdarzyć się, że łatka nie będzie potrzebna i wyświetli się komunikat "No update found, booting device..." i dopiero właściwa aktualizacja zadziała. U mnie tak było.


marvel87 napisał(a):
Dla wszystkich tych, którym czytnik nie widzi plików aktualizacyjnych!
Polecam wrzucić karę SD do adaptera w komputerze. Sformatować ją w FAT32 (najlepiej żeby była pusta). Wejść na stronkę onyx-ereader.pl i bezpośrednio ze stronki zapisać najpierw plik z łatką "update-20121122.zip" bezpośrednio na kartę SD. Po ściągnięciu pliku na kartę, wyciągnąć karę i włożyć ją do wyłączonego czytnika. Dalej jak w instrukcji napisali: Trzymając przycisk OK kliknąć raz na POWER i czekać aż pojawi się napis "Software update request detected, checking updates…". Po pojawieniu się tego napisu można puścić przycisk. Gdy znajdzie plik powinien pojawić się napis "extracting files", a potem "updating" (tak jak napisała kasiar3). Gdy czytnik ponownie się uruchomi wyłączyć go i powtórzyć całą operację z plikiem "Oprogramowanie dla BOOX A62S Evolution w wersji 1.8.1 (24.11.2012)" ("update-20121124.zip").
Pozdrawiam.


31 mar 2013 20:00:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2013 19:14:17
Posty: 2
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
eCzytnik: Onyx A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Poniżej fajna instrukcja napisana wcześniej na tym forum.
Może zdarzyć się, że łatka nie będzie potrzebna i wyświetli się komunikat "No update found, booting device..." i dopiero właściwa aktualizacja zadziała. U mnie tak było.


marvel87 napisał(a):
Dla wszystkich tych, którym czytnik nie widzi plików aktualizacyjnych!
Polecam wrzucić karę SD do adaptera w komputerze. Sformatować ją w FAT32 (najlepiej żeby była pusta). Wejść na stronkę onyx-ereader.pl i bezpośrednio ze stronki zapisać najpierw plik z łatką "update-20121122.zip" bezpośrednio na kartę SD. Po ściągnięciu pliku na kartę, wyciągnąć karę i włożyć ją do wyłączonego czytnika. Dalej jak w instrukcji napisali: Trzymając przycisk OK kliknąć raz na POWER i czekać aż pojawi się napis "Software update request detected, checking updates…". Po pojawieniu się tego napisu można puścić przycisk. Gdy znajdzie plik powinien pojawić się napis "extracting files", a potem "updating" (tak jak napisała kasiar3). Gdy czytnik ponownie się uruchomi wyłączyć go i powtórzyć całą operację z plikiem "Oprogramowanie dla BOOX A62S Evolution w wersji 1.8.1 (24.11.2012)" ("update-20121124.zip").
Pozdrawiam.
[/quote]

Dzięki wielkie, pomogło :) Wcześniej wrzuciłam łatkę i aktualizację razem na kartę, pewnie dlatego nie widział plików :)


01 kwi 2013 22:15:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2013 11:13:06
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam,
zakupiłem ostatnio model Onyx Boox A62S i borykam się z problemem, z którym sobie nie radze...
Otóż czytnik działa OK, nie zawiesza się, natomiast nie wiadomo z jakiego powodu często niereaguje na rysik, jego praca (czytnika) jest opóźniona w stosunku do moje akcji (dodać że nie wykonuje gwałtownych i szybkich zmian) a czytnik reaguje w swoim czasie.
Moje pytanie jest następujące czy to jest domena tych czytników że trzeba się przyzwyczaić do tego rodzaju "hocków-klocków" czy coś jest nie tak z czytnikiem. Dodam że testowo czytałem różne formaty (epub, mobi, pdf) problem nie jest zależny od rodzaju i wielkości pliku.
Czy może jest jakaś poprawka lub planowane jest wydane poprawki do tego rodzaju zachować ?
Moja wersja firmware to --> 1.8 20130111


09 kwi 2013 11:21:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Rysik powinien działać normalnie - u znajomych w róznych modelach nie było opóźnień w dzialaniu rysika.

Spróbowął bym resetu - może demon do digitisera wariuje. Ja miałem tak z zegarem :D po "twardym" resecie mam spokój.

Jak to nie pomoże to kontakt z serwisem - Możesz mieć uszkodzenie.

Co do softu - aby na pewno Masz taki? Bo na stronie ArtaTechu mamy 1.8.1 (24.11.2012) i łatę z 22.11.2012 roku. :? :?

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


09 kwi 2013 21:16:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2013 13:54:44
Posty: 9
eCzytnik: BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
A kalibrowałeś rysik - bo to własnie może być przyczyną.


09 kwi 2013 21:25:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron