Teraz jest 28 mar 2024 12:28:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Po raz kolejny- jaki czytnik ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2012 18:17:04
Posty: 1
Post Po raz kolejny- jaki czytnik ?
Po pierwsze chciałem przywitać się z użytkownikami tego forum.
Przygody z e-bookami jeszcze nie zacząłem ,nawet nie wiem czy kiedykolwiek zacznę. Jako że jestem jeszcze uczniem liceum, szukałem długo urządzenia, które pomoże mi w nauce , czegoś gdzie będę miał całą bibliotekę, oraz gdzie od czasu do czasu będę mógł coś zanotować. Przewijały to netbooki , to tablety. Barierą była albo cena albo eksploatacja moich oczu :D Teraz poważnie zastanawiam się nad kupnem e-readera.Na allegro znalazłem model Hanvon N526.Przekonuje mnie przede wszystkim możliwość robienia odręcznych notatek oraz cena.
Z tąd 2 pytania:
1.Na czytniku miałem zamiar "odtwarzać" opracowania,atlasy,podręczniki oraz własne dokumenty. Czasami jakąś książkę ew. zasady ruchu drogowego (za chwilę prawko :D )Gdyby się zdarzyło,jak czytniki radzą z ew. kolorowymi mapami obrazkami ?Próbówałem przekonwertować pdf na doc i na skalę szarości ,ale rozwalało polskie znaki albo twożyło 1GB dokument :(
2.Czy tworzenie odręcznych notatek to chwyt marketingowy, czy rzeczywiście idzie w miarę skutecznie notować np. na lekcji ?
3. Czy ten Hanvon daję radę? Jeśli nie proszę, polećcie jakiś ciekawy model do 500 zł ;)
Z góry dziękuję za ew odpowiedzi i rady
POZDR.


02 cze 2012 18:33:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Po raz kolejny- jaki czytnik ?
Witaj! Ten Hanvon to jakieś resztki magazynowe, poza tym urządzenie z ekranem 5" starej generacji w cenie około 500 zł to zdzierstwo, moim zdaniem nie warto inwestować dobrych kilku stówek w marny ekran. Nie wyobrażaj sobie też zbyt wiele po innych czytnikach poniżej 9 cali - nie nadają się do otwierania PDF-ów optymalizowanych dla wydruku A4 ("atlasy,podręczniki" - zapomnij). Możliwość robienia notatek to generalnie funkcjonalność pozwalająca na krótkie wpisy, każdy czytnik ma jakieś swoje niedoskonałości, które nie pozwalają na wygodne tworzenie notatek z wykładów, przynajmniej takie jest moje zdanie. No i poniżej 500 zł nie kupisz dobrego czytnika do wszystkiego - porządny czytnik (np. Onyx BOOX M92) kosztuje około 1300 zł. W tym momencie w Polsce poniżej 500 zł możesz kupić tylko Kindle z reklamami na jakiejś aukcji, kurs dolara mocno poszybował w górę, masz pecha, najlepiej przeczekaj te kilka tygodni szalejącego dolara. Ciekawe też czy (i ewentualnie kiedy) zaczną sprowadzać do Polski Kobo Touch - ten czytnik też kosztuje poniżej 500 złotych i w tym momencie to chyba jedyny sensowny tani czytnik, konkurujący na podobnym poziomie cenowym i technologicznym z Kindlem. Fajne czytniki dostępne w Polsce są drogie, nawet te małe - Onyx Boox i62, Pocketbook 622 Touch, Sony PRS-T1 kosztują w granicach 650-700 zł. Nadają się do czytania e-książek, nie nadają się do skanów podręczników, odręcznych notatek itp.


03 cze 2012 2:22:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: