Teraz jest 18 kwi 2024 7:28:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Święta, święta 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post Święta, święta
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a niedługo po nich Sylwester i Nowy Rok, więc wszystkim smutnym, przerażonym, zabieganym i zapracowanym chciałam złożyć specjalne życzenia:

nie martwicie się, święta wkrótce miną (jak co roku) i znowu będzie normalnie ;)

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


23 gru 2008 18:33:38
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Taaaak, święta potrafią boleć, zwłaszcza gdy trzeba złożyc życzeina opłatkowe obcej w sumie osobie, albo jak ustawiając się pod choinką stwierdzasz, że Twoja paczka jest dziwnie najmniejsza ze wszystkich tam będących. Albo też gdy gotujesz przez tydzień żeby wszyscy mogli się nażreć w ten jeden dzień a potem to żarcie i tak trzeba do kibla wywalic - bo wszystkeigo nie zjedli. Boli mnie również jak się nażrę jak dawni Sarmaci, ze aż mi bokami wychodzi i mam ochotę się przejść do kącika osamotnienia, by zasiąść na tronie.

Ale wszystko to - cały ten straszny ból i złe uczucia i tak nie przesłonią tego jednego pięknego faktu, że nie trzeba chodzić do cholernej roboty!

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 gru 2008 11:16:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2008 22:21:21
Posty: 63
Post 
Kellhus napisał(a):
Ale wszystko to - cały ten straszny ból i złe uczucia i tak nie przesłonią tego jednego pięknego faktu, że nie trzeba chodzić do cholernej roboty!


Tak, zgadzam się, że przynajmniej to.
Dla mnie najgorsza w świętach jest bieganina - od jednej cioci do drugiej, do siostry, do babci, potem do mamy, i jeszcze po drodze do dziadka i wujka. A w międzyczasie wszyscy zwalają się do mnie. No i to napompowanie, że niby wszyscy mi tak dobrze życzą... A jakaś dama, którą widzę raz w roku, a która rzekomo jest moją ciotką, obściskuje mnie i obcałowuje co najmniej, jakbym była jej córką. Fe...


24 gru 2008 11:53:39
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Ej, nie przesadzajcie z tym narzekaniem. Święta są takie, jakie jest Wasze osobiste do nich podejście. Ja, jako że często się wzruszam przy tanich, sentymentalnych chwytach w książkach i filmach, kupuję te kilka dni, kiedy wszyscy są dla siebie mili i dobrze sobie nawzajem życzą i nie marudzę, bo nawet jeśli z 100% ludzi, którzy w ten dzień rozdają innym uśmiechy i dobre słowa, tylko 1% robi to szczerze, to i tak jest fajnie, że ludzie próbują być inni, niż zazwyczaj :) Problem tkwi w tym, czy chcecie dać się na to nabrać. Ja chcę i cieszę się tym nastrojem - sam siebie okłamuję, że jest miło, ale w sumie nie jest to najgorsze z możliwych kłamstw. Rzekłbym nawet, że w ciagu tych 365 dni te "świąteczne kłamstwa" to jest najlepsze, co nam się wszystkim trafia. Jak więc z tego nie korzystać?

Ja w tym roku spędzam święta samotnie, z daleka od rodziny. I powiem Wam, takie rzeczy przeżywa się inaczej, zupełnie inaczej. No, ale jak to bywa, wiele ważnych spraw doceniamy dopiero wtedy, kiedy nam czegoś zabraknie...

Wszystkim forumowiczom życzę dobrych Świąt - takich, jakie najbardziej lubią... i dużo leniwego czytania, bez nerwowego zerkania na zegarek, jak w dzień powszedni :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


24 gru 2008 12:02:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron