Teraz jest 28 mar 2024 21:30:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Sony PRS-T1, Onyx Boox A60, a może inny? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Sony PRS-T1, Onyx Boox A60, a może inny?
Cześć, od jakiegoś czasu planuję zakup pierwszego e-czytnika. Od początku podobał mi się Sony PRS-T1, a kilka dni temu wpadł mi w oko również Onyx Boox A60. Z tego co mi wiadomo oba czytniki mają 6-calowy ekran E-ink Pearl, podejrzewam, że są to czytniki podobnej klasy, a wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale chciałabym zapytać was o kilka szczegółów, m.in.:

- obsługę pdf-ów w obu czytnikach
- intuicyjność
- kontrast między bielą a czernią
- szybkość działania

Biorę również pod uwagę zakup innego niż dwa wymienione powyżej czytnika, ale zależy mi na:

- cenie czytnika do 600-700 zł
- etui w zestawie
- serwis gwarancyjny w Polsce
+ to, o co pytałam wyżej (obsługa pdf, intuicyjność, szybkość, kontrast)

Jak już pisałam, będzie to mój pierwszy czytnik, nie chciałabym żałować mojego zakupu więc proszę o pomoc w wyborze. Czytałam wiele wątków na tym forum, ale zależy mi na porównaniu tych dwóch konkretnych czytników, ewentualnie zaproponowaniu innego modelu.


01 maja 2012 16:46:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Sony PRS-T1, Onyx Boox A60, a może inny?
A na czym polega serwis gwarancyjny w Polsce czytnika Sony, jeśli sprzedaje go garstka sklepów internetowych, a polski oddział Sony do takiego produktu się nie przyznaje?


02 maja 2012 8:26:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Sony PRS-T1, Onyx Boox A60, a może inny?
Na to akurat nie zwróciłam uwagi, dziękuję. To chyba będzie argumentem przemawiającym za czytnikiem onyx boox. Chociaż nie wiem czy e-readery sa w ogóle awaryjne, ale zawsze zwracałam uwagę na możliwość oddania sprzętu do serwisu przy zakupie czegokolwiek ;)


02 maja 2012 9:54:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Sony PRS-T1, Onyx Boox A60, a może inny?
zz12 napisał(a):
A na czym polega serwis gwarancyjny w Polsce czytnika Sony, jeśli sprzedaje go garstka sklepów internetowych, a polski oddział Sony do takiego produktu się nie przyznaje?


Poniżej zamieszczam odpowiedź od Sony
którą dostałem (na początku tego roku) odnośnie czytnika Sony PRS-T1 i gwarancji na niego...

Witam,

dziękujemy za kontakt z firmą Sony Europe.
Interesujący Pana czytnik będzie objęty gwarancją w naszym kraju.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem
(tutaj imię oraz nazwisko pracownika)

Dział Obsługi Klienta
Sony Europe Limited (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa
0 801 500 500 lub 48 22 33 88 700


02 maja 2012 17:12:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2012 19:28:52
Posty: 46
eCzytnik: notebook, smartfon, onyx boox a60
Post Re: Sony PRS-T1, Onyx Boox A60, a może inny?
anna napisał(a):
Cześć, od jakiegoś czasu planuję zakup pierwszego e-czytnika. Od początku podobał mi się Sony PRS-T1, a kilka dni temu wpadł mi w oko również Onyx Boox A60. Z tego co mi wiadomo oba czytniki mają 6-calowy ekran E-ink Pearl, podejrzewam, że są to czytniki podobnej klasy, a wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale chciałabym zapytać was o kilka szczegółów, m.in.:

- obsługę pdf-ów w obu czytnikach
- intuicyjność
- kontrast między bielą a czernią
- szybkość działania

Biorę również pod uwagę zakup innego niż dwa wymienione powyżej czytnika, ale zależy mi na:

- cenie czytnika do 600-700 zł
- etui w zestawie
- serwis gwarancyjny w Polsce
+ to, o co pytałam wyżej (obsługa pdf, intuicyjność, szybkość, kontrast)

Jak już pisałam, będzie to mój pierwszy czytnik, nie chciałabym żałować mojego zakupu więc proszę o pomoc w wyborze. Czytałam wiele wątków na tym forum, ale zależy mi na porównaniu tych dwóch konkretnych czytników, ewentualnie zaproponowaniu innego modelu.






Witam moją imienniczkę! Od niedawna jestem posiadaczką Onyx boox A60 i śmiało mogę powiedzieć, że to cacuszko. PDF działają bardzo dobrze, dzięki funkcji reflow, chociaz ludzie zarzekali się, iż z PDF'ami będzie problem. Czytnik jest lekki, szybki i wygodny. A do tego ma elegancki wygląd i swietne, skóropodobne etui. Mozna korzystac z niego za pomocą rysika bądź samymi przyciskami na dole ekranu. Raz jedyny mi się tylko zawiesił, przez co musiałam go restartować. Ale ogólnie nie mam z nim problemów, to dobrej jakości czytnik. Prosty w obsłudze i naprawdę wygodny. Książki czyta się w nim jak marzenie, wręcz się od niego nie odrywam. A szkicownik jest całkiem przyjemnym dodatkiem, również odtwarzacz mp3 jest bardzo dobry, chociaz nie mozna na nim tworzyć play-list. Równiez na początku skłaniałam sie do Sony PRS T-1, ale w końcu wybrałam Onyxa i nie załuje, to naprawdę rewelacyjny czytnik. Polecam.

Pozdrawiam Ratty :)


02 maja 2012 23:10:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: