Teraz jest 20 kwi 2024 12:12:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
eBooki coraz ważniejsze - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - eBooki coraz ważniejsze.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 mar 2011 20:55:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
"Wydawcy więcej zarabiają na sprzedaży jednego egzemplarza papierowego niż kopii cyfrowej" - źródło? Tak drogo ich wychodzi druk do PDF-a każdego egzemplarza, wirtualny papier, czy może transfer tych olbrzymich plików z książkami kosztuje ich drożej niż transport książek papierowych tirami i statkami? :mrgreen:

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


26 mar 2011 21:15:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
No właśnie, mi też wydaje się, że jednak większy zarobek muszą mieć na e-bookach, w książce papierowej muszą wliczyć koszty papieru, druku, przechowywania, transport, prowizja dla hurtowni, prowizja dla księgarń, straty wynikające z braku popytu itp


26 mar 2011 21:23:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Nie muszą - kwestia ceny, w jakiej sprzedają. No i niektóre licencje na wydawanie w formacie elektronicznym wychodzą drogo (bo to może być niezależne od praw do papieru).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 mar 2011 21:42:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
:|
Mori napisał(a):
.... licencje na wydawanie w formacie elektronicznym wychodzą drogo ...

swoją drogą czy ktoś się orientuje jakie to są ceny w stosunku do papieru ? Np. w Fabryce Słów powstała jakaś "żelazna kurtyna", praktycznie nie ma e-booków autorów tak mniej więcej od linii Odry

"...w naszym kraju najlepiej sprzedają się eKsiążki w formacie PDF..." bo "wydafcy" mają w ... miejscu gdzie plecy kończą swą chwalebną nazwę e-czytelnika, najpierw wypychają PDFa przygotowanego do wydruku (organoleptycznie sprawdzone), w... irytuje mnie to niezmiernie. :?

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


27 mar 2011 21:46:52
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
stefans napisał(a):
swoją drogą czy ktoś się orientuje jakie to są ceny w stosunku do papieru ?

Jeśli chodzi o polskie to teraz zazwyczaj udaje się to przepchnąć od razu przy kupowaniu praw do papieru - tak przynajmniej mówiono na krakowskich Targach Książki. Tamże wspominano, że u nas jest problem z zagranicznymi - że to był chyba wydatek kilku tysięcy dolarów (hm, czy dobrze zapamiętałem? Może 20k$? Ale i 2k$ przy obecnych wynikach sprzedaży eBooków w tym kraju to overkill), do tego licencja na dwa lata tylko.

stefans napisał(a):
"...w naszym kraju najlepiej sprzedają się eKsiążki w formacie PDF..." bo "wydafcy" mają w ... miejscu gdzie plecy kończą swą chwalebną nazwę e-czytelnika, najpierw wypychają PDFa przygotowanego do wydruku (organoleptycznie sprawdzone), w... irytuje mnie to niezmiernie. :?

Niestety tak.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 mar 2011 22:12:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2010 22:02:09
Posty: 21
Lokalizacja: KRK/POZ
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Mała literówka: Hachette pisze się po francusku bez 't' przed 'ch'. Angielskie 'hatchet' (jak w powiedzeniu "bury the hatchet" - "zakopać topór wojenny, przestać się kłócić") to francuskie 'hachette', czyli siekierka.

_________________
Anyone who says they have only one life to live must not know how to read a book.


28 mar 2011 12:21:43
Zobacz profil WWW
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Witam!


Chciałam tylko zauważyć, że PDFy sprzedają się dobrze nie tylko ze względu na "lenistwo" wydawców, czy dystrybutorów ;) ale również ze względu na to jakich urządzeń używają sami czytelnicy kupujący ebooki.

Zazwyczaj są to przecież komputery osobiste, laptopy, a ostatnio również tablety. Podczas korzystania z tych urządzeń format EPUB nie jest istotny, a dobrze przygotowany PDF bywa równie atrakcyjny.

Nie zapominajmy, że czytniki to ciągle nisza i nie dyskryminujmy tych, którym wygodnie korzysta się z porządnie przygotowanych ebooków w PDF - oczywiście zabezpieczonych znakiem wodnym. :D

pozdrawiam


29 mar 2011 15:52:20
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Dobrze, ale czy nie lepiej zwiększyć możliwość wyboru a nie ograniczać się do dwóch, czy jednego formatu? Czy wprowadzenia MOBI jest naprawdę takie kosztowne / czasochłonne, że nie warto byłoby spróbować sprzedawać eBooki również w tym formacie? A co do dyskryminacji, to dlaczego jednych się dyskryminuje a innych nie? Ja, na przykład czuję się dyskryminowany, bo nie mogę czytać wydawanych przez Was książek na moim urządzeniu :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


30 mar 2011 0:33:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Wydaje mi się, że Gandalf nie wydaje książek, a je jedynie sprzedaje. Oni mogą przekonywać wydawców do przygotowania pliku w innym formacie, gdyż sami chyba nie mogą dokonać konwersji.


30 mar 2011 0:36:55
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Dobra, tak mi się powiedziało... Każdy wie, co miałem na myśli :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


30 mar 2011 0:38:13
Zobacz profil
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
@muaddib2


Skupienie się na tych dwóch formatach wynika wyłącznie z tego, że mimo wszelkich innych czynników branych pod uwagę (jak na przykład pewne zapotrzebowanie na mobi), są to formaty obsługiwane przez większość urządzeń.

Wydaje mi się, że gdyby Wydawcy musieli jeszcze dodatkowo rozważać przystosowanie publikacji do formatu mobi, poszerzanie oferty książek elektronicznych dostępnych w języku polskim jeszcze bardziej nieznośnie by się przedłużało ... :::?


pozdrawiam


30 mar 2011 16:08:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
E tam, z epuba można do mobi skonwertować książkę jednym kliknięciem. :) Dla mnie wydawcy mogą puszczać i epub, ważny jest tylko DRM - ma go nie być.


30 mar 2011 16:18:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2010 22:38:24
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Justyna Gandalfowa napisał(a):
@muaddib2
Skupienie się na tych dwóch formatach wynika wyłącznie z tego, że mimo wszelkich innych czynników branych pod uwagę (jak na przykład pewne zapotrzebowanie na mobi), są to formaty obsługiwane przez większość urządzeń.


Statystyk żadnych nie posiadam, ale Kindle widziałem wielekrotnie w rękach ludzi, natomiast innych czytników, poza reklamowymi pokazami, ani razu.


30 mar 2011 17:47:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: eBooki coraz ważniejsze - komentarze
Mi się raz zdarzyło jakiś inny czytnik widzieć (chyba Booxa), a tak to jeśli widzę u kogoś czytnik to tylko Kindle... Chociażby po postach w działach na tym forum widać, że Kindle jest dominujący wśród czytników.

Niestety, pewnie wydawcom nie mającym pojęcia o rynku czytników, łatwiej do wyobraźni trafić tym że epub czytają czytniki kilku producentów. Szkoda tylko, że nie zauważają iż najprawdopodobniej łącznie tych innych czytników jest w Polsce mniej niż samych Kindli ale tego nikt nie udowodni, bo statystyk brak... :)

Może powinni dodać takie pytanie do spisu powszechnego? ;)


30 mar 2011 23:03:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron