Teraz jest 04 maja 2024 11:20:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2013 23:40:04
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Domyślam się, ze jestem mało wiarygodny, ale zarejestrowałem się specjalnie by opisać swoje pierwsze wrażenie z tym czytnikiem.

Generalnie te opinie o wieszaniu się, niestabilnej pracy itp. są chyba na wyrost. Sam bardzo się tego obawiałem kupując czytnik, ale postanowiłem zaryzykować. Używam go już drugi dzień i do tej pory wywalił mi raz na dużym pdf'ie gdy przez przypadek jakimś cudem próbowałem przetłumaczyć przez słownik polskie słowo jako słowo francuskie. Zaznaczam, że czytałem pliki mobi, epub i pdf ze źródeł wyrażę się szeroko dostępnych w internecie ;) Także myślę, że będę zadowolony.

Wracając do zwieszania się mam firmware standardowe 1.7.5 i na razie nie mam zamiaru uaktualniać. Stabilność nie spada mnie na razie wraz ze spadkiem poziomu naładowania baterii jak występowało u niektórych osób. Nie zmieniałem ustawień skojarzeń rozszerzeń z aplikacjami.

Z wad na szybko:

- strasznie badziewny rysik (ale za tą cenę?) - bardziej chodzi o wykonanie bo działa według mnie świetnie
- kiepskie sparowanie pokrowca z czytnikiem. Szczególnie błąd pod tytułem schowek na rysik zasłania gumka od pokrowca i by wyciągnąć rysik trzeba wyciągnąć czytnik z pokrowca (znowu czepialstwo, ale mnie osobiście strasznie przeszkadza).
- nie wiem, czy to błąd ogólny, czy coś u mnie jest nie tak, ale nie działają mi karty SD z systemem plików NTFS i jest to dla mnie znaczna wada.
- wolny przesył danych po kablu (ale kto codziennie kopiuje duże ilości danych na czytnik?)

Jednocześnie zastrzegam, że nie próbuję tym postem czegokolwiek, komukolwiek udowadniać. Chciałem tylko pomóc ludziom wahającym się oraz tym, którzy próbują dociec co sprawia u nich problemy z niestabilnością czytnika.

Jeśli ktoś będzie chciał przeprowadzać jakieś testy, porównywać aspekty działania, czy miał jakieś pytania, służę pomocą w miarę mojego wolnego czasu. Także postaram się napisać po dłuższym czasie użytkowania szerzej swoje wrażenia.


04 sty 2013 23:57:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2013 12:32:00
Posty: 4
eCzytnik: BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Trudne nazwy mi tu wprowadzacie. Mogłam się najpierw doszkolić zanim się tu zarejestrowałam. Przyciski działają, tekst wyświetla się prawidłowo i nic mi się nawet nie zawiesza... ekran/digitiser/rysik jest moim problemem :D


05 sty 2013 0:33:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2012 15:47:35
Posty: 7
Post Re: BOOX A62S Evolution
po aktualizacji faktycznie czytnik jeszcze ani razu się nie zawiesił, ale bateria od tego czasu to padaka, wcześniej czytnik spokojnie wytrzymywała 3 tygodnie bez ładowania teraz bateria starcza ledwie na tydzień a po rozładowaniu czytnik nie pamięta ostatnio czytanej strony.


08 sty 2013 17:37:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Avalanc - NTFS - nigdy nie będzie działać. :D Powód prosty - Linux'y mają z nim problemy i chyba trzeba płacić extra MałemuMiękkiemu. Nawet "dorosłe" dystrybucje Linux'ów które już dość dobrze obsłubują NTFS mają ciąglr jeszcze problemy - a co dopiero czytnik. Zresztą w czytniku predkośc nie jest tak wazna - książki nie zajmują w końcu Giga Bajtów tylko Mega Bajty. :D

Standartem dla kart pamięci jest FAT32 - a nie NTFS - co do predkości - kopiowanie zalezy od wielu czynników. Ja tam nie nażekam na predkość :D ostatnio i tak niemal wszystko załatwiam via Chmura. :D Kartę mam tez bardzo szybką, i po podłączeniu do PC całośc szybko się kopiuje - inna sprawa, ze nie "obracam" dużymi plikami.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


08 sty 2013 20:25:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2013 9:51:35
Posty: 2
eCzytnik: Onyx A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam,

Czytnik A62S zakupiłem niecały miesiąc temu. Wrzuciłem za pośrednictwem przewodu USB kilkadziesiąt książek.
Od kilku dni zaczął pojawiać się problem z zacinaniem się urządzenia. Żeby go "odwiesić" muszę wcisnąć tylny przycisk RESET, a następnie wcisnąć POWER. Nieraz potrafi zawiesić się od razu po zresetowaniu. Zauważyłem też, że zawiesza się tylko wtedy kiedy używam przycisków. Poziom naładowania baterii wskazuje o jedną kreskę mniej niż maksimum. Firmware, który obecnie mam zainstalowany to 1.7.5. (sugeruję się tym co jest napisane w INFO w ustawieniach urządzenia).

Czytając o tym problemie sugerujecie, że problem zniknie po instalacji dwóch plików ze strony producenta na urządzeniu: ["Łatka (22.11.2012)" - update-20121122.zip] oraz [Oprogramowanie dla BOOX A62S Evolution w wersji 1.8.1 (24.11.2012) - update-20121124.zip]. Jak podaje producent w instrukcji instalacji obu plików aktualizacyjnych, należy wpierw wgrać plik "update-20121122.zip" na kartę SD w takiej formie jakiej ściągnąłem (.zip). Następnie włożyć kartę SD do czytnika A62S i przed włączeniem go należy przytrzymać przycisk OK i POWER do momentu pojawienia się u dołu ekranu napisu: "Software update request detected, checking updates…".

I tutaj mam problem.... Robię tak jak powyżej i niestety albo urządzenie wyświetla komunikat, że nie może znaleźć pliku albo pojawia się na dole pasek "kwadraciki" (tak jak przy normalnym włączeniu urządzenia) i włącza się normalnie. Wchodząc do INFO w ustawieniach nadal mam wersję 1.7.5. (nawet gdy w drugiej kolejności, przeprowadzając procedurę tak samo, wrzucam plik update-20121124.zip).

Zaznaczam, że kartę SD mam w postaci microSD z przejściówką na SD (1 GB). Na przejściówce suwak LOCK na pozycji odblokowanej. Kartę SD sformatowałem na FAT32 (karta pusta) i wrzucam na nią bezpośrednio (bez tworzenia dodatkowych katalogów) plik aktualizacyjny nie rozpakowany w ZIPie, bez zmiany nazwy. Po włączeniu się urządzenia normalnie mogę wejść na kartę i widzę ten plik.

Pytanie brzmi, czy robię coś nie tak?
Co powinno pojawić się po napisie: "Software update request detected, checking updates…"?
Czy po udanej aktualizacji w INFO wersja Firmware powinna zmienić się na 1.8.1?


09 sty 2013 10:45:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2013 14:57:49
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam, wczoraj w moim zakupionym w sobotę czytniku zmieniłem soft na 1.8.1. Patch poszedł szybko. Przy wgrywaniu drugiego pliku czytnik się zwiesił, zrobiłem reset i od nowa uruchomiłem. Trzymałem przyciski tak długo aż pojawiło mi się: Extracting files, dopiero pozwoliłem mu samemu działać :)

Pytanie do firmy ArtaTech: czy jest planowane zaimplementowanie do czytnika opcji tworzenia działów tematycznych kolekcji itp? Można sobie niby wszystko samemu pogrupować w folderach. Ale po co mam jedną książkę umieszczać w folderze Lektury i tą samą w folderze dla dzieci, a na koniec jeszcze wrzucać np. do fantasy? Może to byłoby lepsze zamiast wodotrysków typu RSS lub kalendarz.

Słabo działa mi wyświetlanie książek w formie dużych ikon (powinna teoretycznie wyświetlać się okładka książki). Nie wiem czy to wogóle jest możliwe.

Dzięki z góry za odpowiedź.


09 sty 2013 13:21:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BOOX A62S Evolution
jarwlos napisał(a):
Pytanie do firmy ArtaTech: czy jest planowane zaimplementowanie do czytnika opcji tworzenia działów tematycznych kolekcji itp? Można sobie niby wszystko samemu pogrupować w folderach. Ale po co mam jedną książkę umieszczać w folderze Lektury i tą samą w folderze dla dzieci, a na koniec jeszcze wrzucać np. do fantasy? Może to byłoby lepsze zamiast wodotrysków typu RSS lub kalendarz.

Co prawda nie jestem z ArtaTech, ale chciałbym powiedzieć, że takie coś jest w czytnikach kindle. Katalogi użytownika są niewidoczne w menu, a zamiast tego masz tzw. kolekcje (collections), które umożliwiają tworzenie relacji jeden do wielu.

Co najciekawsze jest to powszechnie krytykowane przez nowych użytkowników, którzy przez lata przywykli do drzewa katalogów i często przytaczane jako "wada kindle" przy polecaniu czytników :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 sty 2013 14:06:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2013 14:57:49
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Sposób wyświetlania może być zawsze opcją w menu :)


09 sty 2013 14:30:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Bo to jest wada :D Katalog mogę sobie nazwać Kolekcja Kryminałów jak zechcę - ale jak NIE chcę i wolę mieć klasyczny układ to NIE mogę tego w Kindle zrobić. :D

Zresztą Drzewa katalogów są stosowane wszędzie i przez prawie wszystkich - to kwestia wygody i przyzwyczajenia. :D Są znacznie elastyczniejsze niż kolekcje. Stąd wiekszość podaje to jak wadę Kindle. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


09 sty 2013 20:29:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 14:28:08
Posty: 3
eCzytnik: Onyx BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Dzisiaj dotarł do mnie A62s i mam pytanie związane z ładowaniem: podłączyłem go do komputera w celu naładowania, ale nie świeci się ta mała dioda powyżej "kółka" a jedynie przycisk OK. Czy tak ma być? Z instrukcji wynika, że powinna świecić się dioda.


10 sty 2013 14:33:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
wszystko jest prawidłowo, powinny świecić się dwie diody pod przyciskiem OK


10 sty 2013 14:43:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2013 10:03:28
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox a62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
na początku stycznia dostałam a62s i do wczoraj działał ok. Wczoraj pierwszy raz się zawiesił przy przerzucaniu str...zaraz potem zawiesił się jeszcze drugi i trzeci raz ;) po tym poszukałam w internecie rozwiązania i trafiłam na info o łatce. po zainstalowaniu łatki i tego drugiego pliku ze str producenta jak na razie działa. Zobaczymy jak na dłuższą metę.

Natomiast mam jedną uwagę - czytam w epubie i dość często mam problem z wyrazistością druku...gdyby to był tekst drukowany to powiedziałabym że tusz się skończył i niektóre literki odbiły się mniej wyraźnie niż inne. Czcionka w niektorych miejscach jest cieńsza niż w innych. Nie jest to raczej kwestia ekranu - za każdym razem jest to w innym miejscu. Zastanawiam się czy to kwestia czcionki? Ktoś się z tym spotkał?

ogólnie fajerwerków nie ma, ale jak dotąd uważam że za taką cenę to całkiem niezły e-reader :) ni


11 sty 2013 10:25:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
możesz sprawdzić jak masz ustawione odświeżanie ekranu ... ja natomiast mam w tej chwili tylko jeden problem a mianowicie z często uszkadzającymi się plikami epub


11 sty 2013 12:27:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2012 17:18:23
Posty: 14
Post Re: BOOX A62S Evolution
hej. mi w dalszym ciągu nie udało się zrobić aktualizacji i naprawdę robię wszystko tak, jak powinnam, po kilkanaście razy.
ale dzisiaj pytanie z innej beczki - na początku jak kupiłam czytnik miałam w adnotacjach opcję robienia szkicu na tekście, potem ta opcja wyparowała. dzisiaj znowu się pojawiła, podkręśliłam sobie cośtam rysikiem w tekście, chciałam to zaraz zrobić znowu, tylko już jej nie ma.... próbowałam w róznych aplikacjach otwierać tekst, wyłączyłam czytnik, włączyłam i nic, nie ma. czy ktoś może pomóc mi rozwiązać tę zagadkową sprawę? :/


11 sty 2013 13:02:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2013 21:28:06
Posty: 7
eCzytnik: onyx A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam wszystkich!!! Ponowiam problem i zwracam się do firmy ArtaTech - opis problemu
Po wgraniu na kartę SD do utworzonego na niej katalogu - music - katalogu z utworami mp3 prawidłowo otagowanymi a następnie odpaleniu jednego z plików mp3 na odtwarzaczu, wyświetlają się wszystkie pliki mp3 znajdujące się w katalogu - music.
Próbowałem zmienić wersję TAG-ów. Nie pomogło. W/g mnie ten odtwarzacz tak ma - czy się mylę?
Jeśli chcę odtworzyć jedną płytę - to się niestety nie da. Denerwujące!!!!


11 sty 2013 13:16:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron