Teraz jest 29 mar 2024 16:29:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Reklamy na KINDLE można wyłączyć.... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Nie wiem jak to się ma do wcześniejszych wersji, ale w K4 i KT to działa:

Reklamy na Kindlu można wyłączyć z poziomu ustawień. Jest to legalny sposób i Amazon umożliwia taką ewentualność ZAREJESTROWANYM UŻYTKOWNIKOM za opłatą $30.
A zatem jeżeli nie zarejestrujemy swojego Kindla (a nie musimy tego robić) to nie będziemy mieli reklam - bo Amazon nie będzie miał sposobu, aby je nam dostarczać.
Wówczas możemy cieszyć się czystą, pozbawioną 'komercyjnego śmiecia' wersją urządzenia a przy okazji zaoszczędzić trochę grosza :)

Rozważmy co nam daje Rejestracja i oceńmy czy w gruncie rzeczy musimy to robić? Nie wiem czy rejestracja jest konieczna - tak naprawdę niewiele wnosi - odblokowuje jedynie niektóre, mało istotne funkcje i tyle.
No chyba, że ktoś lubi literaturę anglojęzyczną i korzysta z oferty sklepu amazona - to co innego.
Ja nie korzystam - książki wgrywam poprzez Calibre za pomocą USB i nie mam reklam, bo nie zarejestrowałem urządzenia :-)
Co Wy na to?
______
w ramach uzupełnienia wątku dodam, że wyświetlanie reklam można ZABLOKOWAĆ dodając do katalogu /system
atrybut .assets a następnie restartując urządzenie.
Trzeba jednak pamiętać, że takiego typu blokada nie jest akceptowana przez Amazona i bezpieczniej ją zastosować po wcześniejszej rejestracji urządzenia. Dokładnie jak to się robi znajdziesz w innym wątku forum. :-)


Ostatnio edytowano 15 mar 2012 20:43:20 przez eeon, łącznie edytowano 1 raz



02 mar 2012 13:18:44
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Cool story, Sis... :zzz


02 mar 2012 13:38:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lut 2012 16:21:18
Posty: 24
eCzytnik: kindle PW2
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Mi reklamy w kindle nie przeszkadzają, a jestem (delikatnie mówiąc) nerwowy względem nachalnych reklam. Po pojawieniu się wyskakujących na całe okno grających reklam(była taka moda, wśród nierozgarniętych"speców" od reklamy, kilka lat temu) w złości postanowiłem bojkotować nachalnie reklamowane produkty. "Od zawsze" mam adblocka(blokowanie reklam w przeglądarce) uruchomionego: kiedyś na Firefoxie, przez Operę po Chrome("ad sense google" nie ukrywam, nie widać ich, nie przeszkadzają mi, nawet czasem pomagają, bo są dobrze dobrane).
Gdy "podjarany" czekałem na kuriera z moim kindle classic, z rozpędu, zgodnie z tradycją zacząłem się przygotowywać do usunięcia reklam metodą nielegalną. Ale minął jeden, drugi, trzeci dzień... panowie i panie, naprawdę one są tak nieinwazyjne, że moim zdaniem nie ma sensu się trudzić.
Nigdy nie miałem wygaszacza i tym razem sobie daruję, im więcej zacznę kombinować z softem, tym łatwiej wpaść w manię przerabiania, dodawania, upgrejdowania, ukombajniania, aż wreszcie coś się stanie i będę płakał nad zablokowanym kindlem. A tak, zamiast się bawić w "crackera;)": czytam, czytam, czytam.

Co do pomijania rejestracji, rozumiem, że tracimy wtedy możliwość wysyłana na czytnik poprzez maila. Dla mnie nie do przyjęcia. Dlaczego? Zainstalowałem w przeglądarce wtyczkę "send to kindle"(jest masa podobnych). Teraz, gdy znajdę interesujący artykuł na laptopie: naduszam magiczny przycisk z miniaturą kindla, obok paska adresu. Skrypt obiera stronę z reklam, niepotrzebnych bajerów, przerabia tekst i obrazki z artykułu do mobi. Artykuł jest za chwilę na kindlu, wszystko za pomocą dokładnie dwóch kliknięć.
To samo z gotowymi gazetami. Wystarczy subskrybować na egazeciarz.pl i gazety (oraz czasopisma, serwisy www, blogi) same pojawiają się w określone dni na kindlu.
No i sprawa wygodniejszego(spontanicznego) kupna książek, nie potrzebujemy kabla.

Dochodzi jeszcze sprawa ewentualnej (odpukać w nielakierowany epapier) reklamacji. Nie wiem ja to jest z reklamowaniem niezarejestrowanego kindla(oraz z rejestrowaniem sporo po zakupie) gdzieś mi się obiło o uszy, że może powodować to dodatkowe problemy.


02 mar 2012 14:17:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Moim zdaniem bezsens. Totalny bezsens. Brak reklam rekompensować sobie ogromną użytecznością Amazona, począwszy na możliwości wysyłania bezprzewodowego książek, na gwarancji kończywszy. Dla mnie to bezesens. Reklamy Amazona są zupełnie bezinwazyjne :)


02 mar 2012 16:40:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Na tym forum jest przecież poradnik jak wyłączyć reklamy, bez konieczności rezygnacji z użyteczności oraz bez ingerencji w soft.


02 mar 2012 17:06:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 12:44:02
Posty: 18
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Niby bezinwazyjne ale jak przychodzi do mnie dziewczyna i widzi reklamę z piękną kobiecą twarzą to reklamy Amazona są dla mnie bardzo inwazyjne :D


02 mar 2012 17:09:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
A tak, też przeładowywałem parę razy, aby się pokazała... :D

@Sparks: znasz jeszcze jakieś serwisy oprócz egazeciarz.pl?


02 mar 2012 18:32:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 12:44:02
Posty: 18
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
@daker,
http://sendtoreader.com/subscriptions/
http://kindlefeeder.com/
Tyle udało mi się znaleść;)


03 mar 2012 11:42:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
w Calibre można pobierać 'Newsy' w tym polskie wydania większości gazet i w locie je konwertować do .mobi :-)
Korzystam i se chwalę :-)


03 mar 2012 13:30:11
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
eeon nie żebym się czepiał ale nie " se " tylko " sobie " - nie bardzo rozumiem sens kupowania Kindle i nie rejestrowania go to raz a dwa ja wolałem dołożyć te 50 $ i mieć spokój z reklamami czy z ewentualnym reklamowaniem na gwarancji. I nie jestem jakimś krezusem finansowym - jak dla każdego i jedna złotówka się liczy .

Cytuj:
A zatem jeżeli nie zarejestrujemy swojego Kindla (a nie musimy tego robić) to nie będziemy mieli reklam - bo Amazon nie będzie miał sposobu, aby je nam dostarczać.
Wówczas możemy cieszyć się czystą, pozbawioną 'komercyjnego śmiecia' wersją urządzenia a przy okazji zaoszczędzić trochę grosza :)

Rozważmy co nam daje Rejestracja i oceńmy czy w gruncie rzeczy musimy to robić? Nie wiem czy rejestracja jest konieczna - tak naprawdę niewiele wnosi - odblokowuje jedynie niektóre, mało istotne funkcje i tyle.


Ale ostatecznie nie muszę rozumieć sensu twojego rozumowania..... - wole żyć w błogiej nieświadomości :mrgreen: .


03 mar 2012 14:02:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
kris68, jasne, że nic nie musisz - tym bardziej rozumieć :-)


03 mar 2012 17:26:02
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
eeon - nauczyl bys sie czasem czytać miedzy wierszami - to pomaga naprawdę ;)


03 mar 2012 17:42:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
kris68, a Ty przestałbyś się czepiać jeśli nie ku temu specjalnego powodu ;)


03 mar 2012 17:47:06
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Spoko ;)


03 mar 2012 18:02:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sie 2011 16:18:29
Posty: 4
eCzytnik: Amazon Kindle 3G
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Jeśli ktoś możliwości porządkowania książek w kolekcje oraz przesyłania sobie tekstów mailem (z możliwością automatycznej konwersji) nazywa "mało istotnymi funkcjami" to się mu dziwię.
No ale różni są ludzie, ja wolę ułatwienia i porządek utrzymany przy pomocy kolekcji - ktoś inny brak reklam.... no ale ja też nie mam reklam w końcu 30$ to cena raptem 3 książek.


04 mar 2012 22:17:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: