Teraz jest 19 kwi 2024 8:28:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jailbreak, dodatkowe aplikacje, alternatywne systemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2016 14:39:07
Posty: 30
Post Jailbreak, dodatkowe aplikacje, alternatywne systemy
Witam.

Jestem posiadaczem Paperwhite 3 i ostatnio coraz mocniej odczuwam jego ograniczenia i zastój, jeżeli chodzi o jakieś nowe przydatne funkcje. Zastanawiam się, czy nie dokonać jailbreaka, aby dostosować czytnik pod siebie ale mam kilka wątpliwości i pytań, które wymienię tu w formie ponumerowanej, aby łatwiej było odpowiedzieć na konkretne pytania, bo wiem, że temat jest skomplikowany.

Przede wszystkim dlaczego chcę dokonać jailbreaka i wgrać dodatkowe aplikacje, a może nawet cały system alternatywny, bo czytałem trochę o nich:

1. Obsługa dodatkowych formatów - chodzi mi o epub, aby nie trzeba było dokonać konwersji i epub bez DRM czytać normalnie bez przeróbek

2. Inna przeglądarka internetowa - kindlowa jest okropna i często nie mogę przeglądać prostych stron i korzystać z portali, na których mam subskrypcje ebooków -myślę, że chodzi o jakąś technologię. Przykładowo mogę się zalogować na Scribd i kiedy odnajdę książkę w mojej biblioteczce i wcisnę "Continue Reading", przekierowuje mnie do sklepu Google Play, aby kupić aplikację Scribd i książka nie otwiera się na mobilnej stronie, a na smartfonie, tablecie czy komputerze normalnie mogę ja online czytać

3. Dodatkowe aplikacje narzędziowe - przydał by mi się dobry kalkulator naukowy i jakieś tego typu proste narzędzia

4. Obsługa pendrive - czy da się to w ogóle jakoś zrobić? Miejsca na czytniku szybko ubywa, z chmurami też różnie bywa i nie jest to wygodne, a tak to mógłbym trzymać to co aktualnie czytam na czytniku, a resztę mieć na pendrivie. Dodatkowa zaleta tego rozwiązania to posiadanie folderów - na pendrivie miałbym wszystko zorganizowane jak chcę i na czytniku niekoniecznie muszę mieć wtedy.

5. Polska klawiatura - bardzo mi jej brakuje do wyszukiwania polskich słów w słownikach


A oto moje wątpliwości i pytania:

1. Czy w przypadku jailbreaka (a także wgrania alternatywnego systemu, bo się nad tym zastanawiam) można wrócić potem do oryginalnego oprogramowania Kindle bez jailbreaka?

2. Co z książkami kupionymi z Amazonu posiadającymi DRM? O ile w przypadku jailbreaka tylko odblokowuje się istniejący system, to jednak wgranie systemu alternatywnego to już duża ingerencja i zakładam, że czytnik (jego oprogramowanie) nie odczyta ebooków z DRM?

3. Jak się maja kwestie ze słownikami w różnych alternatywnych oprogramowaniach? Jedną z głównych zalet Kindla jest to, że za darmo ma się słowniki, które można przesłać bezprzewodowo lub po kablu i z nich korzystać. Czy alternatywne oprogramowania obsłużą te słowniki? To pytanie wiąże się częściowo z poprzednim - mają one DRM, więc czytnik musi je rozpoznać, ale także nie wiem, czy inne oprogramowania obsługują słowniki

4. Jakie strony odwiedzić by poczytać o modyfikacjach i skąd pobrać na Paperwhite 3 z jailbreakiem dodatkowe czytniki, przeglądarki internetowe itp., tak aby były one w najnowszych możliwych wersjach - zależy mi na tym przede wszystkim w przypadku alternatywnych przeglądarek, gdyż takie oprogramowanie powinno być w miarę nowe na każdym urządzeniu

Dziękuję z góry za odpowiedzi.


09 mar 2017 14:26:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2016 14:39:07
Posty: 30
Post Re: Jailbreak, dodatkowe aplikacje, alternatywne systemy
Czytałem kiedyś o alternatywnym oprogramowaniu na Paperwhite, ale to nieważne teraz, bo i tak wolę zrobić sam jailbreak.

Co do DRM jeszcze, to domyślam się, że gdzieś był na to wątek, ale jak wygląda zdejmowanie DRM od strony prawnej? Zastanawiałem się, czy np. jakbym kiedyś chciał zmienić czytnik i ekosystem na inny i kupić PocketBooka czy Kobo, to czy gdybym zdjął DRMy ze wszystkich książek, to czy moja kolekcja byłaby dalej legalna? Czytałem kiedyś, że nawet w samym USA są spory co do tego, czy to legalne czy nie, a jak jest u nas i w UE ogólnie?

W zasadzie to przy Kindlu trzymają mnie głównie słowniki i jakby Kobo wszedł do nas oficjalnie, albo wyszłyby dobre na PocketBooka, mógłbym się przesiąść, ale co z tą ogromną kolekcją kupioną w sklepie Amazonu? 3/4 książek mam kupionych na Amazonie, z czego znaczna większość ma DRM - jest to około setka książek...

Po kupnie każdej książki kopiuję ją na pendrive'a, więc wszystkie zakupione amazonowe książki mam na nim. Nie odczytam ich na komputerze, ale mam na wszelki wypadek, by na nowo wgrać, albo właśnie zdjąć DRM, ale jeszcze tego nie zrobiłem.


09 mar 2017 20:47:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron