Teraz jest 28 mar 2024 22:29:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pomoc w wyborze e-czytnika z podświetleniem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 kwi 2014 21:52:17
Posty: 2
Post Pomoc w wyborze e-czytnika z podświetleniem
Witam, jestem nowy na forum.

Chciałbym jak w tytule kupić e-czytnik z podswietleniem, ponieważ lubię poczytać kiedy idę spać.
Na razie zastanawiam się nad paroma modelami, a właściwie nad Pocketbook 626 touch lux 2, Kindle Paperwhite 2 bez reklam lub kobo glo.
Jaki model polecacie z wyżej wymienionych, czy może polecacie inne modele, np.: onyxa ?
Proszę o pomoc.

ps.: Przepraszam za błędy, pisze na telefonie.


15 kwi 2014 22:11:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2013 10:31:18
Posty: 28
eCzytnik: onyx
Post Re: Pomoc w wyborze e-czytnika z podświetleniem
Mam Onyx C65 AfterGlow

Zalety:

- podświetlenie
- slot na kartę mikroSD
- czyta mnóstwo formatów
- dla mnie świetny ekran (ale nie widziałem kindla)
- jest na androidzie więc można doinstalowywać programy (choć ze względu na specyfikę urządzenia i ekranu nalezy to robić ostrożnie i najlepiej po rekomendacji kogoś z forum). Ja doinstalowałem IReadera (genialny program do czytania), Operę, Maila, Dropboxa, Kallkulator i chyba sapera :)
- ma wifi i przeglądarki internetowe (choć strony www jako ostateczność - działają wolno i bywają nieczytelne)
- ma ekran dotykowy oraz osobne przyciski zmiany stron. Czyli co kto lubi. Ja wolę zmieniać je z przycisków ale znowu nawigacja po menu jest dzięki ekranowi dotykowemu bardzo wygodna
- znakomita firmowa okładka z wbudowanym magnesem usypiającym i budzącym czytnik (ale trzeba ją dokupić)
- bateria trzyma długo (ale nie widziałem porównania czy lepiej czy gorzej od np. Kindla)
- ma Ivonę. Osobiście nie korzystam ale dla wielu może być sporym plusem

Wady

- cena
- podświetlenie jest OK ale przy dolnej ramce jest mała nierównomierna "smuga cienia". Ja tego nie zauważam ale na forum niektórym to przeszkadza.
- ekran dotykowy czasem ma problemy z czułością (trzeba 2xklepnąć)

Ja wybierając czytnik wahałem się pomiędzy Kindlem z podświetleniem a tym Onyxem. Do Onyxa przekonały mnie w końcu przede wszystkim 2 rzeczy: slot na kartę i liczba obsługiwanych formatów plików. Cenę zaakceptowałem gdyż miałem doświadczenie z palmtopem: pożałowałem swego czasu 200zł do modelu z BT a później ten brak BT bardzo mi doskwierał.


16 kwi 2014 8:16:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 kwi 2014 21:52:17
Posty: 2
Post Re: Pomoc w wyborze e-czytnika z podświetleniem
Słyszałem że trochę krucho z baterią w tym e-czytniku, może jakiś inny model?


16 kwi 2014 20:23:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2013 10:31:18
Posty: 28
eCzytnik: onyx
Post Re: Pomoc w wyborze e-czytnika z podświetleniem
Wg testu który swego czasu zrobiłem: na baterii wytrzymał 4 dni 10 godzin czuwania plus 20 godzin czytania (w tym ok. 40% czasu na podświetleniu).


17 kwi 2014 6:26:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2014 19:01:25
Posty: 24
eCzytnik: Pocketbook 602
Post Re: Pomoc w wyborze e-czytnika z podświetleniem
Posiadam PocketBooka 626 i jestem zadowolony. Przesiadałem się z PB602.
Zalety:
- Bardzo dobry ekran, czuły, reagujący nawet na lekkie muśnięcie palcem.
- Podświetlenie równomierne, płynnie regulowane.
- Oprócz Adobe Viewera posiada FB Readera.
- Można dograć własne czcionki.
- Fizyczne przyciski zmiany strony.
- Obsługa wielu formatów.
- Wi-Fi i różne aplikacje typu Drop Box etc. jak ktoś jest zainteresowany.
- Bateria trzyma długo, (chociaż przy włączonym Wi-Fi i światełku czas ten ulegnie odczuwalnie skróceniu - tyle, że będzie tak w każdym czytniku)
- Mały, lekki, wygodny (chociaż design i wykonanie to klasa niżej niż mój poprzedni 602, przy czym tamten był wpaniały, ten jest "tylko" w porządku)

Wady:
- Schrzaniony slot na kartę micro-sd. Nie jest to wielki problem, jeśli karta leży w środku i operacji na niej dokonuje się za pomocą kabla. Natomiast jeżeli z jakichś powodów często będziemy ją wyciągać i wkładać, szybko zauważymy, że przy wyciąganiu wyskakuje ona minimalnie (słaby mechanizm wyrzutu karty i przy obciętych paznokciach potrzebna jest penseta), a po pewnym czasie może w ogóle grzęznąć w środku. Da się ją wtedy od biedy wydłubać szpilkami, ale....
- Czytałka domyślna to Adobe Viewer. FB Reader jest dostępny, ale dostęp do niego jest lekko utrudniony. Wada to, czy nie wada, ale piszę to z perspektywy oceny jednego z droższych czytników na rynku, więc mogę pokaprysić.

Reasumując. Z czytnika jestem zadowolony. Wspomniana ewidentna niedoróba slotu na kartę nie doskwiera mi, gdyż książki wgrywam kablem, a można to robić nawet przez Wi-Fi i dostępne aplikacje, przy czym zaznaczam, że nie testowałem tego wynalazku. Nieco długi jest okres pełnego wybudzenia po włączeniu - jakieś kilkadziesiąt sekund. Mimo, że menu odpala się błyskawicznie, to zanim ekran zacznie reagować trzeba chwilkę odczekać. Potem jest już bez zarzutu. Strony przewracają się szybko. System jest stabilny, a opcji konfiguracyjnych posiada na tyle dużo, że mi wystarczają z nawiazką. Zakupu nie żałuję.


11 maja 2014 23:14:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: