Teraz jest 19 kwi 2024 12:50:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pedofilia w Kindle Store - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Nie zapomnijcie w jakim żyjecie świecie.
Podstawowym celem każdej jednostki biznesowej jest - maksymalizacja zysku! A Amazon to wielka korporacja, jak i inne korporacje - ma gdzieś dobro i zło wasze, o ile nie wpływa ta na rachunek zysków i strat. Wydatki na wasz dobrobyt zazwyczaj figurują w rubryce - straty. A jeśli nieznajomy pan z korporacji twierdzi inaczej - to jest to marketing.

Wątpię by Amazon wystawił książkę w celu uzyskania rozgłosu, ale że następnie wykorzystał całe zamieszanie do własnej reklamy nie wątpię. Dopiero, gdy spara stała się poważnie zagrażająca - wycofano książkę. Dzisiaj jest to nąpięty temat do dyskusji, ale i tak ostatecznie w głowach pozostanie informacja, że Amazon wycofał złą książkę.

Nawet jak się urwie hydrze głowę, to wyrosną - dwie kolejne. Przy bardzo dużym wysiłku da się zniszczyć Amazona, ale na jego miejsce - powstaną nowe; część z nich z kasy Amazona, pod innymi nazwami.

"BP" zrobił rzecz o wiele gorszą (przynajmniej w moim odczuciu), a nadal sobie żyje.

Ale za to, co się dzieje dzisiaj na świecie, jest odpowiedzialny każdy z nas. Wybieramy sobie rządy, a one formują zasady. Nic nie stoi w miejscu, albo społeczeństwo się rozwija, albo degeneruje.


17 lis 2010 14:13:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Gdym miała zbojkotowac Amazon za "pedofilię" to prędzej powinnam to zrobi z KK za "pedofilię" i stosunek do In vitro.
IMHO Jaromir to troll.


17 lis 2010 14:16:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Ciągle ten offtopic, ale:
Asti, co takiego zrobił BP? Przyznał się do nieswojego błędu. Kompanie naftowe nie są odpowiedzialne za platformy wiertnicze. To jest właśnie PR, BP przespało moment, kiedy mogli zrzucić winę na rzeczywistych partaczy i musieli to brzemię wziąć na siebie, obiecując, że dołożą wszelkich starań, by z problemem sobie poradzić. Nie jest łatwo zniszczyć giganta, ale BP naprawdę dużo straciło, choć jeśli ludzie mieliby być konsekwentni, to po prostu powinni się przerzucić na inny napęd - a nie tylko stację.


17 lis 2010 14:34:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Aha
Książka której nawet nie czytaliście jest dobrym powodem, żeby bojkotować amazona
ale już ściąganie nielegalnych plików jest w porządku, bo to przecież nie jest złodziejstwo..

Cóż za dwuznaczność moralna...
A może amazon wie co robi? Może w USA w przeciwieństwie do Polski nie ma cenzury? Może tam jest zupełnie inny ład prawny?
Nie wiem, widzę manipulacje emocjami, którym i Wy się poddajecie..
I żeby było jasne: mam dwoje dzieci, z których jedno jest jeszcze małe.. Ale nie szermuję tak szybko decyzjami o BOJKOCIE firmy.
Firmy, której jestem ciągłym klientem, i która realizując cele biznesowe ma misję.
jeep


17 lis 2010 14:35:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 21:53:18
Posty: 37
eCzytnik: DR1000S (odradzam)
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
@Asti

"Podstawowym celem każdej jednostki biznesowej jest - maksymalizacja zysku!"

Ale do licha w granicach prawa! Wg mnie przypadek z pedofilia nie jest wyjatkiem, tylko konsekwencja coraz silniejszego naporu nie na liberalizm (bo ten popieram), ale nihilizm. Zauwazcie jakie sa kategorie ksiazek -- kuchnia, sci-fi, podreczniki, gay/lesbian. To srednio tak, jakby ksiazka byla bardziej droga niz zielona.

A co do propagowania -- sprzedaz jest propagowaniem, a to dlatego, ze jest informacja. To, ze ma sile razenia mniejsza od innych form propagowania -- np. reklamy -- nie zmienia faktu, ze jest propagowaniem.

Nb. kazda wypowiedz na tym forum jest tez propagowaniem, m.in. wlasnego zdania.

Wiec Amazon, przez jakis czas, wspieral pedofilie. Usprawiedliwianie Amazona (ze sie pomylili) w dobie komputeryzacji jest smieszne -- globalny sklep bez tagow typu red-flags, jaaaasne? Jakis decydent po prostu zdecydowal, ze warto (biznes!) wpuscic to do sprzedazy. Brak hamulcow + chciwosc --> efekty takie jak widzielismy.


17 lis 2010 14:55:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
JEEPwdyzlu napisał(a):
Aha
Książka której nawet nie czytaliście jest dobrym powodem, żeby bojkotować amazona
ale już ściąganie nielegalnych plików jest w porządku, bo to przecież nie jest złodziejstwo..


Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Którzy z uczestników dyskusji na tym forum chcą bojkotować Amazon i jednocześnie otwarcie pochwalają obrót nieuprawnionymi kopiami?

plisken napisał(a):
A co do propagowania -- sprzedaz jest propagowaniem, a to dlatego, ze jest informacja. To, ze ma sile razenia mniejsza od innych form propagowania -- np. reklamy -- nie zmienia faktu, ze jest propagowaniem.

Nb. kazda wypowiedz na tym forum jest tez propagowaniem, m.in. wlasnego zdania.


Czyli jeżeli napiszesz, że Hilter jest cacy i lubisz miziać dzieci, to administrator forum, np Mori powinien pójść siedzieć?

Edit: Ups sorry za podwójny post. Proszę admina (o ile jeszcze nie siedzi za propagowanie faszyzmu) za połączenie postów

EDIT by Chesuli: Prośba wypełniona - trochę to trwało, ale dopiero co zwolnili nas z zatrzymania na 48h :D


17 lis 2010 14:59:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
garnizon,

garnizon napisał(a):
Ciągle ten offtopic,

Temat właśnie został przeniesiony.

garnizon napisał(a):
Asti, co takiego zrobił BP?

Zdecydował się wiercić w bardzo niebezpiecznym miejscu. Natomiast co do platform, to pracowały dla BP.

garnizon napisał(a):
, ale BP naprawdę dużo straciło,

Szczególnie szef BP sprzedając akcje tydzień wcześniej.

garnizon napisał(a):
choć jeśli ludzie mieliby być konsekwentni, to po prostu powinni się przerzucić na inny napęd - a nie tylko stację.

właśnie.

====================

pliksen,
masz rację co do szerzącego się nihilizmu, ale za tym stoi wyrachowany egoizm korporacyjny. A prawo stanowią ludzie, którzy często wykorzystują je do osiągania własnych egoistycznych celów.


=====================
JEEPwdyzlu,

JEEPwdyzlu napisał(a):
ale już ściąganie nielegalnych plików jest w porządku, bo to przecież nie jest złodziejstwo..

Zależy jakie to "autorytety" określają, co jest "nielegalne" i w jakim celu to robią.


17 lis 2010 15:39:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010 20:23:00
Posty: 21
eCzytnik: zastanawiam się
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Tak jestem katolikiem, choć bardziej pasuje do mnie chrześcijanin niż katolik bo z praktykowaniem różnie bywa,
co do stosunku do innych wiar, pół mojej rodziny należy do kościoła Ewangelicko - agsburskiego, prawosławnego sąsiada z którym utrzymuje zażyłe kontakty i przyjaciela wyznawcę islamu, moja córka wyznaje buddyzm, i powiem wam nie zauważyłem w kontaktach i rozmowach z nimi różnic w spojrzeniu na kwestie dobra i zła. Podobnie postrzegamy informacje o tym co się dzieje na świecie czy też w najbliższym sąsiedztwie.
Nie którzy mówią że jestem trolem, ( zwisa mi to co sądzą o mnie inni).
Nadal uważam że Amazon powinien ponieść karę za sprzedaż przewodnika dla pedofili - a tą karę mogą wymierzyć klienci, czyli wy. To zależy tylko od was.
Kiedyś wałczyło się z komuną i granica była dość wyraźna, dziś codzienne wybory są dużo trudniejsze.

_________________
BOYCOTT AMAZON.COM !!!!


17 lis 2010 18:56:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 21:02:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Obrazek


17 lis 2010 22:58:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
:mrgreen:


17 lis 2010 23:07:09
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Jaromir napisał(a):
przyjaciela wyznawcę islamu

Ma żonę? Spytaj, co robi, jak ona nie ma akurat ochoty na stosunek, a on ma. Zastanów się, czy Ty, jako niepraktykujący katolik, postrzegasz takie zachowanie. Co z zabijaniem w imieniu wiary niewiernych, co jest powodem do wielkiej chwały?

Jaromir napisał(a):
Nadal uważam że Amazon powinien ponieść karę za sprzedaż przewodnika dla pedofili - a tą karę mogą wymierzyć klienci, czyli wy. To zależy tylko od was.

Ok, to ja pozwolę Tobie reprezentować mnie w kwestii bojkotowania Amazonu - masz moje błogosławieństwo, by nie kupować tam za mnie ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 lis 2010 0:24:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010 20:23:00
Posty: 21
eCzytnik: zastanawiam się
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Mój muzułmański przyjaciel nie ma żony, ale wkrótce będzie miał, zobaczymy- czy będzie ją bił, co do zabijania niewiernych ma taki sam stosunek jak ja - zabójstwo to zło.

@Mori ja również pozwalam ci nie kupować w amazonie.

_________________
BOYCOTT AMAZON.COM !!!!


18 lis 2010 0:55:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010 20:23:00
Posty: 21
eCzytnik: zastanawiam się
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
http://www.youtube.com/watch?v=fVut7hl0WaI

posłuchajcie i sami oceńcie

_________________
BOYCOTT AMAZON.COM !!!!


18 lis 2010 1:08:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
Nie dowiedzialem sie z tego programu niczego czego bym nie wiedzial. Drugi gosc wlasciwie powtorzyl to, co tu pisalem. Duzo ciekawszy jest pierwszy gosc - ksywka Dr. Phil. Ktory normalny psycholog/tereapeuta ma ksywke? Ale w tym przypadku nie mamy do czynienia z normalnym facetem - ale niezwykle popularnym prowadzacym programu, w ktorym czesto namietnie analizuje sie czy z tego powodu ze Britney ma dzisiaj czerwone gacie wynika, ze tatus jej nie kochal i znowu trafi do kliniki odwykowej. Taki jest wlasnie poziom amerykanskiej publicystyki.


18 lis 2010 9:07:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010 20:23:00
Posty: 21
eCzytnik: zastanawiam się
Post Re: Pedofilia w Kindle Store - komentarze
jak sam zauważyłeś poziom amerykańskiej merytoryki nie jest wysoki ale takie jest postrzeganie tej sprawy przez znaczną część amerykanów, do mnie przemawia natomiast jedno spostrzeżeni, które uczynił Dr.Phil - książka mogła stanowić usprawiedliwienie działań pedofilskich i stanowić linię obrony dla pedofili w USa, (podstawa usprawiedliwienia działania - skoro jest oficjalny przewodnik i można to kupić, to ja nie robię nic złego), czy wręcz usankcjonowania takich czynów.

_________________
BOYCOTT AMAZON.COM !!!!


18 lis 2010 22:56:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron