Teraz jest 27 kwi 2024 8:56:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna strona
Lark FreeBook 7.0 ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2011 0:02:27
Posty: 95
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
właśnie grzebię w grafice. hehehe. ciekawe efekty mi wychodzą ;)
wogóle nie mogę wyczuć jak zmienić składowe kolorów, jak już myślę że będzie ok to wychodzi kiszka.


a na chwilę obecną mam bez loga.

_________________
Wrocław, gg 2211489, borak@tlen.pl

http://www.lark.prv.pl - baza softu dla Eboków
http://chomikuj.pl/luksborak - soft dla Ebooków


12 kwi 2011 23:35:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
A może zrobić logo czarno białe było by łatwiej.
Czy wpisywałeś grafikę czarno białą jaki miałeś efekt


12 kwi 2011 23:42:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2011 23:38:15
Posty: 18
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Nie jest to ta sama wersja co Twoja Krzysztof :) Punktem odniesienia był ten sam, ostatni soft Wexlera. Dodałem tam parę zmian... Poza tym w "oryginalnym" rosyjskim sofcie prawdopodobnie był błąd - zdublowane czcionki, co wpływało na zmianę wielkości pliku z firmware. U mnie tego nie ma :D
W Twojej wersji, z tego co zauważyłem, skorzystałeś z gotowego tłumaczenia luksa z poprzedniej wersji, więc uciekło parę rzeczy np. opcja zmiany czcionki podczas czytania, itp ...
Jeśli chodzi o grafiki, to już zajęli się nimi nasi druzja ;) Są już do tego jakieś narzędzia...

_________________
Lark firmware by me rev. 1 (10.04.2011) Baza Wexler 1.2.6v2
Lark firmware by me rev. 2 (17.04.2011) Baza Lark
Lark firmware by me rev. 3 (1.05.2011) Baza China


Ostatnio edytowano 13 kwi 2011 0:06:48 przez Follow-Me, łącznie edytowano 1 raz



13 kwi 2011 0:03:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2011 0:02:27
Posty: 95
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Follow-Me napisał(a):
już uploaduję :D


tzn tak:
tłumaczenia są, ale może 30% tylko. ja zrobiłem pełne - w wielu miejscach u ciebie jest jak było. u mnie nic nie zostało starego. dziś nawet zmieniłem 3 wpisy.

a reszta ? wexler jaki dał Krzycho. no bez tych czcionek.

generalnie do nowego wexlera plik mozna ze starego przerzucić. działa. brakuje jedynie dwóch wpisów ze stylami ( nie wiem jak dodać na razie ) lepiej dopracowywyać tłumaczenia a nie robić na nowo bo to i szkoda czasu i sensu nie ma.


nowy wexler ma jeden plus w postaci scrolowania tekstu i tyle. te style są badziewne.
ostatnia rzecz dla mnie to przerobienie grafiki i będzie git.

no może jeszcze więcej poziomów podświetlenia.

_________________
Wrocław, gg 2211489, borak@tlen.pl

http://www.lark.prv.pl - baza softu dla Eboków
http://chomikuj.pl/luksborak - soft dla Ebooków


13 kwi 2011 0:16:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2011 23:38:15
Posty: 18
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
plik bazowy brałem bezpośrednio od Rosjan... Nie pobierałem z chomika Krzysztofa. Panowie spokojnie :D Wy byliście tutaj pierwsi i chwała Wam za to. Nawet dodałem do niej firmową czcionkę luksa, jako jedną z opcji ;) Dlatego grzecznie zapytałem, czy jest ktoś chętny do przetestowania mojej modyfikacji rosyjskiego softu....

_________________
Lark firmware by me rev. 1 (10.04.2011) Baza Wexler 1.2.6v2
Lark firmware by me rev. 2 (17.04.2011) Baza Lark
Lark firmware by me rev. 3 (1.05.2011) Baza China


13 kwi 2011 0:17:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Niebawem powinna pojawić się następna wersja softu.
Plik STRINGID z wersji 1.2.6v2 ma o 2 linie wjęcej na dodatkowe style.
Scrolowany tekst to bardzo wiele przy niewidocznych tytułach gdy mamy na początku autora a niestety większość ebooków tak ma. Ich programiści myślą i ciągle coś dodają.

Spokojnie przetestujemy i nikt tutaj się nie denerwuje jest poprostu o czym gadać i coś ciekawego zdziałać
:) im więcej takich jak my tym lepiej. I większa szansa na znalezienie sposobu wszelkich modyfikacji


13 kwi 2011 0:23:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2011 23:38:15
Posty: 18
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
luks napisał(a):

tzn tak:
tłumaczenia są, ale może 30% tylko

Tłumaczenia robiłem wyłącznie do naszego urządzenia. Nieprzetłumaczone są tylko wpisy, które nie są wogóle używane przez Larka a przeznaczone były do innych urządzeń opartych o ten sam chip. Jest więc ono kompletne...

Żadna z dotychczasowych wersji mi nie leżała dotychczas, więc postanowiłem zrobić swoją i się nią tutaj podzieliłem

W Primerze np. nie wyświetlały się poprawnie polskie czcionki w epubach, poza tym dość tandetne menu, mało rozbudowane kolorowe...

W Larku natomiast podobnie, jednak tłumaczenie było lepsze, więc najdłużej z niego korzystałem, dopóki nie wgrałem softu Wexlera... Zadzam się w pełni, że ten soft jest na razie najlepszy.

_________________
Lark firmware by me rev. 1 (10.04.2011) Baza Wexler 1.2.6v2
Lark firmware by me rev. 2 (17.04.2011) Baza Lark
Lark firmware by me rev. 3 (1.05.2011) Baza China


13 kwi 2011 6:28:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2011 18:57:52
Posty: 22
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
no i kupiłem czytnik..

tyle moge napisać że nie musze nic z nim majstrować..poczytawszy wasze posty zrozumiałem,że jesteście w pogoni za doskonałością..pytanie tylko czy aż tak warto :^ ..ja nie narzekam..wszystkie formaty tj.pdf'y ,rtf'y,doc zamieniam na format txt i jest jak w bajce- żadnych krzaków itp. jest miodzio.. jedynym minusem tego czytnika jest że wejście zasilające mogłoby być na górze czytnika oraz czytając w nocy delikatne utrudnienie w nawigacji a trafić w klawisz "M" to już mistrzostwo świata :zakrecony: - chyba muszę kupić nalepki fluerestencyjne i delikatnie oznaczyć przyciski :?

wiecie może jak wykasować historię w menu?

zresztą kto wie..jeśli pojawi sie doskonały soft to kto wie..może sie skuszę ;)


13 kwi 2011 8:15:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Mam pomysł aby forumowicze zaproponowali tłumaczenie jakie by chcieli widzieć w czytniku oraz jakie były by
najlebsze kroje czcionek na system i do czytania.

Follof-Me
w liniach 606 do 612 w nazwach dni tygodnia przecież można wpisać całe nazwy dlaczego dałeś skróty????


13 kwi 2011 10:48:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2011 0:02:27
Posty: 95
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Follow-Me napisał(a):
luks napisał(a):

tzn tak:
tłumaczenia są, ale może 30% tylko

Tłumaczenia robiłem wyłącznie do naszego urządzenia. Nieprzetłumaczone są tylko wpisy, które nie są wogóle używane przez Larka a przeznaczone były do innych urządzeń opartych o ten sam chip. Jest więc ono kompletne...

Żadna z dotychczasowych wersji mi nie leżała dotychczas, więc postanowiłem zrobić swoją i się nią tutaj podzieliłem

W Primerze np. nie wyświetlały się poprawnie polskie czcionki w epubach, poza tym dość tandetne menu, mało rozbudowane kolorowe...

W Larku natomiast podobnie, jednak tłumaczenie było lepsze, więc najdłużej z niego korzystałem, dopóki nie wgrałem softu Wexlera... Zadzam się w pełni, że ten soft jest na razie najlepszy.


tłumaczenie jest jak pisałem niepełne - sprawdz menu kontekstowe przy mp3, video, itd. komunikaty o baterii, i wiele innych. ja też tłumaczyłem tylko to pod ebooka ale uwierz z dnia na dzień odkrywam jakiś tekst jeszcze.

druga sprawa - scrolowanie - na początku zachwycowny teraz wracam do wersji wcześniejszej.
podczas czytania mi wyjątkowo przeszkadza przewijanie nazwy pliku pod tekstem - niepotrzebny ruch który rozprasza.

dobrze jakby to można było gdzieś włączyć/wyłączyć

_________________
Wrocław, gg 2211489, borak@tlen.pl

http://www.lark.prv.pl - baza softu dla Eboków
http://chomikuj.pl/luksborak - soft dla Ebooków


13 kwi 2011 15:59:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2011 15:54:46
Posty: 7
eCzytnik: Lark 7u
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Krzysztof napisał(a):
Mam pomysł aby forumowicze zaproponowali tłumaczenie jakie by chcieli widzieć w czytniku oraz jakie były by
najlebsze kroje czcionek na system i do czytania.

#dkjp ortografia, chłopie:/ Kilka stron postów i krwawią mi oczy.


15 kwi 2011 9:11:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Wiem iż ma ortografia jest na poziomie 3 klasy podstawówki.
Ale czy z tego powodu jestem gorszym człowiekiem. Czy jak będę pisał poprawnie to stanę się bardziej
szczęśliwy. NIE NIE.
Jak tak bardzo Ci to przeszkadza to mogę przesyłać tekst do korekty.
Lepiej powiedz nam jak mamy przerobić pliki graficznie aby po podmianie powiedzmy loga, były wyświetlone
poprawnie :) .


15 kwi 2011 12:02:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2011 0:02:27
Posty: 95
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
szczerze to wysiadłem przy grafice.
poczekam na mądrzejszych....

poprawiłem w międzyczasie moje tłumaczenia FW (dodałem i poprawiłem ok 20 wpisów)
w razie co - http://multipla.pop.e-wro.pl/LARK/

czytam już 3 książkę i powiem szczerze że urządzenie jest ok.
ale tak jak wcześniej pisałem brakuje mi poziomów podświetlenia, co najmniej jeden ciemniejszy na wieczór.
V2 zmieniłem po jednym dniu, skrolowana nazwa pliku przy czytaniu to jakiś koszmar - mam nadzieję że to poprawią i zrobią możliwość włączania/wyłączania tego ?
bateria 1800mAh jest dla mnie za słaba, zmienię chyba na ok 3500. druga sprawa to źle działający licznik bateri.
na poczatku długo pokazuje pełny stan a potem często już przy 1 kresce się wyłącza. z dwóch na jedną kreskę idzie za szybko.

macie jakieś futerały na to ? widzę że mi brakuje czegoś takiego...

_________________
Wrocław, gg 2211489, borak@tlen.pl

http://www.lark.prv.pl - baza softu dla Eboków
http://chomikuj.pl/luksborak - soft dla Ebooków


16 kwi 2011 19:25:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2011 23:38:15
Posty: 18
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Nie wydaje się Wam, że ten topic w pełni zasługuje na zrobienie z niego nowego działu "Lark Freebook" ? Można byłoby wtedy podzielić go na osobne wątki, dotyczące baterii, firmware, wspólnego tłumaczenia, danych technicznych i zdjęć oraz filmów naszej książki elektronicznej, czy choćby ogólnej dyskusji o tym readerze... Wystarczy porównać liczbę wpisów w tym wątku oraz aktywność jej użytkowników z innymi, także tymi z tzw. "górnej półki"... Rozumiem, że technologia Nie-E-Inkowa może niektórych razić w oczy ale jedynie w znaczeniu niedosłownym... Urządzenie to ma oczywiście swoje wady jak każde inne, także te najdroższe ale ma też mocne strony, nie tylko pod względem hardware'owym ale także czy też przede wszystkim biorąc pod uwagę czynnik ludzki tego wątku. Dlatego apel do adminów i moderatorów o założenie osobnego działu.

_________________
Lark firmware by me rev. 1 (10.04.2011) Baza Wexler 1.2.6v2
Lark firmware by me rev. 2 (17.04.2011) Baza Lark
Lark firmware by me rev. 3 (1.05.2011) Baza China


16 kwi 2011 20:39:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2011 17:47:57
Posty: 1
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Witam!
Śledzę ten wątek już od początku i też uważam, że panuje tu chaos. Zrobienie nowego działu jest dobrym pomysłem.

@luks:
co do futerału ja sprawiłem sobie coś takiego: http://allegro.pl/pokrowiec-etui-czytni ... 19382.html. Na początku trochę za ciasne było, ale z czasem się "wyrobiło" i jest ok.


16 kwi 2011 21:43:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: