Teraz jest 29 mar 2024 16:14:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
i62 (biały) uaktualnienie z 20120618 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Nowy firmware 20120618 do i62
A ja już wróciłam do wersji z lutego, która jak do tej pory najbardziej mi odpowiada...


26 cze 2012 14:04:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2012 7:34:58
Posty: 21
eCzytnik: Boox i62
Post Re: Nowy firmware 20120618 do i62
Z tym wskaźnikiem to fakt :) Dłuższą chwilę zajęło mi zrozumienie, że to nie ja jestem ślepy, tylko wskaźnika nie ma :)


26 cze 2012 14:49:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy firmware 20120618 do i62
Bene napisał(a):
A może należałoby zatrudnić rodzimych programistów do napisania własnego firmware'u, którego nie potrafią dobrze napisać nasi chińscy przyjaciele a kupować od nich sam hardware? Może trzeba zrobić coś raz a naprawdę dobrze? :?

Myślę, że wystarczyłoby, gdyby boox wydał swoje oprogramowanie na licencji open source i odblokował bootloader, a zaraz pojawiłyby się poprawki od posiadaczy tych czytników.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


26 cze 2012 15:28:51
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowy firmware 20120618 do i62
radzio27 napisał(a):
nie dałoby się nic zrobić, aby czcionki wyswietlane w Adobe Reader były grubsze,"tłuściejesze", bardziej wyraziste??
W plikach PDF Adobe Reader ma opcję "Glyph embolden", natomiast w epub nie ma na to wpływu, zależy od wbudowanej czcionki w pliku, nie da się zmienić kroju (co może robić FBReader lub CoolReader), można powiększyć.

Bene napisał(a):
książki formatowanie bardzo poprawne w FBReaderze wyglądają tragicznie w CR. Wygląda to jakby nie potrafił wyświetlać jednego typu czcionki "normalnego", "bold" i "italic" a zamiast tego wyświetlał 3 różne typy czcionek, chociaż w FBR wszystko wygląda poprawnie. Nie działa też dotykowe zmienianie stron.
W związku z tym pytanie - po co pakować się w dodatkowy, źle zintegrowany z systemem program do czytania, zamiast zaktualizować dobrze działającego FBR? Tłumaczenie o czytaniu od prawej do lewej jakoś mnie nie przekonuje.
A może należałoby zatrudnić rodzimych programistów do napisania własnego firmware'u, którego nie potrafią dobrze napisać nasi chińscy przyjaciele a kupować od nich sam hardware? Może trzeba zrobić coś raz a naprawdę dobrze? :?
Integracja CoolReader-a wciąż nie jest kompletna. Wciąż zgłaszamy problemy z nim związane.
Ale jeśli chodzi o wyświetlanie książki z różnymi czcionkami, to FBReader wyświetla wszystko jednym, wybranym krojem czcionki, natomiast CoolReader ma bogatszą interpretację i dodatkowo listę styli (plik css dla każdego obsługiwanego formatu). Może tu jest problem? Może stosuje odrębne czcionki do tekstu, który oprócz zmiany atrybutu ma jeszcze przypisany inny styl?
Na razie próbujemy zrobić księgarnię i klienta do "chmury" i jest sporo pracy ze zgraniem tego na wszystkie modele z WiFi.

awujotka napisał(a):
Na gorąco moje wrażenia z aktualizacji:
1. dlaczego samoczynnie zmieniają się nazwy plików???? pdf-y i epub-y na moich oczach wróciły do oryginalnych, a ja wolałabym mieć swoje nazwy...
To niemożliwe!
Raczej może chodzić o to, że w nowszej wersji, w tym trybie widoku pokazuje informacje z metadanych, a przedtem pokazywał nazwy plików?

awujotka napisał(a):
2. Bene wyżej napisał, że po dwukrotnym kliknięciu na słowo uruchomia się słownik - u mnie zmieniają się strony o 2 do przodu lub do tyłu, w zależności od położenia słowa. Jak wymusić włączenie się słownika bez wychodzenia z tekstu????
Jeśli podwójne "puknięcie" nie wychodzi, to można bez wychodzenia z tekstu, wywołać Menu a w nim "Narzędzia" i wskazać opcję "Wyszukaj w słowniku" (pierwsze ładowanie słowników trwa troszkę dłużej, kolejne wywołanie następuje od razu).


26 cze 2012 15:47:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
fbreader + plik rtf, w opcjach zasilania ustawione usypianie po 3 min.

Zauważyłem następujące dziwne zachowanie czytnika: po jakimś czasie (czytanie, kilka uśpień) czytnik przestaje się usypiać, następnie przestaje działać dotyk (działają klawisze) na koniec czytnik się zawiesza (trzeba resetować). Nie jest to szczególnie uciążliwe bo okres występowania poszczególnych objawów jest wydłużony. Ciekawy jestem czy ktoś zaobserwował podobne zachowanie czytnika?


16 lip 2012 18:24:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012 1:04:11
Posty: 3
Lokalizacja: Gdingen
eCzytnik: Onyx boox i62
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Po uśpieniu przestaje działać dotyk.Muszę wyłączyć czytnik.Po włączeniu działa normalnie,ale problem z usypianiem jest irytujący.Druga sprawa,to brak w opcjach zasilania procentowego wskaźnika naładowania baterii.W oprogramowaniu z lutego była to naprawde przydatna rzecz.Czy w nowym update bedą naprawione ww błędy?

_________________
Albo śmierć albo zwycięstwo.Aut mors aut victoria

Bo Dobry Klan To Czysty Klan...

Obrazek


17 lip 2012 17:24:48
Zobacz profil WWW
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Leniuch napisał(a):
Po uśpieniu przestaje działać dotyk.Muszę wyłączyć czytnik.Po włączeniu działa normalnie,ale problem z usypianiem jest irytujący.
Jaka aplikacja do czytania (z jakim formatem pliku) jest wtedy używana? Czy dzieje się tak w każdej aplikacji (Adobe Reader, FBReader...)?


17 lip 2012 19:10:20
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2012 17:37:26
Posty: 3
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Plizzz, plizzz czy ktoś może mi dać namiar na/udostępnić wersję na i62 z numerekiem o ile dobrze pamiętam 418 na końcu, nie wiem z jaka datą jest to oprogramowanie, było w od nowości w zakupionym i62 (którym nb dotąd jestem zachwycona).

Zrobiłam upgrade do wersji 20120618 i porażka, dla mnie nie do zaakceptowania jest wyświetlanie plików z metadanych zamiast tak jak było poprzednio z nazw plików. Istny misz-masz mi się zrobił.
Gdybym chciała mieć tak jak w Kundlu to kupiłabym Kundla. Kupuję już po raz trzeci ereader z serii Onyx dlatego, że daje mi swobodę m.in. w organizacji biblioteki. A teraz zrobiono mi krzywdę, o której pragnę czym prędzej zapomnieć wracając do poprzedniej wersji oprogramowania. Pomocy!


23 lip 2012 17:59:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Proszę bardzo - to do tej pory jak najbardziej stabilna wersja z lutego:

https://www.dropbox.com/s/772dxc7ef6sji ... 120209.zip


23 lip 2012 18:21:55
Zobacz profil
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
spireus napisał(a):
dla mnie nie do zaakceptowania jest wyświetlanie plików z metadanych zamiast tak jak było poprzednio z nazw plików.
Metadane, to nowa funkcjonalność - użytkownicy zgłaszali potrzebę wyświetlania metadanych wzorem innych czytników.
W następnej aktualizacji będzie dostępna opcja umożliwiająca wybór między wyświetlaniem nazw plików albo metadanych.


23 lip 2012 18:42:03
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2012 17:37:26
Posty: 3
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Ślicznie dziękuję :) , od razu dokonałam operacji na otwartym sercu mojego buczka, ożył i znów jest mój najulubieńszy. Przy okazji podzielę się dygresją, od dawna, jeszcze od starego forum poczytuję forum jako prawdziwe, niewysychające źródełko wiedzy i samopomocy użytkowników ereaderów i Pana Roberta (co jest ewenementem), ale nie spodziewałam się tak szybkiego odzewu i to jest tak samo w sobie niezwykle optymistyczne. Dziękuję i już nie przynudzam. :)


23 lip 2012 19:25:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012 1:04:11
Posty: 3
Lokalizacja: Gdingen
eCzytnik: Onyx boox i62
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Cytuj:

Leniuch napisał(a):
Po uśpieniu przestaje działać dotyk.Muszę wyłączyć czytnik.Po włączeniu działa normalnie,ale problem z usypianiem jest irytujący.


Jaka aplikacja do czytania (z jakim formatem pliku) jest wtedy używana? Czy dzieje się tak w każdej aplikacji (Adobe Reader, FBReader...)?


Działo się to na podstawowych ustawieniach,ale po kilku twardych resetach problemy ustąpiły...

_________________
Albo śmierć albo zwycięstwo.Aut mors aut victoria

Bo Dobry Klan To Czysty Klan...

Obrazek


02 sie 2012 3:14:28
Zobacz profil WWW
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Ta wersja oprogramowania dla czytników Onyx Boox i62 (białe) jest ostatnią dostępną da tego modelu.

Przygotowaliśmy możliwość adaptacji tego modelu do używania oprogramowania właściwego dla i62 Espresso, którą opisałem w innym wątku:
http://forum.eksiazki.org/post95810.html#p95810


06 paź 2012 12:44:22
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Proszę o sprecyzowanie, bo nie rozumiem - czy to oznacza koniec wsparcia dla I62 i mamy się więcej nie spodziewać aktualizacji bezpośrednio dla niego?


06 paź 2012 23:21:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: i62 (biały) uaktualnienie z 20120618
Jak napisano - nie będzie nowych aktualizacji. ALE możesz podeslać swój czytnik do serwisu i ZA DARMO dostosują Ci go tak, że będziesz mógł wgrywać soft od i62 Espresso.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


07 paź 2012 19:36:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: