Teraz jest 18 kwi 2024 6:54:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Witam.
Ostatnio poważnie rozmyślałem nad nabyciem Kindle'a jednak jestem w tym temacie całkowicie zielony.
Studiuje Filologię polską, mam strasznie dużo rzeczy do czytania. Wiele z nich muszę czytać z laptopa a nie lubię czytać długich tekstów z monitora, co z resztą niezbyt korzystnie wpływa na wzrok.
Pomyslałem więc, że może dobrym wyjściem byłoby kupno Kindle'a.
Pisałem już na kilku forach ale nigdzie nie otrzymałem konkretnych porad.

Czy ten czytnik czyta format PDF? Wielokrotnie przychodzi mi czytać artykuł a czasem nawet książkę całą zeskanowaną ponieważ na całe miasto jest jeden egzemplarz i trzeba sobie jakoś radzić w tym wypadku skanując całość.
Jak radzi sobie z pdfem jako skanem nie jako formatem? Testowałem program do "wyciągania" tekstu ze zdjęcia i działa całkiem sprawnie aczkolwiek jak coś jest w tekście np. podkreślone to już nie da rady.

Taki czytnik zaoszczędziłby mi też stosu opasłych książek.
O czym wypada wiedzieć kupując kindle'a? Czym się kierować?
Już wiem że nie interesuje mnie wersja Touch ponieważ chciałbym zamknąć się w kwocie do 400zł.
Czy do zestawu dołączany jest jakiś kabel?
Czy nie ma problemów z czytaniem polskich znaków?
Na co wpływa obecność reklam?
Będę wdzięczny za wszelkie porady/sugestie.

Fajnie by było jakby ktoś podał jakąś wartą uwagi, konkretną ofertę z allegro. Jako osoby będące w temacie zapewne wiecie na co zwracać uwagę.


27 lis 2012 11:59:30
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Cytuj:
Czy ten czytnik czyta format PDF? Wielokrotnie przychodzi mi czytać artykuł a czasem nawet książkę całą zeskanowaną ponieważ na całe miasto jest jeden egzemplarz i trzeba sobie jakoś radzić w tym wypadku skanując całość.
Jak radzi sobie z pdfem jako skanem nie jako formatem? Testowałem program do "wyciągania" tekstu ze zdjęcia i działa całkiem sprawnie aczkolwiek jak coś jest w tekście np. podkreślone to już nie da rady.

Kiepsko sobie radzi. Dokładniej mówiąc - każdy z dostępnych czytników będzie sobie kiepsko radził z PDFami zawierającymi zeskanowane strony (czyli faktycznie - obrazy, a nie tekst). W takiej sytuacji lepiej już chyba wybrać pierwszy lepszy tablet ...

Cytuj:
Taki czytnik zaoszczędziłby mi też stosu opasłych książek.

To prawda - gdy patrzę na 14 tomów Diuny, które zdołała zebrać moja pociecha to nachodzą mnie filozoficzne myśli na temat osiągnięć ludzkości ... ;)

Cytuj:
Już wiem że nie interesuje mnie wersja Touch ponieważ chciałbym zamknąć się w kwocie do 400zł.

W tej chwili w tym zakresie cenowym w grę wchodzą: Kindle "classic" (szczególnie wersja z reklamami), Onyx A62S Evolution, Pocketbook 611 (w ofercie Empiku), Pocketbook 613. Z tych wszystkich najdroższy będzie PB 613, który paradoksalnie, jest chyba najprostszy/najuboższy. Wszystkie mają ekran 6 cali (nie za bardzo do PDFów). Kindle ma najlepszy ekran (Pearl) - pozostałe mają ekran wcześniejszej generacji, ale przy wyświetlaniu tekstu różnicy zbyt wielkiej nie ma (porównywałem ww Onyxa z Pocketbookiem Touch i w wyświetlaniu tekstu nie było znaczących różnic). Poza tym każdy z czytników różni się "filozofią" podejścia do czytania książek ale to bardziej wkracza w zakres upodobań. Aha, Onyx A62S ma ekran dotykowy obsługiwany piórkiem - mnie się z tym pracowało całkiem nieźle (pomijam tu inne rzeczy, które mi nie bardzo pasowały, ale to, jak pisałem, bardziej wynik upodobania).

Tak myślę, że najlepszą poradą jaką mogę dać jest udać się np. do Empiku (albo innego sklepu gdzie są wystawione czytniki) - w tej chwili mają w ofercie Pocketbooki - jakiś tam pewnie znajdzie się na wystawce więc będzie można sobie poklikać i zobaczyć w działaniu. Ponieważ urządzenia te mają czytnik kart microSD więc proponuję nagrać kilka własnych plików (np. tych PDF-ów) i zobaczyć jak sobie z nimi urządzenie radzi ...

Cytuj:
Czy do zestawu dołączany jest jakiś kabel?

Kabel tak. Ładowarka nie.

Cytuj:
Czy nie ma problemów z czytaniem polskich znaków?

Nie ma.

Cytuj:
Na co wpływa obecność reklam?

Reklamy zdaje się są wyświetlane w postaci "screensaver"-a oraz jako jakiś "banner" przy pracy w menu. Zatem raczej nie powinny przeszkadzać w samym czytaniu książek.


Ostatnio edytowano 28 lis 2012 9:15:25 przez MiPr, łącznie edytowano 1 raz



27 lis 2012 17:34:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
@up
Czytanie z tableta to chyba prawie to samo co czytanie z laptopa? Wzrok męczy się chyba tak samo w obu przypadkach.
Niestety nie mam nigdzie w pobliżu empika ani nic w tym stylu aby pójść i sprawdzić własnoręcznie.
Pomijając temat skanów, co możesz powiedzieć o Kindle Touch 5? Warto dołożyć te 50zł i kupić go czy lepiej sobie odpuścić i kupić classic?


27 lis 2012 17:47:29
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
@gizmo.91, no właśnie niestety pod tym względem jest spora różnica pomiędzy tabletem a czytnikiem. Większość czytników wyposażona jest w technologię e-ink, czyli taką, która imituje kartkę papieru, dzięki czemu wzrok w ogóle się nie męczy,czujesz się jak byś czytał normalną książkę. Tablet niestety takiej funkcji nie posiada i równie dobrze mógłbyś czytać wszystko na komputerze ;) Tak więc dla nas wybór pomiędzy czytnikiem, a tabletem jest oczywisty!

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


27 lis 2012 21:52:12
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
MiPr napisał(a):
Cytuj:
Taki czytnik zaoszczędziłby mi też stosu opasłych książek.

To prawda - gdy patrzę na 14 tomów Diuny, które zdołała zebrać moja pociecha to nachodzą mnie filozoficzne myśli na temat osiągnięć ludzkości ... ;)

Diuna jest bardzo dobra, ale tylko do pewnego momentu:
http://www.civin.org/wp/wp-content/uploads/2011/05/dune-trolls.jpg
Sam nie miałem odwagi wychylić się poza dzieła Franka.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2012 21:52:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Bo to już nie diuna :)) zresztą i jego pierwsze 3... a dalej już gorzej


27 lis 2012 22:26:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
W takim razie oczywiście wolałbym kindle'a. Skoro ma problemy z czytaniem pdfów ze skanami to trudno, te akurat czyałbym z komputera bądź próbowałbym wyciągnąć tekst ze skanu.
Ponawiam pytanie, czy warto dopłacić do tych 450 zł i wziąć Kindle 5 czarny niż kindle classic?
Na co warto przede wszystkim zwrócić uwagę kupując?


27 lis 2012 22:36:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Kindle Classic szary czy czarny to te same urządzenia. Tylko kolorem się różnią ;)

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


27 lis 2012 22:47:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
To teraz kwestia Kindle 4 czy 5?


27 lis 2012 22:54:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Tutaj masz napisane, że 4 i 5 to niemal to samo. 4 jest szary a 5 czarny ;) http://swiatczytnikow.pl/nowy-kindle-za ... narodowej/

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


27 lis 2012 22:59:31
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
To mi przypomina, że mam w szkicach artykuł na temat tych numerków. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 lis 2012 23:03:41
Zobacz profil WWW
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Kindle to klasyk wśród czytników, więc z pewnością będziesz z niego zadowolony :) Możesz wziąć pod uwagę także inne marki, które są dostępne w Polsce, np. Pocketbook 622 Touch - ma ekran dotykowy, bardzo trwałą baterie oraz ekran wyposażony w technologię E-Ink :) Obsługuje też dużo formatów :) Czytnik musisz dobrać do swoich indywidualnych preferencji, na rynku jest coraz większy wybór, więc nie będzie to trudne :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


28 lis 2012 15:45:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Na początek wolę zacząć od zwykłego Kindle'a.
Poszukuje jakiejś konkretnej oferty na allegro Kindle'a 5 lub 4 classic jednak nie wiem na co zwracać uwagę w przypadku kupowania Kindle'a przez allegro.


28 lis 2012 22:04:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
A czemu nie zamówisz bezpośrednio od amazona? Błyskawiczna wysyłka, nie płacisz prowizji pośrednikom. Wystarczy tylko posiadać kartę, która umożliwia płatności w internecie.

Z tego co kojarzę użytkownik rafal1234, w temacie "Kupno kindle'a w Niemczech" wspomniał, że ma kilka classiców w fajnych cenach dla forumowiczów ;)

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


28 lis 2012 22:10:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:50:19
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Zamawiając z amazona trzeba chyba dużo wybulić na przesyłkę


28 lis 2012 22:20:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: