Teraz jest 18 kwi 2024 22:00:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
RPG 
Autor Wiadomość
Post RPG
Czy to są takie same sesje, jak w prawdziwych RPGach? Z tego co przyuważyłam, to tylko historia, a w normalnych RPGach postać zdobywa doświadczenie itp., jest Mistrz Gry... Widziałam też gdzieś informację, jak móc tam też pisać, ale mi umknęła i nie pamiętam, gdzie to było.


19 sie 2008 21:21:23
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2008 11:22:02
Posty: 33
Post 
RPG jako takie, znane rowniez jako papierowe RPG gdzie zbiera sie grupka ludzi jest mistrz gry ktory robi im przygode/zadanie ;) czy poprostu robi wszystko by napedzic swiat w moim miescie np za malo ludzi bylo by organizowac jakies sensowne sesje rpg.. wiec jedyne co ja robilem to gralem sobie w Ultime Onlne ;) jak znajdziesz odpowiednich ludzi to mozna tak klimacic jak na sesji :) a nawet lepiej :)) jednak klimatu sesji rpg nic nie zastapi, moj znajomy jeszce szaleje za http://www.nethershell.org/

to.. taka sesja RPG tylko ze DUUUUZA ;)


03 wrz 2008 15:19:01
Zobacz profil
Post 
Żeby pograć w papierowe RPG takie jak np D&D to należy mieć dobrą pamięć żeby zapamiętać wszystkie zasady (najgorzej to ma Mistrz gry) jak np współczynniki/premie ataku/obrony gdyż wszystko trzeba robić samemu bo komputer tego nie przelicza ale jak się to wszystko spamięta to gwarantuje się wielu osobom wiele godzin miło urwanych z kalendarza, chociaż obiło mi się o uszy że ma się pojawić D&D bodajże wersja 4.0 gdzie wszystko dzieje się przed ekranem monitora, ale to chyba już nie jest taka frajda bo trzeba się gnieść przed monitorem w ileś tam osób.

Uczestniczyłem kiedyś w sesji RPG na pewnym forum internetowym co mi się nawet podobało. Zasady były mniej więcej takie:
-Był Mistrz Gry oraz Gracze
1-Mistrz Gry pisał historię w której główną rolę pełnili gracze (opisywał teren, bohaterów niezależnych, różne sytuacje itp.)
2-Gracze w określonej kolejności odpisywali co zrobią w danej sytuacji, opisywali swoje uczucia względem innych
3-następnie Mistrz Gry pociągał daną fabułę do przodu pisząc jakie skutki przyniosły poczynania Graczy i co się dzieje następnie
-wracamy do pkt 2 i tak w kółko
Szczerze to całkiem ciekawa historia z tego wychodziła jak ktoś wszedł na forum i czytał daną sesję.


04 wrz 2008 16:32:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron