Teraz jest 25 kwi 2024 8:10:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Joe Alex 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Joe Alex
Polecam ineteresujące kryminały autorstwa Joe Alexa. Ostatnio przecztaem "Piekło jest we mnie". Całkiem zgrabny kryminałek. Dość ciekawy temat i szybkie tempo akcji pozwoli czytającemu na "połknięcie " pozycji w tempie ekspresowym.
Warto sięgnąć do pozostałych pozycji auturstwa Joe Alexa.


01 mar 2008 0:10:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 12:39:50
Posty: 32
Post 
Świetny autor ale chyba niedoceniany. Ostatnio jego książki były na wyprzedaży w supermarkecie po 50gr za sztukę. Aż żal ściskał serce.


05 mar 2008 14:05:49
Zobacz profil
Post 
No to ładna gratka dla fanów Alexa była, książki z wyprzedazy za 50 gr, nonono :) Osobiscie bardzo podobaja mi sie jego ksiazki. Wydaja sie byc bardzo przewidywalne, wiec tym bardziej sie ciesze jak zakonczenie mnie zaskakuje. Latwo i szybko sie czyta, moze az za szybko. najbardziej lubię "Jesteś tylko diabłem", ale można zacząć od dowolnego, każda zagadka jest inna i nie ma określonego cyklu czasowego. Może tylko "Gdzie przykazań brak dziesięciu" należałoby czytać na końcu z uwagi na relacje Autora z Karoliną Bacon?


05 mar 2008 20:49:33
Post 
Dla mnie bomba Cichym ścigałam go lotem. Zazwyczaj trafiam, kto jest mordercą. ale w przypadku tej książki niestety srogo się pomyliłem. Na szczęście, bo miałem fajna frajdę z czytania. A Słomczyński rzeczywiście niedoceniony. Ja te książki na Hali Targowej z drugiej (albo dziesiątej) ręki kupowałem. Oczywiście stare wydawnictwa.
Jeżeli chodzi o kryminały, dla mnie absolutna pierwsza liga.


06 mar 2008 13:39:10
Post 
A ja lubię wszystkie utwory Słomczyńskiego - zaliczam tu też tłumaczenia;-). Zresztą, życie bogate i ciekawe, więc ksiązki musiały to jakoś pokazać;-). Dołączam do grona zachwyconych.


08 mar 2008 5:37:35
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Tak Riverd ma rację jest to autor z całą pewnością niedoceniony i to zarówno przez wydawców ( kiepskiej jakości wydania) jak i czytelników. Namawiam wszystkich do zapoznania sie z twórczością Joe Alexa.


08 mar 2008 23:45:37
Zobacz profil
Post 
Świetny autor ale chyba niedoceniany. Ostatnio jego książki były na wyprzedaży w supermarkecie po 50gr za sztukę. Aż żal ściskał serce

Szkoda że nie wiem w którym, bo na pewno kilka z nich bym kupiła.Przeczytałam kila książek i naprawdę mi się spodobały.No cóż nie każdy może się lobować w tym temacie ,ale polecam naprawdę gorąco .


14 mar 2008 12:31:14
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 8:34:17
Posty: 41
Lokalizacja: kozienice/krakĂłw
Post 
bubcia napisał(a):
No to ładna gratka dla fanów Alexa była, książki z wyprzedazy za 50 gr, nonono :)


Książki warte każdej ceny. W mistrzowski sposób przedstawia kolejne kroki detektywa i jego przyjaciela w celu odnalezienia prawdziwego sprawcy. Poszlaki i fałszywe dowody. Prawda miesza się z kłamstwem. Cudowne kryminały takie jakie powinny być.
W "Śmierć mówi o moim imieniu" mamy do czynienia z zabójstwem w teatrze na spektaklu.
Po długich i trudnych poszukiwaniach znaleziono prawdziwego sprawcę. Który nie był brany pod uwagę.
Pamiętacie może jak to było z tym sztyletem z napisem wygrawerowanym? xd


16 mar 2008 15:10:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 3:44:40
Posty: 56
Post 
Co sie tyczy kryminalow J.Alexa podzielam zdanie poprzednikow.Najwieksze jednak wrazenie wywarla na mnie ksiazka "Czarne Okrety".Jest to ksiazka przeznaczona dla mlodszego czytelnika.W perfekcyjny sposob autor zageszcza akcje co w polaczeniu ze sceneria starozytnego swiata tworzy wciagajaca a zarazem uczaca ksiazke.
Nie zgadzam sie z opinia ze byl niedocenionym pisarzem, w latach 70 o ile nie myli mnie pamiec milosnicy kryminalow rozchwytywali jego ksiazki(na "Zmacony Spokoj Pani Labiryntu"polowalem 6 m-cy i skonczylo sie na lapowce w bibliotece 10 dkg kawy to byly czasy).Z reka na sercu moge polecic kazdemu milosnikowi rozwiazywania zagadek jego ksiazki, moga podobac sie mniej lub bardziej ale nie zawioda.


16 mar 2008 17:31:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Cztery jego powieści / Cichym ścigałem go lotem, Gdzie przykazań brak dziesięciu i jeszcze jakieś dwie, nie pamiętam/ kupiłem trochę drożej, bo po złotówce. Miało to miejsce kilkanaście lat temu. Śmieszna to kwota, lecz niepotrzebnie wydana. Przeczytałem jedną - Cichym ścigałem go lotem. Nie wiem nawet, czy to dokładny tytuł. Nie wiem, dlaczego, lecz książki tego autora mi nie podeszły. Nie pamiętam dokładnie, ale chodziło mi chyba o styl jego pisania. Książki sprezentowałem do biblioteki i już nigdy do tego autora nie wracałem.


04 kwi 2008 20:27:19
Zobacz profil
Post 
sprobujcie przeczytac Czarne okrety ksiazka naprawde bardzo ciekawa

------------------ Dodano: Dzisiaj o 19:16:57 ------------------
wszystkie kryminaly jego autorstwa przeczytalem jednym tchem

Edit by Rudi: Spam. +1 ostrzeżenie


19 kwi 2008 19:16:57
Post 
Po książki Alexa sięgnęłam po raz pierwszy w wieku 15 lat na nudnych wakacjach. POŁKNĘŁAM WSZYSTKIE!
Polecam na długie wieczory

Edit by Rudi: Może tochę więcej... +1 ostrzeżenie


29 kwi 2008 19:02:52
Post 
Jakiś czas temu wyszła seria "Dobry Kryminał", z której udało mi się zebrać 7 kryminałów Joe Alexa. Jak zacznie się czytać, to trudno się oderwć, bardzo wciągają. Polecam wszystkim miłośnikom kryminalnych zagadek!


03 maja 2008 22:34:47
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2008 14:31:30
Posty: 33
Post 
Bardzo sobie cenię twórczość Joe Alex'a. Właśnie z serii "Dobry Kryminał" nabyłem sobie w sklepie "Wszystko za 2,50 zł" parę pozycji. Kryminały utrzymane w dobrym, klasycznym stylu. Właśnie takie lubię. Nawet oglądałem odcinek "Kobry" z lat '60 na podstawie kryminału Joe Alex'a

_________________
Sit on my face and tell me that you love me
I'll sit on your face and tell you I love you too


03 maja 2008 23:19:09
Zobacz profil
Post 
Przeczytałam kilkanaście jego książek jeszcze w szkole średniej. Były rzeczywiście świetne. A że niedoceniany - to chyba kwestia marketingu. Wystarczyłoby dziś zrobić trochę szumu medialnego i zaraz ludzie zaczęliby czytać. I dobrze, bo warto.

Edit by Obi: A czemu żadnego argumentu na poparcie tezy że warto? Nie czuję się przekonany. Ostrzeżenie.


07 maja 2008 14:20:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: