Teraz jest 16 kwi 2024 23:03:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
prs 505 czy eClicto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post prs 505 czy eClicto?
Nie widziałem żadnego z nich na żywca.
Plusem prs jest cena ktoś tutaj pisał iż są po 199 euro w media marktach w niemczech.
Po zflashowaniu obsługuje polskie czcionki a obydwa wspierają epub więc chyba problemów z kupowaniem z kolportera nie będzie?
Hardware chyba podobne, tyle że ma więcej klawiszy, i jest sprawdzony przez ileś tam osób.

We wtorek znajomy wraca z niemiec i pewnie mógłby mi kupić, mam więc chwile do namysłu.

A jak wy sądzicie?


04 gru 2009 23:24:17
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: prs 505 czy eClicto?
rdst75 napisał(a):
Plusem prs jest cena ktoś tutaj pisał iż są po 199 euro w media marktach w niemczech.

Czyli circa 90 zł różnicy.

rdst75 napisał(a):
Po zflashowaniu obsługuje polskie czcionki a obydwa wspierają epub więc chyba problemów z kupowaniem z kolportera nie będzie?

Jasne, z kupowaniem nie powinno być problemów. Wprawdzie na jakimkolwiek innym czytniku niż eClicto ich nie przeczytasz, ale stawiam, że kupić się będzie dawało.

rdst75 napisał(a):
Hardware chyba podobne, tyle że ma więcej klawiszy, i jest sprawdzony przez ileś tam osób.

Tak samo eClicto, bo to Netronix EB600, czyli np. Cybook.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 gru 2009 23:39:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: prs 505 czy eClicto?
Chmm to jak działa ten cały epub ?
Niby miał być otwartym formatem, myślałem że masz coś w stylu klucza publicznego który podajesz przy kupowaniu i dostajesz zakodowaną książke, która zadziała tylko z tym kluczem (czyli tylko na twoim urządzeniu)


04 gru 2009 23:55:34
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: prs 505 czy eClicto?
rdst75 napisał(a):
Chmm to jak działa ten cały epub ?

Jak każdy inny XML spakowany ZIPem...

rdst75 napisał(a):
Niby miał być otwartym formatem

I jest. To nie ePUBa wina, a DRMu.

rdst75 napisał(a):
myślałem że masz coś w stylu klucza publicznego który podajesz przy kupowaniu i dostajesz zakodowaną książke, która zadziała tylko z tym kluczem (czyli tylko na twoim urządzeniu)

Generalnie tak... To prawie jak z pilotem do drzwi od garażu - każdy może sobie takie cudo kupić, ale nie otworzy mu to dowolnych drzwi od garażu... I tak samo nie otworzysz własnego garażu pilotem od konkurencji.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 gru 2009 0:00:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 20:13:29
Posty: 30
Post Re: prs 505 czy eClicto?
Szkoda, ale dzięki za oświecenie.


05 gru 2009 0:08:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron