Teraz jest 26 kwi 2024 8:24:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze 
Autor Wiadomość
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Artur Boratczuk napisał(a):
To ładnie z Twojej strony, choć nie wiem, czym motywujesz 50-procenrtowy haracz?
Artur


Nie bardzo mi się podoba mówienie o jakimkolwiek "haraczu" i nie zamierzam w tym tonie prowadzić dyskusji. Ale czemu nie używasz określenia "haracz" także w stosunku do wydawnictw tradycyjnych? Bo biorą czasami i 90%, do spółki z dystrybutorem?

Nie chce mi się także wdawać w dyskusję o kosztach utrzymania serwisu i zatrudnieniu pięciu osób w nim pracujących, a także wspominać o 23% podatku VAT, bo i tak Cię nie przekonam; Ty wiesz, że utrzymanie RW kosztuje "kilkaset złotych rocznie", więc i tak Cię nie przekonam...

Dlatego lepiej niech każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu i przy swoim wyobrażeniu.

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


19 gru 2011 3:08:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2011 20:57:45
Posty: 40
eCzytnik: laptop
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Wiem, że może ci się to nie podobać, ale uważam, że bierzesz 50 proc, od każdej sprzedanej książki, nic właściwie za to nie oferując. Serwis jest fatalnie skonstruowany, brzydki, nie dbasz o reklamę, zastępując to podlizywaniem się e-czytelnikom i mieszaniem im we łbach. A co do podatku VAT - Macieju, bądź poważny, płacisz go w swoich śmiesznych "złotych"?

@: "Bo biorą czasami i 90%, do spółki z dystrybutorem?"

O kurczę, niedługo będą brać 110.

Poza tym Macieju, bardzo Cię proszę o usunięcie moich książek z RW. Miałem to dawno zrobić, ale tam nie ma nawet opcji do usuwania. Więc zrób to, bo ja nie mogę, a te parę "złotych", które tam dla Ciebie zarobiłem, razem z moim honorarium, zatrzymaj sobie. Będziesz miał na premię dla swoich pięciu pracowników.
Artur

_________________
Moje książki na Amazonie
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... uk&x=0&y=0


19 gru 2011 3:21:50
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Arturze, wybacz, ale nie wydaje mi się, aby forum było miejscem do załatwiania osobistych porachunków między nami.

Jeśli życzysz sobie, aby Twoje utwory z serwisu zostały usunięte - poproszę o mail z potwierdzeniem Twojej decyzji.

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


19 gru 2011 3:36:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2011 20:57:45
Posty: 40
eCzytnik: laptop
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Ja nie załatwiam porachunków, tylko nazywam rzeczy po imieniu, co Tobie przychodzi zawsze z wyraźnym trudem.

Prośba potwierdzająca usunięcie poszła na PW z tego serwisu.
Artur

_________________
Moje książki na Amazonie
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... uk&x=0&y=0


19 gru 2011 3:40:41
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Artur Boratczuk napisał(a):
Ja nie załatwiam porachunków, tylko nazywam rzeczy po imieniu, co Tobie przychodzi zawsze z wyraźnym trudem.

Prośba potwierdzająca usunięcie poszła na PW z tego serwisu.
Artur


Nie wydaje mi się, abyśmy znali się na tyle dobrze, byś mógł z całą odpowiedzialnością napisać, że coś przychodzi mi "zawsze z wyraźnym trudem".

Wprawdzie - jak wspomniałem w PW - usunięcie utworów z serwisu wymaga wysłania MAILA z potwierdzeniem swojej decyzji, ale dla Ciebie zrobię wyjątek.

Utwory usunięte, dziękuję za współpracę i życzę z całego serca jak najlepiej Tobie i Twoim bliskim z okazji nadchodzących Świąt.

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


19 gru 2011 3:45:39
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Artur Boratczuk napisał(a):
@: "A skserowana książka w domu poprzedniego właściciela ;) Albo przepisana czy wręcz zeskanowana, jeśli koszt ksera miałby być za wysoki ;)"

Oczywiście, że to także strata dla autora i wydawcy i z tym także się walczy. Różnica jest jednak taka, że kserowanie jest drogie i czasem taniej jest kupić nowy egzemplarz, niż kserować. A w przypadku kopii elektronicznych jest to bezkosztowe, łatwe i szybkie - dlatego tak się rozprzestrzenia.

To bardzo dobre spostrzeżenie. I tym sposobem także powinni podążać sprzedawcy książek elektronicznych. Upraszczać kupowanie książek. A co ja widzę na stronach sklepów?
Cytuj:
JEŚLI CHCESZ ZACZĄĆ CZYTAĆ E-KSIĄŻKI WYSTARCZY WYKONAĆ KILKA PROSTYCH KROKÓW (podkreślnie moje - t3d):

Zainstalować Adobe Digital Editions

Adobe Digital Editions można pobrać korzystając z linku Adobe Digital Editions 1.7.2 dla Windows, jest to bezpłatna aplikacja firmy Adobe służąca do czytania e-książek, poza tym pozwala również na wygodne zarządzanie biblioteką.

Utworzyć AdobeID

W celu założenia konta w Adobe wystarczy odwiedzić stronę: https://www.adobe.com/cfusion/membershi ... cfm?loc=pl następnie wystarczy kliknąć na przycisk „Załóż konto Adobe” i wypełnić formularz na nowo otwartej stronie.

Powiązać komputer oraz urządzenia z naszym kontem Adobe

Powiązanie urządzeń z jednym kontem pozwoli na przenoszenie zabezpieczonych ebooków pomiędzy urządzeniami i jednocześnie umożliwi odzyskanie ich w sytuacji skasowania danych z komputera. Powiązanie jest proste, wystarczy uruchomić Adobe Digital Editions, a następnie wybrać „LIBRARY” -> „Authorize Computer...”, po podaniu danych komputer zostanie powiązany z naszym kontem.

Pobrać treść

Pobieranie zabezpieczonych e-książek odbywa się poprzez otwarcie linku (dostarczonego przez sprzedawcę) prowadzącego do pliku acsm, resztę czyli pobranie właściwej publikacji wykonuje aplikacja Adobe Digital Editions. Po pobraniu treści możemy ją czytać na ekranie komputera.

Skopiować treść na czytnik

Jeśli posiadamy czytnik e-książek to po podłączeniu go do komputera powiązanego z AdobeID dostaniemy również możliwość powiązania czytnika z naszym kontem dzięki czemu pobierane e-książki będziemy mogli bez problemu czytać na urządzeniu, które sprawdza się w tym zadaniu znacznie lepiej niż komputer, aby przenieść wybraną książkę na czytnik wystarczy uruchomić Adobe Digital Editions, a następnie podłączyć czytnik, czytnik zostanie wykryty przez aplikację, a jego nazwa pojawi się na liście po lewej stronie okna, wystarczy jeszcze tylko przenieść wybraną książkę na czytnik (dokładniej na belkę z jego nazwą w aplikacji Adobe) i po chwili możemy odłączyć urządzenie i zająć się czytaniem.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2011 11:31:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Artur Boratczuk napisał(a):
Nie ma żadnych przesłanek, żeby e-booki były tańsze od książek papierowych.

Tak, poza tym, że nie trzeba płacić za druk (czy dodruk), transport, magazynowanie nie ma żadnych.
Artur Boratczuk napisał(a):
wraz z ich rozpowszechnianiem się, dynamika sprzedaży spadała

A może spadała, bo rynek się nasycił daną pozycją, i tak jak każda książka, Twoja też stała się mniej popularna, bo zainteresowani już ją mieli?

RW oferuje 50% od każdej sprzedanej książki, czyli przy 8zł jest to 4zł dla autora. Ty miałeś 1,5zł. Tylko mi się wydaje, czy bardziej by Ci się opłaciło, gdyby ten sam czytelnik wziął e-booka zamiast papieru? Bo jemu opłaciło by się to na pewno (8zł, zamiast 20).

Twój problem jest taki, że e-booka traktujesz jako konkurencję, czy zabójcę tradycyjnej książki (i zysków autora) a nie jako kolejny kanał dystrybucji, który (przy rozsądnym traktowaniu) może zapewniać mniejsze obroty, ale większe zyski.

I nie rozumiem co ma wewnętrzna jednostka rozrachunkowa serwisu do podatku od towarów i usług.

@T3D, ale przecież przy kolejnych zakupach w danym serwisie wystarczy ZALEDWIE powtórzyć kroki 3 i 4.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


19 gru 2011 15:31:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2011 20:57:45
Posty: 40
eCzytnik: laptop
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Cytuj:
Tak, poza tym, że nie trzeba płacić za druk (czy dodruk), transport, magazynowanie nie ma żadnych.


Co do druku i reszty odesłałem w tej sprawie do sąsiedniego wątku, nie mam zamiaru się dublować. A magazynowanie e-książek też kosztuje (serwerów nie rozdają za darmo i nie są tak całkiem bezobsługowe).

Cytuj:
A może spadała, bo rynek się nasycił daną pozycją, i tak jak każda książka, Twoja też stała się mniej popularna, bo zainteresowani już ją mieli?


Oczywiście, ze spadała, bo rynek się nasycił i zainteresowani już ją mieli - właśnie w postaci nielegalnych kopii elektronicznych. Proponuję napisz coś, wydaj, a ja to sobie skopiuję i będę rozdawał na lewo i prawo. Zobaczymy, czy będziesz zachwycony.

Cytuj:
Twój problem jest taki, że e-booka traktujesz jako konkurencję, czy zabójcę tradycyjnej książki (i zysków autora) a nie jako kolejny kanał dystrybucji, który (przy rozsądnym traktowaniu) może zapewniać mniejsze obroty, ale większe zyski.


Nie fantazjuj. Nikt w Polsce jeszcze nie zarobił na e-bookach choćby ułamek tego, co na książkach papierowych i nie zarobi, dopóki istnieć będą osobnicy, którzy tutaj akurat nader licznie się objawiają i próbują przekonywać, że dystrybuują książką za darmo dla dobra autora...

Cytuj:
I nie rozumiem co ma wewnętrzna jednostka rozrachunkowa serwisu do podatku od towarów i usług.


To że VAT płaci się od książek sprzedanych za polskie złote, a nie wymienionych za zakupione wcześniej elektroniczne żetony. RW nie sprzedaje książek, tylko żetony właśnie.
Artur

_________________
Moje książki na Amazonie
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... uk&x=0&y=0


19 gru 2011 15:47:26
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Artur Boratczuk napisał(a):
Nie fantazjuj. Nikt w Polsce jeszcze nie zarobił na e-bookach choćby ułamek tego, co na książkach papierowych i nie zarobi, dopóki istnieć będą osobnicy, którzy tutaj akurat nader licznie się objawiają i próbują przekonywać, że dystrybuują książką za darmo dla dobra autora...

Z osób na forum kojarzę tylko Macieja Ślużyńskiego. Wspólnie z synem bezpłatnie dystrybuuje sporo fragmentów, a czasami nawet całe książki. Twierdzi że to dla dobra twórców. Na ile lat więzień należałoby go skazać?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2011 15:58:29
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Ejże! A gdzie się podziało "Wedle reguły kreacji" które miałem wykupione w rw2010? W historii pobrań została pozycja z zepsutymi linkami do pobierania...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2011 16:02:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2011 20:57:45
Posty: 40
eCzytnik: laptop
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Racz zauważyć, że oni to dystrybuują mając zgodę autorów....

Dyskusja sięgnęła dna. Dzięki. Spadam.
Artur
PS. "Wedle reguły kreacji" kazałem usunąć, bo nie podoba mi się RW. Podeślę Ci jednak plik na priv, choć to nie mój problem. Smashwords np.dba, aby po usunięciu książki przez autora, osoby, które ją kupiły, miały dostęp. Napisz tylko w jakim formacie. Maciej już nie może tego zrobić, bo złamałby prawo, a wcześniej, tradycyjnie, nie pomyślał o pewnych sytuacjach.

_________________
Moje książki na Amazonie
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... uk&x=0&y=0


19 gru 2011 16:07:20
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Szkoda że spadasz, bo ja bym jeszcze chętnie zobaczył listę postów w których ktoś przekonuje, że dystrybuuje książki dla dobra autora bez jego zgody. Jeśli takie osoby tak licznie się tu objawiają, to nie powinno być problemem przytoczenie kilku wypowiedzi.

Za propozycję podesłania książki bardzo dziękuję. Sprawdzę czy nie mam jej gdzieś na dysku i jeśli nie, to się odezwę.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2011 16:37:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2011 20:57:45
Posty: 40
eCzytnik: laptop
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Cytuj:
Szkoda że spadasz, bo ja bym jeszcze chętnie zobaczył listę postów w których ktoś przekonuje, że dystrybuuje książki dla dobra autora bez jego zgody. Jeśli takie osoby tak licznie się tu objawiają, to nie powinno być problemem przytoczenie kilku wypowiedzi.


W sąsiednim wątku masz speca, który chwali się, że ściąga sobie nielegalne programy. Wyżej masz Kooverta, który z uporem maniaka próbuje mnie przekonywać, że to, iż na chomiku moje Vadmecum Poszukiwacza Skarbów jest w dziesiątkach kopii do ściągania, to dla mnie fantastyczna wiadomość (aż drżę, żeby samemu zainwestować we wznowienie, ale chyba po prostu wyrzucę kasę w błoto, skutek ten sam a będzie szybciej). Nie lubię hipokryzji i dziecinnych argumentów w rodzaju "paluszek i główka". Mam nadzieję, że mnie rozumiesz.
Artur
PS. W sprawie pliku, jakby co, możesz na mnie liczyć.

_________________
Moje książki na Amazonie
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... uk&x=0&y=0


19 gru 2011 16:47:05
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Miały być osoby dystrybuujące (bezpłatnie i w dodatku mówiące że to dla dobra autora), a przytoczyłeś jednego ściągającego. Ale nie będę naciskał...

A wracając do tematu Rw2010...
Mógłbyś się podzielić powodami które spowodowały Twoją decyzję o zakończeniu współpracy? Zastanawiam się gdzie gdzie, hipotetyczne, mógłbym zaopatrzyć się w Twoje dzieła w przyszłości. Jak zapewne pamiętasz, nie toleruję DRM zmuszającego do wykonywania dodatkowych czynności poza zakupem. Wpisałem sobie w google "Vadmecum Poszukiwacza Skarbów" i dostaję księgarnię z pozycją opatrzoną dopiskiem "nakład wyczerpany", 1 przeterminowaną aukcję na allegro i całkiem sporo "chomików".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2011 17:18:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2011 20:57:45
Posty: 40
eCzytnik: laptop
Post Re: RW2010 wychodzi poza self-publishing - komentarze
Cytuj:
Miały być osoby dystrybuujące (bezpłatnie i w dodatku mówiące że to dla dobra autora), a przytoczyłeś jednego ściągającego. Ale nie będę naciskał...


Powtarzam po raz wtóry - nie ma złodzieja (chomika) bez pasera (ściągającego lub pochwalającego ten proceder lub nie widzącego w nim nic złego). Dystrybucja ma jak kij dwa końce.

A moich powodów dla rezygnacji z usług RW jest wiele. Ogólnie od początku, kiedy Maciej próbował mnie wmanewrować w nawiązanie umowy opartej na przekazaniu majątkowych praw autorskich, oferując korektą, nabrałem dystansu do tej witryny. Lampka mi się zapaliła, gdy okazało się, że nie ma nawet pojęcia, iż numery ISBN nie są zastrzeżone dla wydawnictw, lecz może je za darmo uzyskać każdy, kto chce. Ogólnie odniosłem wrażenie, że po prostu nie ma pojęcia o dziedzinie, za którą się bierze i do tej pory nie spowodował zmiany mego poglądu. I nie podoba mi się też niechlujność mechanizmu i grafiki samej witryny. A poza tym - dla autora jest lepiej, gdy nie rozprasza dystrybucji swojej książki na wiele małych portalików, w rodzaju RW, wydaje,pl, publixo, spoti itd. Zajmuje to niepotrzebnie czas, a one są za słabe rynkowo, żeby zapewnić jakąkolwiek satysfakcjonującą sprzedaż. Angażowanie autorów w promocję portalu to zaś nieporozumienie. Skoro portal bierze połowę zysków to niech sam to robi, a nie zawraca głowę. Każdy z nich ma też jakiś limit środków,które trzeba zarobić, żeby je wypłacić - zwykle 50-100 zł. I zarobienie tak niskich sum na tych portalach zajmuje miesiące albo i lata. Dlatego self-publisherzy, jeśli już mają ochotę publikować, lepiej zrobią decydując się na jeden silny portal. W naszych warunkach jest to virtualo, bo zapewnia automatyczną dystrybucję w kilkunastu innych e-księgarniach, w tym największych jak empik czy gandalf. Sprzedaż tam też nie powala, ale jednak jest lepsza niż na wszystkich pozostałych razem wziętych. Trzeba jednak dobrze czytać umowy, bo w virtualo np. za przeróbkę .doc na formaty e-bookowe, wiążemy się wyłącznością na rok czy dwa. Więc lepiej samemu przygotować sobie te formaty i je od razu wstawić do virtualo. W ten sposób ma się swobodę i można np. sprzedawać na Amazonie. Bo i Amazon zapewnia jakąś sprzedaż, choć też nie jest to żadna rewelacja, a do tego ich system rozliczeń, to już w ogóle porażka. Ale powtarzam: sprzedaż e-booków to żaden interes, każdy musi sobie zdać sprawę, że uwzględniając zaangażowanie własne po prostu dokłada do interesu i w gruncie rzeczy zapewnia tylko ruch portalowi. Naprawdę szkoda czasu.
Artur

_________________
Moje książki na Amazonie
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss? ... uk&x=0&y=0


19 gru 2011 17:51:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: