Teraz jest 28 mar 2024 13:50:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
"Full metal alchemist" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2008 22:51:16
Posty: 20
Lokalizacja: D.
Post "Full metal alchemist"
Dla mnie dobre anime ciekawe i zaskakujące zwroty akcji, wciągająca fabuła i przemyślenia na temat chciwości, zabawa w Boga i próba dojścia do nieśmiertelności to jedne z aspektów tego anime, są tez minusy o których nie będę się rozpisywał, ponieważ zacząłem czytać mangę chciałbym abyście się wypowiedzieli jak podobała wam się manga, bardzo dobiega fabularnie od anime?


21 paź 2008 16:53:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2008 1:48:38
Posty: 26
Post 
Obejrzałem wszystkie części tego anime , mange jedynie napocząłem i muszę powiedzieć , że jeżeli chodzi o fabułę jest ona zgodna do pewnego momentu. Dokładnie nie podam tutaj nr odcinka , ale anime zostało specjalnie skrócone , gdyż jego tworzenie odbywało się w momencie gdy jeszcze nie powstały kolejne tomy mangi ( więc zakończenie jest zmyślone ) . Z tego co wiem historia w mandze rozwija się dalej i jest bardzo wciągająca :D ( ale nie będę tego opisywał żeby nie zdradzić treści).


28 paź 2008 15:29:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 15:09:05
Posty: 32
Post 
Ech, Nie wiem czemu usunięto stąd mojego posta, ale bez komentarzy :) Nie wiem, co takiego w nim napisałam.
W każdym razie Manga Fabularnie aż tak nie odbiego od anime. Zmienia się tylko miejsce i w mandze pojawia się parę nowych postaci. Ale anime chyba jest jednak lepsze. Bo w madze parę rzeczy przeciągają aż do niemozliwości i momentami nie chce się tego czytać. :)

_________________
"Teraz - kiedy znam już rzeczywistość, ineresuje mnie tylko to, co nierealne"


05 gru 2008 14:29:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 17:30:11
Posty: 25
Post 
FMA to taki tytul do którego często sięgam, nie nudzi się, moge go czytac na okrągło. Szczerze nie spotkałem sie jeszcze z jakas negatywną opinią na temat fma. Co prawda połączenie dwóch konusów w wieku mojego brata(12 lat) i krwi mogłoby troszke zastanawiać, jednak o dziwo to nie razi. Nie ma jakis odbiegan od fabuły, wszystko jest wynikiem czegos i nie bierze sie nie wiadomo skąd. Sama alhemia została ciekawie ukazana, chociaz sposób na stworzenie Kamienia Filozoficznego wydaje się "trosze" okrutny(dużo zyć ludzkich). polecam ;:)


07 gru 2008 23:14:58
Zobacz profil
Post 
Ja polecam mangę ma bardziej specyficzny humor niż anime, :p ale tak ja napisał sachmet18 miejscami przeciągają fabułę. Mimo wszystko manga jest w/g mnie bardziej szczegółowa i dokładniej oddaje klimat historii.


08 gru 2008 11:33:51
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2008 17:52:09
Posty: 23
Post 
Hmm, FMA jest znana dość ale anime... tak mnie się przynajmniej wydaje. Manga jest specyficzna :P? Niby kreska nie zachwyca ale dobry humor to nadrabia :). Sama fabuła moim zdaniem stoi na wysokim poziomie, więc polecam wszystkim, gdyby jeszcze ta kreska była lepsza... :P


25 gru 2008 20:12:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2008 22:33:22
Posty: 23
Lokalizacja: 3miasto
Post 
Manga jest świetnie przetłumaczona na nasz rodzimy język :) Nieźle ugrana historia i cały zamysł z alchemikami + bracia Elric :)

_________________
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes"


29 gru 2008 0:41:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2009 17:19:16
Posty: 19
Post Re: "Full metal alchemist"
Manga jest tłumaczona na polski nie z japońskiego,a z angielskiego, co owocuje sporymi przekłamaniami. nie to, żeby strasznie raziły w oczy kogoś, kto nie czytał oryginału, ale jest w niej sporo gagów, które już doznały uszczerbku, są jeszcze bardziej pokiereszowane w wersji polskiej. Chociaż muszę oddać tłumaczom co ich - sporo tekstów jest 'zlokalizowanych', przeniesionych w nasze realia i to wyszło całkiem nieźle.


24 cze 2009 16:26:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron