Teraz jest 24 kwi 2024 20:09:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Komiksy religijne 
Autor Wiadomość
Post Komiksy religijne
Mam pytanie...
Czy zna ktoś może jakieś dobre komiksy religijne i gdzie je można znaleźć?
Pozdrawiam - Midraszka


03 mar 2008 14:51:39
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
szybkie pytanie.
Co to jest komiks religijny?
Przyznaje sie do ignorancji bez bicia, bo to chyba nie cos w stylu, Ziarno, albo Historie z Zycia Mlodego Jezusa?

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


03 mar 2008 17:50:47
Zobacz profil
Post 
Komiks religijny nie musi obejmować jedynie chrześcijaństwa, może dotyczyć islamu, hinduizmu, czy judaizmu, ale owszem, z tego, co wiem, to większość opowieści religijnych dotyczy chrześcijaństwa, w tym przede wszystkim nowotestamentowego.
Nie myślę tu o komiksach dla dzieci, które w większości są przesłodzonymi obrazkami.
Chodzi mi o komiksy "dorosłe" ;)
Ciekawa jestem, czy takie istnieją w sieci, ja osobiście miałam kiedyś komiks, ale w wersji rosyjskiej, nieźle narysowane, coś w stylu Thorgala :)
Jeśli go odnajdę i zeskanuję, plus przetłumaczę i wstawię dialogi i opisy po polsku, to może tu zamieszczę. Warto :)
Pozdrawiam - Midraszka


03 mar 2008 20:04:08
Post 
Jeżeli o to chodzi to kiedyś w Nowej Fantastyce był wypuszczany w kilku odcinkach komiks "Duszpasterze" opowiadający o nadejściu antychrysta, no i jak to na rodzimą prdukcję przystalo akcja dzieje się w krakowie.
Jeżeli pomogłem to bardzo mi miło.


04 mar 2008 2:10:00
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:14:07
Posty: 15
Post 
Chodzi ci o komiksy pokazujące sceny religijne czy "oparte" o jakąś religie.
Tych pierwszych nie widziałem, a jeśli chodzi o drugą grupę to polecam "Kaznodzieję", ale ostrzegam nie jest to komiks dla osób bardzo wierzących, może im sie nie spodobać.

Cytuj:
Wikipedia.pl
Kaznodzieja opowiada historie Jesse'ego - byłego księdza, który poszukuje Boga, by go zmusić do lepszego traktowania ludzi. Towaryszy mu jego dziwczyna Tulip i wampir Cassidy.


Wiecej pisać niebędę, bo popsuje wam całą przyjemność z czytania.
Naprawdę komix warty przeczytania.


04 mar 2008 23:20:34
Zobacz profil
Post 
Jeśli spodoba ci się "kaznodzieja" to polecam Chronicles of Wormwood i Battle Pope, też z zastrzeżeniem że nie nadaje się dla katolików. zdecydowanie są to komiksy dla dorosłych


05 mar 2008 12:40:49
Post 
"Kaznodzieja" ...mozna sie z nim nie zgadzac..mozna krytykowac..ale jednak jest to kawalek dobrego komiksu...polecam go wszystkim ..czy to katolikom czy nie ( zdecydowanie dla doroslych )...


05 mar 2008 13:26:57
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Z takich komiksow to przypomnialo mi sie ze byl jeden, widzialam fragmenty bo mnie nie zainteresowal... za duzo przemocy Priest, to dosyc znana manga, wydawana nawet w Polsce, z podobnych motywow ale to juz koreanskie dzielo Island, mozna dostac w empiku, pozycja dla doroslych ale mi osobiscie strasznie sie podobala, przedstawiony tam jest swiat mitow koreanskich i postacie z ich folkloru, wciaga.
Co do czegos lzejszego to jest kamikaze kayto jeanne, to pozycja bardziej dla nastolatkow, przyjemna i slodka, pamietam ja z liceum, mowi akurat o chzescijanstwie...poniekad... w pewnym sensie.
nie wiem czy jeszcze jest w empiku, taa przyjemna historyjka, nie wiem czy to podpada pod ten temat, sprawdzcie, mlodsi czytelnicy beda zachwyceni... szczegolnie nastolatki.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


13 mar 2008 16:28:30
Zobacz profil
Post Battle Pope i Chronicles of Wormwood
Szczerze powiedziawszy komiksy te mi się bardzo podobały, ale jeśli jest się osobą religijną to odradzam czytanie ich. Podoba mi sie kreska w Battle Pope i humor w nim zawarty oraz duuuuuży dystans do wiary chreścijańskiej. Natomiast w Kronikach Wormwooda fajne są gadki pomiędzy Jezusem a tytułowym bohaterem o imieniu Danny. No i muszę napisać że królik jest zajebisty!!!!!.


15 mar 2008 11:46:47
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2008 12:57:32
Posty: 32
Post 
Wydaje mi sie ze komiks Hellsing jest calkiem religijny znaczy sie jest tam o kosciele anglikanskim i chrzescijanskim chyba ze przeszkadza wam to ze główny bohater jest wampirem który pracuje dla organizacji anglikanskiej i walczy z kosciołem chrzescijańskim ale (uwaga zdradzam fabule) w dalszej czesci seri łacza siły aby pokonac złych neonazistow


16 mar 2008 23:03:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2007 19:20:18
Posty: 30
Post 
Faktycznie pierwszy raz słyszę o takiej odgałęzieniu jak komiks religijny biorąc pod uwagę wymieniane tytuły. Chociaż córce w szkole katechetka ostatnio polecała komiks religijny o życiu chrystusa. Raczej w grupie klerykarnej wiedzie prym taka nazwa określająca komiksy przybliżjące stary i nowy testament dzieciom, z różnym skutkiem.


18 mar 2008 20:15:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008 19:02:41
Posty: 43
Lokalizacja: szaki
Post 
"Dzieje życia Jana Pawła II"
Rysunki: Dominique Bar, Guy Lehideux
Ponieważ większość rysunków została wykonana na podstawie zdjęć osobistego fotografa JP II Arturo Mari, część komiksu przedstawiająca pontyfikat jest wręcz dokumentalna. Komiks został opatrzony przedmową kard. Paula Pouparda, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury. Moim zdaniem pozycja raczej dla dzieci, ale fajna.


31 mar 2008 18:12:10
Zobacz profil
Post Re: komiksy religijne
midraszka napisał(a):
Mam pytanie...
Czy zna ktoś może jakieś dobre komiksy religijne i gdzie je można znaleźć?
Pozdrawiam - Midraszka

http://www.chick.com/catalog/comiclist.asp - tam coś znajdziesz. W seri ALBERTO część 1 i 2 jest po polsku. Pozdrawiam


25 maja 2008 3:13:08
Post 
Jeśli dobrze pamiętam na stronie księgarni związanej z Frondą(czasopismom katolickie) znajdował się komiks dotyczący liturgii Mszy trydenckiej(przedsoborowej) Dla osoby chętnej i pasjonującej sie tym gatunkiem komiksów link do strony księgarni http://www.xlm.pl/sklep.php Link tylko dla wytrwałych...trzeba poszukać...


08 wrz 2008 16:33:42
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2008 18:27:57
Posty: 27
Post 
Kot Rabina

Komiks francuskiego rysownika Joanna Sfara opowiada historię niezwykle mądrego kota, który postanawia skorzystać z wszystkich przywilejów człowieczeństwa. Jednak na przeszkodzie staje rabin, a później rabin rabina. Lecz ich uczone dysputy nie robią wrażenia na sprytnym kocie, który okazuje się godnym przeciwnikiem w uczonych sporach. Ale kot jest nie tylko erudytą, lecz także uważnym obserwatorem, który potrafi odkryć niejedną tajemnicę jaką kryją mury spalonego słońcem miasta.
Uważnym obserwatorem jest także sam autor - Joann Sfar, który za pomocą oryginalnych rysunków i wartkich dialogów maluje portret barwnej żydowskiej diaspory. Ten portret jest niezwykle trafny: Sfar potrafi ukazać specyficzny dialekt owej społeczności, jak i jej obyczaje i koloryt, nie tracąc przy tym poczucia humoru, którym przesiąknięty jest cały komiks. Portret Sfara jest również nostalgiczny: ukazuje świat, który przeminął, lecz wspomnienia o nim wciąż pozostają w pamięci, tak jak fotografie sprzed lat.


09 wrz 2008 15:21:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: