Teraz jest 18 kwi 2024 19:25:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Dyskusje na temat przeglądarek. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post Dyskusje na temat przeglądarek.
Temat założony dla dyskutowania na temat wad i zalet przeglądarek. Dla mnie najlepszą przeglądarką jest firefox z kilku względów, przede wszystkim mnogość wtyczek. Bez problemu można tak bardzo spersonalizować firefoxa, jak tylko chcesz (ja bez niektórych wtyczek już żyć nie umiem :D). Teraz Wasza kolej :)


Ostatnio edytowano 16 lip 2007 16:05:54 przez Obi-One, łącznie edytowano 1 raz



16 lip 2007 13:24:53
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Pan chyba zgubił linka do tej strony. Już go Panu podaję - moja Opera nie miała problemu z jego odszukaniem. Zapewne Pański Lisek miał. Współczuję =]

W zasadzie ten temat należałoby zamknąć już teraz, bo przecież odpowiedzi nie będzie - bo jakie mogą być? Że co, że są jakieś bzdurne wtyczki, które nie są tak naprawdę nikomu potrzebne? Ano są, i co z tego? Są też nakładki na IE, którymi podnieca się wielu (np. Maxthon czy Avant), co nie czyni ich dobrymi. A też mają mnóstwo dodatków, z których nikt nie korzysta.

Poza tym, zapominasz, Obi, o tym, że Opera jest dużo bezpieczniejsza niż Lisek i to już jest niepodważalne. Porównaj:
http://secunia.com/product/12434/
http://secunia.com/product/10615/

Dziękuję, nie mam więcej pytań do świadka.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lip 2007 13:30:32
Zobacz profil WWW
Post 
dokladnie, jak Admin mogl taki bezsensowny temat zalozyc, przypomina mi sie pewnien tekst z ksiazki: kto byl najwiekszym poeta i dlaczego to byl Słowacki?


Jak juz temat powienbrzmiec: co lepsze opera czy ff wg uzytkownikow, a nie taki...


rownie dobrze mozna by zalozyc temat: dlaczego mnie tak bardzo lubicie.


wracajac do meritum sprawy: nie mam opery nie wypowiadam sie...
w ff dobrze mi sie działa i tyle, bywałam tez na operze i rowniez nie bylo problemow. Tak wiec kazdy jak lubi.


16 lip 2007 14:35:23
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Dlaczego FF a nie Opera? Bo Opera ma lipny interfejs i jestem konserwatystą. Ale przeglądarki sa dla ludzi, ktoś chce to może korzystać nawet z Lynxa, nie ma lepszej czy gorszej przeglądarki. Jest tylko kwestia doboru przeglądarki do swoich potrzeb.


16 lip 2007 15:01:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Nazwa tematu rzeczywiście ciut niefortunna ;) Wypowiem się tylko na temat firefoxa, ponieważ z operą nie miałem styczności. Na pewno dużo wygodniejszy od IE, mi strony ładują się mniej problemowo, podoba mi się też kilka bajerów, jak np. karty zamiast nowych okienek czy też automatyczne sprawdzanie pisowni... Ale takie rzeczy to ma i pewnie Opera. Tak czy siak dla mnie - użytkownika Internetu, który tylko czasami trochę poserfuje i wypowie się na pewnym forum wystarcza :)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


16 lip 2007 15:30:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Temat był wymyślany po to, żeby zdenerwować drogiego Moriego :) A na poważnie, to ma to być dyskusja o zaletach przeglądarek. Temat zaraz zmienię.


16 lip 2007 16:04:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
No to ja sie teraz wypowiem :)

Jestem od 2 lat wierny przegladarce OPERA, nie jestem za FireFoxem ani IE, ponieważ się przyzwyczaiłem do operetki ;)

a wiec dlaczego opera ? oto odpowiedz
- Gesty myszki - pozwalaja one na najprostrzym szczurku no kozystanie z funkcji "wstecz" i "dalej" przy odpowidnim nacisnieciu klawiszy na myszce :D tak samo klikniecie rolką na linku otwiera go w nowej zakladce
- Interfejs - bardzo przejzysty intuicyjny, ktory mozna dostosować indywidualnie do własnych potrzeb, ew. kazdy moze pobrać "skina" ;)
- Brak jakiej kolwiek awaryjności czy problemów z niewyświetlaniem stron
- Szybka praca - w porownaniu do IE 5 i 6
- Automatyczne blokowanie reklam i wyskakujacych okienek (FF ma taka wtyczke, IE w wersji 6 nic takiego nie posiadał, nie wiem jak 7)
- Pozwala na kontynuowanie sesji po zamknieciu przegladarki ( Po ponownym uruchomieniu Opery, uruchamiaja sie strony ktore poprzednio ogladalismy - szczegolnie przydatne jesli zalozmy zawiesił sie nam komputer ;) )
- Możliwość dodania najczesciej odwiedzanych stron w formie ikonki na pasku adresowym
- Kosz na strony - kazda zamknieta strona trafia do kosza - w kolejnosci w jakiej były zamykane i w kazdym momencie mozemy wrocic do strony ktora przypadkiem nam sie zamknęła
- Możliwość powiekszania witryn - szczegolnie jesli chcemy ogladać jakies filmiki czy czytać tekst ktory dla naszego oka wydaje sie za mały
- Dośc specyficzny sposob zapamietywania haseł mozemy ustawić w pamieci opery aby dla danej witryny zapamietywałlogin i hasło a po przejsciu na dana witryne klikniecie jednej ikonki powoduje automatyczne zalogowanie - nie polecam jesli z komputera i 1 konta kozysta wiele osob ale dla 1 uzytkownika to bardzo ułątwia prace :)

Bardzo mozliwe iż FF ma podobne funkcje, ale jakoś nie moge sie do niego przyzwyczaić - probowałem kiedys ;) jednak moje uzytkowanie FF opiera sie tak samo jak uzytkowanie IE - wejdz na strone, zrob co musisz, wyjdź.

To by było na tyle ile mi sie przypomniało :)


16 lip 2007 18:22:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
mako napisał(a):
No to ja sie teraz wypowiem :)

Jestem od 2 lat wierny przegladarce OPERA, nie jestem za FireFoxem ani IE, ponieważ się przyzwyczaiłem do operetki ;)

a wiec dlaczego opera ? oto odpowiedz
- Gesty myszki - pozwalaja one na najprostrzym szczurku no kozystanie z funkcji "wstecz" i "dalej" przy odpowidnim nacisnieciu klawiszy na myszce :D tak samo klikniecie rolką na linku otwiera go w nowej zakladce
- Interfejs - bardzo przejzysty intuicyjny, ktory mozna dostosować indywidualnie do własnych potrzeb, ew. kazdy moze pobrać "skina" ;)
- Brak jakiej kolwiek awaryjności czy problemów z niewyświetlaniem stron
- Szybka praca - w porownaniu do IE 5 i 6
- Automatyczne blokowanie reklam i wyskakujacych okienek (FF ma taka wtyczke, IE w wersji 6 nic takiego nie posiadał, nie wiem jak 7)
- Pozwala na kontynuowanie sesji po zamknieciu przegladarki ( Po ponownym uruchomieniu Opery, uruchamiaja sie strony ktore poprzednio ogladalismy - szczegolnie przydatne jesli zalozmy zawiesił sie nam komputer ;) )
- Możliwość dodania najczesciej odwiedzanych stron w formie ikonki na pasku adresowym
- Kosz na strony - kazda zamknieta strona trafia do kosza - w kolejnosci w jakiej były zamykane i w kazdym momencie mozemy wrocic do strony ktora przypadkiem nam sie zamknęła
- Możliwość powiekszania witryn - szczegolnie jesli chcemy ogladać jakies filmiki czy czytać tekst ktory dla naszego oka wydaje sie za mały
- Dośc specyficzny sposob zapamietywania haseł mozemy ustawić w pamieci opery aby dla danej witryny zapamietywałlogin i hasło a po przejsciu na dana witryne klikniecie jednej ikonki powoduje automatyczne zalogowanie - nie polecam jesli z komputera i 1 konta kozysta wiele osob ale dla 1 uzytkownika to bardzo ułątwia prace :)

Bardzo mozliwe iż FF ma podobne funkcje, ale jakoś nie moge sie do niego przyzwyczaić - probowałem kiedys ;) jednak moje uzytkowanie FF opiera sie tak samo jak uzytkowanie IE - wejdz na strone, zrob co musisz, wyjdź.

To by było na tyle ile mi sie przypomniało :)


1. W FF też masz wtyczkę, która pozwala Ci to robić.
2. Interfejs też bardzo fajny, przejrzysty i mnóstwo skórek do zainstalowania.
3. Podobnie
4. Podobnie
5. Tak jak napisałeś - AdBlock Plus blokuje wszystko co trzeba (a jeśli chcesz to nawet i więcej :) )
6. Po zawieszeniu się komputera też jest możliwość kontynuowania sesji. Przy normalnym wyłączaniu nie wiem, ale się nie spotkałem. Szczerze mówiąc ta opcja najbardziej mnie drażni o Operze ;)
7. Podobnie
8. W FF wchodzisz do historii i masz zakładkę ostatnio zamknięte karty. Tak więc podobnie
9. Też jest
10. FF też zapamiętuje hasła :)

Mi najbardziej podoba się w moim lisku wtyczka Download Statusbar oraz Foxy Tunes - pierwsza pokazuje ściągane pliki na pasku na dole strony, druga umożliwia sterowanie Winampem (lub innym odtwarzaczem - obsługuje bodajże 24) z poziomu przeglądarki (gustowne przyciski na pasku pod stroną). No i jeszcze Gmail Manager - sprawdza nowe wiadomości w poczcie Gmail oraz automatycznie do niej loguje przy starcie przeglądarki.


16 lip 2007 18:33:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Obi-One napisał(a):

1. W FF też masz wtyczkę, która pozwala Ci to robić.
5. Tak jak napisałeś - AdBlock Plus blokuje wszystko co trzeba (a jeśli chcesz to nawet i więcej :) )
6. Po zawieszeniu się komputera też jest możliwość kontynuowania sesji. Przy normalnym wyłączaniu nie wiem, ale się nie spotkałem. Szczerze mówiąc ta opcja najbardziej mnie drażni o Operze ;)
8. W FF wchodzisz do historii i masz zakładkę ostatnio zamknięte karty. Tak więc podobnie


1. własnie ... wtyczka, tam masz wszystko bez doinstalowywania wtyczek, pamietaj ze wiekszość uzytkownikow nie ma ochoty bawic sie w pobieranie kolejnych dodatków do swoich przegladarek
5. Tak własnie znowu wtyczka :P Mi reklamy blokuje Norton Internet Security wiec nawet w IE nie mam problemu z tym ;)
6. To kwestai ustawien mozesz ustawic aby po zamknieciu wszystkie zakladki były zamykane, ja osobiscie cenie opere za to gdyz Ciagle mam otwarte kilka stron na ktore nie musze od nowa wchodzic ;) tylko przechodze miedzy zakladkami
8. Historia to oddzielna bajka :D to nawet obsluguje IE ;P


16 lip 2007 18:45:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Obi-One napisał(a):

10. FF też zapamiętuje hasła :)



w inny sposob niz Opera, w Operze 1 klikniecie na specjalny button i masz menedzera hasel - wybierasz ktore chcesz, trwa to szybciej niz w FF i jest wygodniejsze

1. Klawiesze 1 i 2 w Operze do przeskakiwania otwartych kart - dlatego kocham Opere, jest duzo szybciej niz klikanie myszka po kartach, Fju do przegladania neta uzywa 2och rak, skroty klawiszowe + myszka -> szybciej, duuuuuzo szybiciej.

2. Szybkie Wybieranie - to zmiadzyło FF :) uwielbiam ta funkcje, zadnych paskow, czy zakladek wszystko co trzeba w zasiegu wzroku - genialna opcja.

3. Wtyczki - chromole, po co mi pół-produkt na ktory musze wrzucic 15 wtyczek aby wygodnie serfowac ? A tak Operka i surfowanie jest piekne :D.

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


16 lip 2007 19:13:24
Zobacz profil
Post 
ale teraz zobaczcie jedno: kazdy jest do jakies przywiazany przegladarki i teraz wytykanie sobie co w mojej jest a w twojej nie ma nie ma chyba sensu, chociaz jakby zrobic ogromna liste i porownac tak jak np dwie komorki sie porownuje to moze wtedy by ludzie pozmieniali zdania?


16 lip 2007 19:15:45
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
na_pająka napisał(a):
ale teraz zobaczcie jedno: kazdy jest do jakies przywiazany przegladarki i teraz wytykanie sobie co w mojej jest a w twojej nie ma nie ma chyba sensu, chociaz jakby zrobic ogromna liste i porownac tak jak np dwie komorki sie porownuje to moze wtedy by ludzie pozmieniali zdania?


Masz racje, przeglądarka to kwestia przyzwyczajenia, kiedyś kozystałem z IE i nie sadziłem iz inna moze byc mi do czegokolwiek potrzebna bo i po co mi wiecej niz mozliwosc odpalenia Google ...

Jednak ta dyskusja moze wpłynąć na decyzje uzytkownikow ktorzy nie maja jeszcze wyrobionego zdania i chcą się przesiąść z gołego IE na inna przegladarke, tu mogą znaleźć rzeczy ktore w wyraźny sposob wpłyną na ich decyzje.

Osobiście mowie, nie potrafie odnaleźć sie w FF gdyz brak mi opcji ktore serwuje Opera ;) plusem opery dla win xp (bez Sp) jest wersja opery z java ktora sie instaluje przy instalacji przegladarki


16 lip 2007 19:32:11
Zobacz profil
Post 
Jaki program najlepiej blokuje reklamy w przeglądarce IE 7 PL?
Do tej pory używałem Ad Munchera 4.7, ale to sito jest dziurawe i wiele reklam się prześlizguje.

ps. samej przeglądarki zmienić nie mogę, bo szef w pracy zabronił czegokolwiek ruszać.


22 lip 2007 5:50:49
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Avro napisał(a):
Jaki program najlepiej blokuje reklamy w przeglądarce IE 7 PL?
Do tej pory używałem Ad Munchera 4.7, ale to sito jest dziurawe i wiele reklam się prześlizguje.

ps. samej przeglądarki zmienić nie mogę, bo szef w pracy zabronił czegokolwiek ruszać.


Jeżeli wolno Ci instalować programy, Proxomitron. Stary, ale naprawdę skuteczny. Będziesz chciał to podeślę Ci moje ustawienia do niego.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 lip 2007 8:54:09
Zobacz profil WWW
Post 
Moim zdaniem najlepsza przeglądarka to opera choc ma wiele "niedoróbek" np. tak jak pisałem w jednym z postów w operze wyskakuiją błędy a gdy skopiowac link i wkleic do mozilli wszystko jest ok. Ale to nie zmienia faktu że każda z przeglądarek ma swoje plusy i minusy. Kwestią jest tylko to czy te minusy akceptujemy czy nie. Pozdrawiam


01 mar 2008 16:25:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron