Teraz jest 29 mar 2024 7:53:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kaczor Donald i Myszka Miki - komiksy dla dzieci 
Autor Wiadomość
Post 
Ja na tych komiksach nauczyłem sie czytać. Rodzice mi je kupowali ale nie mieli czasu by mi je czytać. Nie zrażony sytuacją postanowilem wziąc sprawy w swoje ręce.
No i zabrałem się za komiks Micky Mouse a potem Kaczora Donalda. Dawno to już było ale radochy mnóstwo.


05 wrz 2008 18:35:09
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2008 12:05:37
Posty: 28
Post 
Dla dzieci, które nie mają rozwiniętego zmysłu czytelniczego komiksy z myszką Miki i kaczorem Donaldem są idealnym wstępem do czytelniczej przygody.
Występują w nich krótkie, ale treściwe i okraszone sporą ilością humoru dialogi, postacie są wyrażnie przedstawione, co sprawia że dziecko wczuwa się w daną historię.
Kaczor Donald wcale nie jest zwykłą bajeczką, przeciwnie przez cały cykl poznaliśmy jego rodzinę, zalety i wady. To wszystko sprawiło, że stał się bliski dzieciom.
Można go nazwać wręcz idolem, który wciaż odnajduje miejsce w kulturze czytelniczej.


06 wrz 2008 13:05:35
Zobacz profil
Post 
Kaczor Donald to szef wszystkich szefow jesli chodzi o komiksy :) osobiscie mam jeszcze kilkadziesiat komiksow, ktore stoja sobie na polce i czekaja az sie po nie siegnie sssetny raz. Najstarszy chyba z '91 /'92 roku jakos. Dzieciaki nie czytaja Kaczora Donalda bo wiekszosc rodzicow im tego nei da do reki, w TV prawie nie ma tych bajek juz, czasem na dobranocke. Zreszta przy niektorych bajkach w ktorych walka jest glownym tematem KD nie trafia do emocji dzieci.
Ja sadze ze KD & MM rocks!!


16 wrz 2008 7:37:08
Post 
Cytuj:
Dla dzieci, które nie mają rozwiniętego zmysłu czytelniczego komiksy z myszką Miki i kaczorem Donaldem są idealnym wstępem do czytelniczej przygody.

Potwierdzam, a wiem to z własnego doświadczenia. Lektury Kaczora Donalda zachęciły mnie do czytania w ogóle. Pamiętam, "KD" wychodził chyba zawsze w środy, biegło się wtedy do kiosku. Szkoda, ze żaden numer mi się nie zachował, jakbym wziął jeden do ręki, pewnie wróciłby piękne wspomnienia z dzieciństwa :lol:


17 wrz 2008 14:12:33
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2008 16:04:48
Posty: 20
Post 
Pamiętam, jak kilka lat temu, co tydzień biegłem do sklepu, by kupić Kaczora Donalda. Często w jeden dzień przeczytałem cały komiks od A do Z. Potem czekałem cierpliwie na kolejne numery. Pamiętam tego kaczora, który na tych rysunkach rywalizował ze szczęściarzem Gogusiem, pomagał Sknerusowi w interesach, a w nocy łapał przestępców jako Superkwęk. Te komiksy o kaczorze Donaldzie to nieodłączna część mego dzieciństwa.

Z kolei nie przepadałem za Myszką Miki. Porządny obywatel, często pomagał policji. Gdyby nie jego przyjaciel (lub asystent Goofy) to bym nie lubił Miki'ego.


18 wrz 2008 18:10:37
Zobacz profil
Post 
:) "Donald i spolka" jesli dobrze pamietam tak sie nazywal ten komiks, z ktorego jest historia o Superkweku :)) I wychodzil on co srode..Wlasnie tej serii mam numery od 1 do 42 :P Niektore znam na pamiec :)

Superkwek byl super, zwlaszcza ze swoimi pomocnikami :))


19 wrz 2008 7:46:53
Post 
Komiksy o Kaczorze Donaldzie były super. Czytałam je co tydzień, a teraz to już nawet zapomniałam o tych czasach. Ale zgadzam się co do tego, że Kaczor Donald jest znacznie lepszy niż Myszka Mickey, w bajce też zawsze wolałam Donalda, a poza tym to Donald miał świetnych siostrzeńców. Ten komiks był jedyną rzeczą którą naprawdę lubiłam czytać, chyba dla tego do dziś lubię komiksowych bohaterów.


21 wrz 2008 16:02:20
Post 
Też uważam że dzieci sa wzrokowcami a jak obrazki sa kolorowe to az chce im sie czytac :D wie to z wlasnego doswiadczenia bo kilka lat temu sama zaczytywalam sie komiksami z serii "gigant"


22 wrz 2008 0:46:07
Post 
Oczywiście że komisy są potrzebne. Szczególnie może to być dobry pomysł dla dzieci które niechętnie sięgają po książkę. Komiksy opieraja się na obrazkach które mogą zachęcić dziecko do czytania. A w przyszłości, kto wie? Może takie dziecko "przerzuci" się na książki... Osobiście, będąc dzieckiem uwielbiałam i książki, i komiksy, szczególnie te z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem.


15 paź 2008 9:08:55
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 16:36:52
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Post 
Zgadzam się ze wszystkimi którzy mówią że komiksy są potrzebne. Nie tylko dzieciaki je czytaja... Ja do chwili obecnej czasem lubie sobie kupić komiks, usiąśc i poczytac:) od razu humor sie poprawia i człowiek zaczyna inaczej na to wszystko patrzeć:)


16 paź 2008 17:12:36
Zobacz profil
Post 
kaczor donald jest super i powinno się go czytać codziennie

Edit by Rudi: Ost za spam.


17 paź 2008 18:22:23
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2008 20:00:55
Posty: 18
Post 
Oj, jak jak kochałem Kaczora Donalda (bo Mikey ssie, delikatnie mówiąc).
W przedszkolu i podstawówce uczyłem się czytać na tych komiksach... Miałem ich całe tony, ale niestety wszystko już gdzieś przepadło.
Jakbym dobrze poszukał może znalazłbym jeszcze ze dwa Giganty :)

Uważam że to bardzo fajna rzecz dla dzieci. Podejrzewam że gdyby nie Harry Potter i komiksy z Kaczorkiem, pewnie zacząłbym czytać o wiele później :) Bo umieć czytać to jedno, a czytać to drugie :)


20 paź 2008 21:08:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 15:08:22
Posty: 12
Post 
W odpowiedzi na pytanie czy komiksy są potrzebne przytocze przyład mojego brata (7 lat) : Po tym jak nauczył sie czytać (co przyszło mu z niemałym trudem) próbowałem zachęcić go do czytania książek, starałem sie wybrać te które są dość łatwe w zrozumieniu, mają duże literki i obrazki... i nic, nawet nie chciał na nie spojrzeć :? za to kiedy znalazłem na półce starego giganta wydawał sie być bardzo zaineresowny i niedługo potem znał go niemal na pamięć. Bardzo mnie to zaskoczyło ale znalazłem mu pare starszych numerów i kupiłem w kisoku nowy a on pochłonoł to w ciągu dwóch dni (niesamowite). Ba! Okazał nawet zaineresownie Harremu Potterowi i starał sie go przeczytać jednak tu potrzebował mojej pomocy... dziś praktycznie sam czyta drugą część i zainteresował sie przygodami pana Samochodzika. Tak więc komiksy odegrały tu ważną role bo przez jakiś czas bałem sie że książki w ogóle nie znajdą sie w kręgu jego zaineresowań... a i mnie samemu zdarza sie wracać do tych zabawnych historyjek by oderwać sie od rzeczywistości... na chwile :wink:


01 lis 2008 18:40:05
Zobacz profil
Post 
Ja na tych komiksach się wychowałem. Najbardziej lubiałem te części w której byli Zyzio Dyzio i ten trzeci jeszcze:P. Gdy sam komiks był już niewystarczający doszły do tego jeszcze giganty. Jak byłem mały to gdy mielismy gdzieś jechać, musiałem mieć w samochodzie kaczora donalda bo inaczej był zgrzyt zębami :P


05 lis 2008 22:31:48
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2008 17:46:09
Posty: 8
Post 
Komiksy dal dzieci są bardzo ważne. Malce nie zawsze pałają chęcią do czytania książek, ale taki komiks, to co innego. Oprócz tekstu, jest tam dużo kolorowych ilustracji, co zachęca dziecko choćby do przejrzenia obrazków. Ale zawsze takie dziecko, z czystej ciekawości, przeczyta kilka "dymków" i często wciągnie się w to na długie lata. "Kaczor Donald" jest oczywiście najpopularniejszy spośród komiksów dla dzieci. Jest w nim przede wszystkim humor na poziomie zrozumiałym już dla bardzo młodego odbiorcy. Są bohaterowie, zwierzęta, które żyją tak, jak ludzie, co dodatkowo zaciekawia i fascynuje dzieci. Rysunki są kolorowe i często karykaturalne, dzięki czemu aż chce się na nie patrzeć. No i są zabawne i pouczające historyjki, w których zawsze wygrywa dobro (czyli pozytywne wartości, jak szczerość, przyjaźń) a zło musi odpokutować (siostrzeńcy Donalda zmywający za karę stertę talerzy).
Sam zbierałem KD dosyć długo, niestety niewiele egzemplarzy mi zostało... Ale kilka gigantów jest na pewno ;) Pamiętam, że bardzo zafascynowała mnie saga o młodości Sknerusa, to było chyba kilka tomów opowiadających, jak dorobił się bogactwa. Pamiętam, że chodziłem do kumpla i siedzieliśmy godzinami czytając właśnie o Sknerusie. Eh, lata młodości... ;)

susi33 napisał(a):
Najbardziej lubiałem te części w której byli Zyzio Dyzio i ten trzeci jeszcze:P


To byli Hyzio, Dyzio i Zyzio ;)


06 lis 2008 17:35:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron