Teraz jest 28 mar 2024 11:55:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Arturo Perez-Reverte 
Autor Wiadomość
Post Arturo Perez-Reverte
Polecam książki wyżej wymienionego autora, w szczegolności Szachownica flamandzka, Klub dumas (na podstawie tej książki powstał film dziewiąte wrota), ale filmu nie polecam;)


28 lut 2008 14:53:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
Perez-Reverte to jeden z lepszych autorów nie tylko w Hiszpani ale na całym świecie. Jest świetnym reporterem i pisarzem swobodnie poruszającym się po różnych gatunkach, chociaż widać że lubi swoje opowieści umieszczać w różnych realiach historycznych. Moją ulubioną książką tego pana jest Królowa Południa może nie najwybitniejsza z jego książek ale mająca to coś co sprawia że książkę czyta się jednym tchem.

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


28 lut 2008 16:50:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Potwirdzam. Ksiażki Pwreza-Reverte stanowią bardzo ciekawą lekturę, którą polecam wszystkim interesujacym sie tą temetyką. Ostatnio przeczytałem "Ostatnia bitwę templariusza :roll: " o ciekawych działaniach taw.służb specjalnych Watykanu. Oprócz interesjącej tematyki i akcji znajdujemy w ebooku ciekawe opisy miejscowości jakim jest Sewilla.Zachęcam do lektury.


01 mar 2008 0:02:52
Zobacz profil
Post 
czytalem 'klub dumasa' i 'fechmistrza' - bardzo dobre ksiazki. szczegolnie pierwsza, na podstawie ktorej polanski nakrecil film ('9 wrota').


02 mar 2008 13:26:01
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
"Ostatnia bitwa templariusza" mnie jakoś nie wciągnęła, ciut nudnawa. za to "szachownica" faktycznie, arcydziełko ;)

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


02 mar 2008 17:27:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2007 13:50:26
Posty: 22
Post 
A ja "Szachownicy" nie czytałam (mam zamiar), ale widziałam kiedyś film hiszpański oparty na tej powieści - bardzo mi się podobał! Nie polecam serii z kapitanem Alatriste (jeśli to ktoś czyta) - tłumacz zrobił z tego straszną ramotę, po prostu zamordował te książki. Po hiszpańsku całkiem strawne - jeśli ktoś lubi przygodowe.


04 mar 2008 12:46:09
Zobacz profil
Post 
Ależ! Jak można odradzić Kapitana?! Oczywiście, jeśli ktoś nie cierpi historii... Nigdy, nawet przez sekundę nie zafascynowali go Trzej muszkieterowie... Denerwuje go barok... Wtedy może powinien się zastanowić. Każdy inny "czujny czytelnik" Kapitana powinien znać. Bo to dobry facet jest;-). I pięknym językiem napisany i przetłumaczony...


08 mar 2008 5:33:20
Post 
A ja będę bronił Kapitana Alatriste! Mało tego, książki o nim wręcz pochłonąłem. Zachęcony, sięgnąłem po inne książki Pereza, ale niestety nie wciągnęły mnie. No może za wyjątkiem książki, i tu niestety tytułu nie pamiętam, opowiadającej o szefowej mafii narkotykowej. Jaki to był tytuł?
Nie wiem czy oglądaliście na Canal+ film o Kapitanie? Osobiście nie podobał mi się. Jakiś taki bez stylu i bez akcji. Inaczej niż książki.


12 mar 2008 14:49:40
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2007 13:50:26
Posty: 22
Post 
Ta książka o szefowej mafii narkotykowej to zdaje się "Królowa Południa"


14 mar 2008 15:44:42
Zobacz profil
Post 
Nie wiem czy ktoś czytał "Terytorium komanczów", ale moim zdaniem jest świetna:)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:44:03 ------------------
wydaje mi się również, że jeśli komuś podobały się książki Reverte to również spodoba im się Carlos Ruiz Zafon np. " Cień wiatru" na kóry natknęłam się całkiem przypadkiem, podobna tematyka i również czyta się z zapartym tchem


14 mar 2008 16:44:03
Post 
Ja wlasnie zabieram sie do "Cmentarzyska zaginionych statkow" Dotad czytalam "szachownice" i "klub dumas" i bardzo mi sie podobalo. Inteligentna i lekka lekturA :D [/list]


21 mar 2008 15:33:54
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2007 19:34:29
Posty: 23
Post 
dejot napisał(a):
"Ostatnia bitwa templariusza" mnie jakoś nie wciągnęła, ciut nudnawa.


Też mi się wydaje, że jest to najsłabsza książka w jego dorobku, chociaż i tak prezentuje się o niebo lepiej od większości knig aktualnie wydawanych.
Mi za to najbardziej spodobał się "Batalista" tegoż Autora. Sposób rozliczenia wojny, jak dla mnie przepiękny.


28 mar 2008 13:25:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post 
Ostatnio czytałem opowieści z kapitanem Alatriste, o poprzednich ksiązkach P-R zapomniałem i myślę sobie, gdzież tu mamy do czynienia z kryminałem? Zresztą i tamte powieści do gatunku kryminalnego należą chyba w sensie bardzo ogólnym, to raczej bardziej psychologiczne opowieści, gdzie, owszem, watek kryminalny występuje, ale nie dominuje: ma charakter na poły fantastyczny w "Klubie Dumas", w "ostatniej bitwie Termplariusza" służy rozwazaniom na temat wiary, "Fechtmistrz" to własciwie opowieść o honorze ponad wszystko...


11 kwi 2008 9:26:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2008 12:56:50
Posty: 55
Post 
Po waszych wychwalających postach jakoś chyba zmienie postanowienie. Czytałam póki co tylko "Cmentarzysko bezimiennych statków" i jak dla mnie - nudne jak flaki z olejem. Po prostu nic sie nei dzieje - zły charakter ich gnębi ale jakoś tak bez przekonania. Oczywisty wątek miłosny i przewidywalne szczęśliwe zakończenie. Nie zachwyciło i chyba jako pierwszą przygodę z tym autorem odradzam. Zrobię drugie podejście i przeczytam "Klub Dumas" - bo "Dziewiąte wrota" mi się podobały.

_________________
Run to the bedroom, in the suitcase on the left
You'll find my favourite axe
Don't look so frightened
This is just a passing phase
One of my bad days


One of my Turns - Pink Floyd


12 kwi 2008 21:31:31
Zobacz profil
Post 
Klub Dumas to świetna książka, sięgnęłam po nią zachwycona filmem Polańskiego i książką również jestem zachwycona. Gorąco polecam, sama na pewno sięgnę po kolejne dzieła tego autora.

Edit by Obi: Pustosłowie. Ostrzeżenie.


28 kwi 2008 19:11:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron