Teraz jest 28 mar 2024 14:21:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
ebooki Dukaja 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post ebooki Dukaja
t3d: wydzielone z Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem

szymmon napisał(a):
A ja się podzielę tym co mnie spotkało niedawno, otóż jako że mam kindelka i czytam na nim dużo oraz kupiłem sobie czytadełko "Uniwersum Metro 2033 Piter" posiadające około 600 stron zachciałem je przeczytać, ale po prostu NIE mogę zacząć wiem że brzmi to dość dziwnie bo czytam dużo, czytam chętnie ale tak okropnie mi się czyta normalne książki że aż wstyd.

I nie chodzi mi o sam fakt że jest to papier, ale o to że na kindelku czyta mi się tak wygodnie, że trzymanie tych 600stron dwiema rękoma jest dla mnie archaicznym pomysłem ale do rzeczy, mam do zarzucenia normalnej książce kilka rzeczy

-książka jest gruba,
-nie da jej się trzymać jedną ręką jak kindelka,
-nie mogę zmienić rozmiaru czcionki(wzrok mam dobry, ale polubiłem czytanie tekstu czcionką 4 od lewej w ustawieniach kindelka)
-kindelek jest lekki, a książka jednak trochę cięższa


właściwie to tyle, wiem że są to argumenty dość śmieszne bo oczywiste ze względu na ograniczenia papieru.

Jednak o wiele lepiej mi się czyta na kindelku i jest to fakt, co prawda ebooki czyta mi się o wiele wygodniej to z książek nie zrezygnuję, bo to by było strzałem w stopę zważywszy na to jak niewiele jest polskich ebookow(chociaż ta liczba rośnie i jest to dobre)


To wcale nie są śmieszne argumenty ;)
Tak samo skomentuje czytanie "Lodu" Dukaja - 1500-stronnicowe tomiszcze jest wymagające. Ładnie wygląda na półce i nawet je czytałem (dotarłem tylko do 1/3). Czytanie mobilne jest co najmniej uciążliwe.
Kiedy KUPIŁEM ją w wersji elektronicznej - komfort czytania wzrósł o 100%. Zaskakująco szybko dotarłem do połowy, kiedy odpuściłem - trochę za dużo takiej treści na raz potrzebowałem odmiany.
Choć utraciłem ten 'niesamowity' 'cudowny' zapach papieru, farby drukarskiej, dotyk faktury papieru, etc.


22 sty 2012 15:39:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem
T4ng10r napisał(a):
To wcale nie są śmieszne argumenty ;)
Tak samo skomentuje czytanie "Lodu" Dukaja - 1500-stronnicowe tomiszcze jest wymagające. Ładnie wygląda na półce i nawet je czytałem (dotarłem tylko do 1/3). Czytanie mobilne jest co najmniej uciążliwe.
Kiedy KUPIŁEM ją w wersji elektronicznej - komfort czytania wzrósł o 100%. Zaskakująco szybko dotarłem do połowy, kiedy odpuściłem - trochę za dużo takiej treści na raz potrzebowałem odmiany.
Choć utraciłem ten 'niesamowity' 'cudowny' zapach papieru, farby drukarskiej, dotyk faktury papieru, etc.

Kupowałeś w zeszłym roku? Sam miałem taki zamiar, ale nie zdążyłem, bo bardzo szybko to zniknęło z oferty. Na "Lód" ostrzyłem sobie zęby od dawna, ale z powodu właściwości fizycznych papierowej książki nigdy się na papier nie zdecydowałem, więc to zniknięcie bardzo mnie zirytowało. Do tego stopnia, że napisałem maila do Dukaja z pytaniem kiedy ebooki znów się pokażą w sprzedaży. Dostałem odpowiedź, że sam jest ciekawy i że to tak długo trwa z powodu Virtualo. Z kolei w tym tygodniu książki Dukaja zapowiadane są na ten rok...

Czy ten ebook który kupiłeś miał jakieś defekty które uzasadniałyby tak pospieszne jego wycofanie?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 sty 2012 16:09:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem
t3d - wycofanie Dukaja mocno mnie zasmuciło. Kupiłem "Lód" i "Czarne oceany" w Gandalfie (to było chyba w maju 2011). Bodaj dwa miesiące później gdy chciałem dokupić kolejne tomy - cisza, nigdzie nie ma.
Albo to miał być eksperyment, który okazał się za mało zyskowny (za dużo roboty, za mało kasy) albo za szybko im 'wyciekł'. Nie dopatruje się w tym złej woli wydawcy (ten mój optymizm).
Ktoś z czytelników tego forum na SB pisał, że kontaktował się z Dukajem, który sam był zaskoczony wycofaniem elektronicznych wydań i nic o tym nie wie.

W wątku o 'jakości elektronicznych wydań' pisałem o braku podwójnego akapitu (czy jak się to nazywa) pomiędzy tekstami różnych wątków/postaci. Czytasz jedno, a tu nagle zdajesz sobie sprawę, że przeczytałeś 2 ostatnie akapity o kimś zupełnie innym. W "Lodzie" nie znalazłem jeszcze większych niedoróbek.


22 sty 2012 21:41:10
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem
to chyba ja pisałem w shoutboksie :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 sty 2012 11:17:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem
Wysłałem list z pytaniem do Wydawnictw Literackich (to one figurują w danych informacyjnych książki) o powody wycofanie elektronicznych wydań.
Nie liczę na wiele :)


23 sty 2012 13:26:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem
Mam nadzieję właśnie że książki Dukaja się pojawią, bo jestem ciekawy twórczości tego autora, a z chomika lepiej nie korzystać :)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


23 sty 2012 14:37:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Czytnik czy zwykła książka? Dylematy przed kupnem
Wydawnictwa Literackie napisał(a):
Ebooki Jacka Dukaja już bardzo niebawem znów trafią do sprzedaży. Wycofanie ze sprzedaży było spowodowane błędami w konwersji i uwagami autora co do "wyglądu" jago ebooków. Trwają w tej chwili ostatnie poprawki korektorskie i jeszcze w tym kwartale wszystkie e-książki Autora Lodu zostaną przywrócone do sprzedaży.
Bardzo prosimy o cierpliwość.


A jednak - otrzymałem odpowiedź. Nastraja optymizmem, choć argumentacja nieco naciągana. Nie mówiąc nic o tym, co t3d rzekomo dowiedział się od Autora.


23 sty 2012 17:09:43
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: ebooki Dukaja
Dałem się sprowokować. Masz pełną korespondencję:

Cytuj:
Jacek Dukaj
09/09/2011

to me
W dniu 2011-09-08 14:25, Tomasz Długosz pisze:
> Uszanowanie
>
> Jakiś czas temu Pana książki były dostępne w sprzedaży w postaci
> ebooków. Bardzo się ucieszyłem, bo jest to, od kiedy zostałem
> użytkownikiem czytnika, mój preferowany sposób obcowania z literaturą.
> Uradowany pobrałem z Pana strony fragment "Lodu" i od tej pory mam
> zamiar kupić całość. Jednak po krótkim czasie ebooki zniknęły. Kiedy
> można liczyć na ich powrót? Najczęściej czytam książki w podróży i nie
> wyobrażam sobie wożenia ze sobą książek o objętości i masie takiej
> jakie ma Pański "Lód".

Sam chciałbym wiedzieć, kiedy pojawią się w sprzedaży. Firma Virtualo
walczy z konwersją tych tekstów co najmniej od maja; na razie bez
powodzenia. Jest to najwyraźniej przedsięwzięcie o znacznie wyższym
stopniu trudności niż druk książek na papierze.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 sty 2012 18:28:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: ebooki Dukaja
To bardzo dziwne. Jakość zarówno "Lodu" jak i "Czarnych oceanów" oceniam dość wysoko. Nie jest to może doskonałość i ideał, lecz czytelny tekst z pojedynczymi błędami. Nic co uzasadniałoby wstrzymanie sprzedaży na ponad rok pod pretekstem pracy nad jakością.
Dlatego nie rozumiem tego argumentu. Lecz nie jestem specjalistą od DTP czy składu, więc może jakieś 'istotne elementy' tego procesu mi umykają (tak, zawarłem tu duża szczyptę ironii).
Jeśli ktoś posiada kupione inne tytuły Dukaja z oferty Virtualo (czy sklepów pośredniczących w sprzedaży jak np. Gandalf) proszę o komentarze odnośnie ich jakości.


24 sty 2012 0:03:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: ebooki Dukaja
I stało się. Jak donosi ŚwiatCzytników.pl:
Doczekaliśmy się rozpoczęcia sprzedaży eKsiążek Jacka Dukaja. Co więcej - są pozbawione DRMu, postawiono na WM.


21 mar 2012 8:52:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: ebooki Dukaja
Lód kupiony :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 mar 2012 13:22:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: