Teraz jest 28 mar 2024 12:19:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Onyx boox x60 czy sony prs t1? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2012 17:19:40
Posty: 2
Post Onyx boox x60 czy sony prs t1?
Jak wyżej.
Ludzie proszę doradźcie.
Wiem że obydwa sprzęty są fajne. Znam ich zalety i różnice.
Nie bardzo jednak potrafię się zdecydować.
W moim mieście nie byłem w stanie wziąć, któryś z czytników do ręki żeby zwyczajnie określić, który mi się bardziej spodoba.

Podoba mi się np. ilość obsługiwanych formatów w onyxie choc pewnie i tak będę kotrzystał głównie z epuba. Fajna na pewno jest tez ivona (text-to-speech)
Z kolei zastanawiam się czy multi touch screen w sony nie będzie fajniejszy.

Co by mi pomogło?
Na pewno opinie osób które posiadają jeden z powyższych czytników.


Dzięki wielkie za rade.
Pozdrawiam


21 sty 2012 18:10:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na wagę, Onyx Boox X60 298 g a Sony PRS-T1 168 g
i powiem Ci że dla mnie jest to spora różnica, ze wskazaniem na plus dla Sony
Kolejnym plusem jest ekran dotykowy IR wiem... że przyciski są przez niektórych chwalone... ale dla mnie to jakiś dyskomfort... kiedy słychać kliknięcie przy każdej zmianie strony... Dlatego moim zdaniem to też plus dla Sony
I pomimo, że poznawałem czytnik Onyx Boox i62 (czyli też z ekranem dotykowym na podczerwień) to między innymi mniejsza waga Sony zadecydowała o wyborze tego czytnika.


21 sty 2012 20:59:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
Właśnie miałem zwrócić uwagę na BOOX-a i62 (też ma dotyk IR) w porównaniu do PRS-T1.
Ale jeśli mowa o wadze to i62 jest niestety też cięższy, waży w/g specyfikacji 238g... (ale za to jest mniejszy - taki sam ekran).
Myślałem jednak o kwestii ceny i gwarancji. Jeśli Sony sprowadzony z USA to nie ma co liczyć na gwarancje, a jeśli europejski to też mordęga - oni (polski oddział) wypierają się gwarancji, argumentując, że nie ma tego czytnika w dystrybucji w Polsce. natomiast Onyx-y mają dobry serwis w Polsce (szybka reakcja, przesyłki kurierem).
Natomiast co do ceny to PRS-T1 chyba w jedynym sklepie w Polsce jest po 700 zł (goły czytnik, bez przesyłki), a i62 w różnych i tanieją. Ostatnio widziałem wraz z etui, ładowarką i przesyłką za 880zł.
Znam oprogramowanie BOOX-ów (bliźniacze we wszystkich) i bardzo mi się podoba możliwość bezpośredniego czytania praktycznie każdego formatu, bez kombinacji i zbędnych konwersji, a także spore możliwości wpływania na format czytanego tekstu.

_________________
W Obrazek też ;)


21 sty 2012 22:31:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
Plusy... minusy... różnice... aby użytkownik był zadowolony! ;)
Z ciekawostek... warto wspomnieć, że Sony ma schowanego Androida którego można odblokować...
A w temacie gwarancji, jakiś czas temu zadałem pytanie na adres sonyinfo.pl@eu.sony.com podając
(tak dla przykładu...) jedną z aukcji na Allegro i... Sony odpisało, że czytnik będzie objęty gwarancją w naszym kraju... Ciekawe...


21 sty 2012 22:59:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
ejek napisał(a):
jakiś czas temu zadałem pytanie na adres sonyinfo.pl@eu.sony.com podając
(tak dla przykładu...) jedną z aukcji na Allegro i... Sony odpisało, że czytnik będzie objęty gwarancją w naszym kraju... Ciekawe...

To ciekawe, bo ja niedawno dzwoniłem do supportu Sony w Polsce i pytałem, czy jeśli przywiozę PRS-T1 z Anglii to czy mogę liczyć na serwis gwarancyjny w Polsce? Odpowiedzieli mi, że nie - argumentując tym, że nie mają tych czytników w dystrybucji w Polsce :| Panią z drugiej strony zupełnie nie ruszały argumenty, że przecież są firmą o zasięgu europejskim (eu.sony...).

_________________
W Obrazek też ;)


21 sty 2012 23:39:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
Sony to spora... ale spoglądając na wyniki finansowe... chwiejąca się... (czytaj: niestabilna w odpowiedziach ;) ) firma...
A poważnie - szkoda, że w Polsce "oficjalnie" nie sprzedają tego czytnika.
Ale jak ktoś chce, może nabyć w Polsce w firmie "R" ;) (oni pośredniczą w ew. naprawie gwarancyjnej i oczywiście są dwa lata "na niezgodność" ;) )
W PW wysłałem do Ciebie link do aukcji (już przeterminowanej) którą podałem jako przykład w pytaniu do Sony
Może spróbujesz zadać im podobne pytanie jak ja...?


21 sty 2012 23:58:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2012 17:19:40
Posty: 2
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
Dzięki dzięki

No... teraz jak o tym pomyślę to może rzeczywiście lepiej wybrac x60 albo i62 zamiast tego soniaka... Wychodzi na to że to jedne z lepszych sprzetów tego typu...

No cóż pozostaje zobaczyć na żywo któryś i wreszcie się zdecydować....

Dzięki za odpowiedzi.


22 sty 2012 1:12:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx boox x60 czy sony prs t1?
tahion napisał(a):
może rzeczywiście lepiej wybrac x60 albo i62

Ja myślę, że lepszy od X60 (który ma ekran Vizplex) jest A60 - wygodniejsze sterowanie kółkiem i można dostać wersję z ekranem Pearl.
Nowy i62 też ma Pearl i tu już po prostu wybór miedzy dotykiem palcem a dotykiem piórkiem/rysikiem...

Gdyby istniał na rynku czytnik z otwartym Androidem, z dostępem do marketu, mający audio, to chyba uznałbym go za czytnik idealny ;) Ale nie ma czegoś takiego na rynku - trzeba wybierać.

_________________
W Obrazek też ;)


22 sty 2012 12:41:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: