Teraz jest 19 kwi 2024 22:39:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Oświetlenie do czytania 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Oświetlenie do czytania
Jestem ciekaw czy lampka led zadziała, jeśli podłączę ją przez kabelek USB z czytnikiem. Próbował już ktoś tak, żeby czytnik lampkę zasilał?


10 sie 2011 9:10:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Oświetlenie do czytania
Obiecałem, że dam znać jak zrealizuję zakup podwójnej lampki z www.dealextreme.com.
Przyjechała dziś - dokładnie dwa tygodnie od złożenia zamówienia. Przyjechała z Honkongu, pocztą lotniczą, odbierałem na Poczcie Polskiej. Nie żądano żadnych dopłat, wszystko, co zapłaciłem to 14 z groszami. Pudełko lekko sfatygowane, chyba się komuś zawinęło pod obcas... ale urządzenie działa.
Jak ktoś napisał wcześniej - tyle warte, ile zapłaciłem. Lampka jest spora, ale dwa ramiona dają równomierne oświetlenie, klips wydaje się stabilnie trzymać lampkę na obudowie Kindle'a. Nosić toto trzeba jednak oddzielnie, do kieszeni się nie zmieści, jak ktoś chodzi z plecakiem to nie ma problemu, ale do damskiej torebki... chociaż... moja żona potrafi wyjmować z torebki przedmioty takich gabarytów, że zaczynam ją podejrzewać, że cichaczem zagina czasoprzestrzeń i jej sakwojaż jest większy w środku niż na zewnątrz :-)
Ogólnie - odradzam zakup tego urządzonka na Allegro, nie jest warte tyle ile go tam cenią. Jak ktoś ma wolne 15 zł i dwa tygodnie - można zamówić bezpośrednio i używać w różnych nieprzewidzianych miejscach - sprytna konstrukcja klipsa umożliwia stabilne zaczepienie tego np. w warsztacie.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


10 sie 2011 19:49:31
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Oświetlenie do czytania
Problem z tą lampką w plecaku (o ile kupiłeś tą która ma przyciski na końcach dwóch ramion, gdzie znajdują się diody) jest taki, że lubi się sama włączać - raz nie zauważyłem i akumulatorek mi wyczerpała. Trzeba jednak przyznać, że nie ciągnie za dużo, bo zauważyłem to po kilkunastu godzinach i jeszcze świeciła, choć słabiej. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 sie 2011 20:07:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2009 13:14:23
Posty: 1
Post Re: Oświetlenie do czytania
Możemy polecić naszą lampkę Icarus Lux (http://sklep.libranova.eu/pl/p/Mini-lam ... rus-Lux/48); jest tam też zdjęcie jak wygląda strona w czytniku oświetlona taką lampką. Z własnego doświadczenia - część ekranu bliżej lampki jest oświetlona mocniej, ta dalsza - słabiej, ale na 6-calowym ekranie daje się dobrze czytać. Na 8-calowym już trochę przeszkadza w ciemniejszym końcu. Jak jest słabe oświetlenie, warto powiększyć trochę czcionkę.


18 sie 2011 16:25:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Oświetlenie do czytania
Szkoda tylko, że ładowana na pastylki, a nie normalne akumulatorki. No i na zdjęciach wygląda, jakby trochę rzucała cienia od podstawki na górną część ekranu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sie 2011 18:47:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2011 21:25:53
Posty: 7
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: PER3362B
Post Re: Oświetlenie do czytania
@JEEPwdyzlu, racja szkoda oczu na marne oświetlenie.
Jedna zwykła dioda to za mało, można zawsze założyć 3W Cree i rozwiązać problem.
Czytanie w łóżku tak żeby komuś nie przeszkadzać... na myśl przychodzi mi tylko noktowizja ;P


18 sie 2011 20:19:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
zombuss napisał(a):
muszenka, Cześć, mam pytanko..czy kandle flex pasowało by do Onyxa X61S? rozumiem że ta lampeczka jest na klipsa?
Czy światło ni jest męczące dla oczu i czy obejmuje całość czytnika?


Mój refleks przebił wszystko...
Nie wiem, czy pasowałoby (opis producenta twierdzi, że nie), ale lampka nie jest na klipsa. Jest nasuwana na coś, co ma ok 4-7 mm grubości (dobrze trzyma się też na klapce od okładki tuff-luv eco-nique), ma gumę wewnątrz "trzymadełka". Światło jest naturalne, bez problemu czyta się godzinami w nocy. Przy pierwszym stopniu natężenia światła ekran jest bardziej równomiernie oświetlony, aczkolwiek ideałem tego nie nazwę. Najlepiej jest montować lampkę z boku czytnika, możliwie jak najwyżej nad nim.
Generalnie lampka do polecenia, szkoda, że nie tanieją :)


14 paź 2011 20:05:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2011 0:34:20
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
muszenka mam takie pytanie do Ciebie czy jak czytasz w nocy na czytniku to czy światło (od Twojego Kandla Flex) nie razi Cie w oczy, mam na myśli to że powiedzmy ustawiasz to ramię pod jakimś tam kontem do czytnika i czy nie świeci jakaś część promieni światła w oczy. Szczerze przymierzam się do kupna Kandla Flexa ale obawiam się, że może on nieco razić w oczy, a jak wiadomo za zdrowe dla wzroku by to nie było (wiem że trochę odgrzebałem ten temat z kurzu, ale liczę na szybką odpowiedz - jeśli ktoś również posiada ową lampkę, mile widziana była by opinia)


30 paź 2011 0:42:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 17:54:35
Posty: 9
Post Re: Oświetlenie do czytania
Ja również miałbym takie pytanie do muszenka. Jak wygląda sprawa baterii jak długo trzymają i czy rzeczywiście są takie tanie jak piszą w opisie (1zł)


06 lis 2011 18:52:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
Matador, Nic po oczach nie świeci, bo światło nie jest ostre, ale i dobrze rozproszone. Zawsze przyczepiam lampkę od boku, jak najwyżej, lekko przeginając ją do ekranu.
Mam zdjęcie w całkowitej ciemności. Lampka ustawiona na pierwszy poziom.
(jak komuś potrzebne to jeszcze daje ustawienie aparatu:
ogniskowa: 6,2mm; czas: 1/15s; przesłona: F2.8; ISO 400, ekspozycja: 0.00EV.
Obrazek

mariusz85x, baterie są naprawdę tanie, blankiet Maxell(te były dołączone do zestawu) (10 szt.) kosztuje około 13 zł.
Zostawiłam we wrześniu przez przypadek włączoną lampkę na drugim stopniu przez ponad 50h i świeciła już bardzo słabo :mrgreen: , więc je wymieniłam.
Od września do teraz mam jeden zestaw (jeszcze ten fabryczny), średnio lampka używana 2-3 razy w tygodniu po 2-3 godziny i dalej świeci.
Myślę, że z żywotnością nie jest aż tak źle, sądzę, że wszystko zależy też od firmy baterii, ale ja dokładnie się na nich nie znam.


19 gru 2011 12:17:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: Oświetlenie do czytania
Pomyślałem że sobie takie coś kupię, ale jak zobaczyłem cenę - 75 zł to oszalałem.
Czy już nie lepiej kupić oryginalny pokrowiec który kosztuje 200 zł?
To przecież tylko 25 zł różnicy jeżeli chce się do tej lampki dobry markowy, nie amazonowy pokrowiec.


19 gru 2011 12:26:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
Tylko 25 zł albo aż. Ja biedna utrzymuję się z nędznego kieszonkowego, które dają mi rodzice i uwierz, ale 25 zł to kupa forsy.
Z tego, co mi wiadomo, to oryginalne okładki z lampką krzyczą jeszcze cło :) Więc nie wiem, czy znajdziesz jakąkolwiek oryginalną za 200 zł.
Mój Eco Nique + lampka kosztowały mnie, fakt, 165 zł z groszami, ale przynajmniej jestem zadowolona.
Nie słyszałam zbyt dobrych opinii o tych amazonowych okładko-lampkach, więc moim zdaniem nie warto tyle kasy bulić w coś, co jest tylko oryginalne, a z jakością i zadowoleniem jest już różnie...


20 gru 2011 16:08:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: Oświetlenie do czytania
Ja też biedny, ale jakoś bym dozbierał.
Ale chyba mam inne priorytety, kupię sobie jakąś najtańszą, o ile ktoś inny mi nie kupił.
Z samą okładką byś nie zapłaciła cła.
Niemniej jednak nie mam zamiaru Cię przekonywać że wiem lepiej co dla Ciebie dobre, bo od razu z góry jestem skażany na porażkę ;)


20 gru 2011 16:54:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 17:54:35
Posty: 9
Post Re: Oświetlenie do czytania
Kupiłem lampkę Muszenki Kandle flex i jestem bardzo zadowolony. Śmiało mogę stwierdzić iż jest warta swojej wygórowanej ceny. Równomiernie oświetla czytnik, a baterie rzeczywiście długo trzymają. Polecam z ręka na sercu :) A jeśli ktoś miałby jakieś wątpliwości to pasuje do onyxa x61s bo właśnie przy nim jej używam.


21 gru 2011 12:35:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2011 20:18:15
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
Czy ktoś ma może którąś z lampek z Empiku:
http://www.empik.com/lampka-led-mb-mini ... ltimedia-p
http://www.empik.com/lampka-led-mb-mini ... ltimedia-p
lub
http://www.empik.com/lampka-led-mb-ultr ... ltimedia-p

Nadaje się to to do czytania na czytniku? Jakieś wrażenia, sugestie lub odradzanie?


29 gru 2011 15:43:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron