Teraz jest 29 mar 2024 7:05:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Pomoc w kupnie czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2011 19:58:43
Posty: 1
eCzytnik: brak
Post Pomoc w kupnie czytnika
Witam,
od dłuższego czasu poszukuje e book Readera ale nie mogę się zdecydowac :P Sam nie posiadam wiedzy na ten temat wiec pytam :P Potrzebuje czytnika radzacego sobie w odczytyaniu polskich znaków oraz ksiazek pisanych w latexie z cala masa wykresow, obrazkow i wzorow, skonwertowanych do pdf.(np. cos takiego http://www30.zippyshare.com/v/62183356/file.html ) Nie zamierzam sciagac zadnych e bookow z firmowych ksiegarni czytnika bede uzywal tylko do nauki. Mile widziana wygodna edycja widoku w postaci zoomowania i przesuwania strony, e ink, dotykowy owszem ale nie koniecznie, cena tez gra swoja role im taniej tym lepiej :mrgreen:

prosze o pomoc w wyborze modelu czytnika, a i jeszcze zeby byl dostepny w Polsce :P


03 paź 2011 16:21:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pomoc w kupnie czytnika
mjson napisał(a):
Potrzebuje czytnika radzacego sobie w odczytyaniu polskich znaków oraz ksiazek pisanych w latexie z cala masa wykresow, obrazkow i wzorow, skonwertowanych do pdf.(np. cos takiego http://www30.zippyshare.com/v/62183356/file.html ) Nie zamierzam sciagac zadnych e bookow z firmowych ksiegarni czytnika bede uzywal tylko do nauki. Mile widziana wygodna edycja widoku w postaci zoomowania i przesuwania strony, e ink, dotykowy owszem ale nie koniecznie, cena tez gra swoja role im taniej tym lepiej :mrgreen:
prosze o pomoc w wyborze modelu czytnika, a i jeszcze zeby byl dostepny w Polsce :P

Te przykłady, które podałeś w plikach, nadają się tylko do czytnika 9-calowego (oprócz "FD6ACd01.pdf", który pójdzie wygodnie na 6-calowym).
Czyli na chwilę obecną masz do wyboru: Kindle DX, Onyx BOOX M90/M91 lub Pocketbook 902/903. Wszystkie w cenach pomiędzy 1300 a 1600 zł :| (Pixmanię odradzam ;) )

_________________
W Obrazek też ;)


04 paź 2011 9:41:39
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w kupnie czytnika
Obejrzałem próbkę i zgadzam się z airsem, że podręczniki skanowane znacznie wygodniej będzie przeglądać na czytniku 9-calowym (czy raczej 9,7 calowym). Teoretycznie można czytać poziomo po przekręceniu czytnika (i znajomy któremu pożyczyłem starego K2 i korzystał z podręcznika do Mechaniki był zachwycony), ale nie ma co spodziewać się cudów.

Przy czym w przypadku 46300d01.pdf to nawet czytnik 10 cali trzeba by przekręcać.

airs napisał(a):
(Pixmanię odradzam ;) )

Z ciekawości, dlaczego? Nigdy tam niczego nie kupowałem, ale nie słyszałem żeby były kłopoty.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 paź 2011 10:21:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pomoc w kupnie czytnika
Vroo napisał(a):
Z ciekawości, dlaczego? Nigdy tam niczego nie kupowałem, ale nie słyszałem żeby były kłopoty.

Nic szczególnego - może trochę na wyrost to napisałem...
Pixmania to duża "maszyneria", czasem przedłuża się wysyłka, czasem są problemy z realizacją gwarancji (mają towary z różnych źródeł). Generalnie, jeśli w trakcie zakupu u nich wyskoczy coś niestandardowego, co wymaga interwencji "ręcznej" u nich, czyli zadziałania poza automatem - to sprawa wydłuża się i są problemy z poprawną realizacją. (Dość sporo podobnych narzekań było, ale nie wiem jak to jest z upływem czasu.) Może dopracowali mechanizmy, ale negatywne doświadczenie wlecze się długo. ;)

_________________
W Obrazek też ;)


04 paź 2011 14:19:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: